Teleskop Hubble’a znalazł „kosmiczną dziurkę od klucza” głęboko w kosmosie i jesteśmy zachwyceni: ScienceAlert

Jeśli chodzi o dramat i niesamowite zdjęcia Jeśli chodzi o przestrzeń kosmiczną, niewielu jest w stanie poradzić sobie z czymś, co wydaje się być obrazem, no cóż, absolutnie niczego: fascynującym obrazem czegoś, co wydaje się być dziurą w strukturze kosmosu, wykonanym przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a NASA/ESA.

Opisywany przez ekspertów jako „kosmiczna dziurka od klucza”, zjawisko uchwycone przez teleskop jest tak zwaną mgławicą refleksyjną – fragmentem szczątków pozostawionych przez formowanie się nowonarodzonej gwiazdy, lub w tym przypadku małego, znanego układu wielokrotnych gwiazd. jak V380 Orionis w konstelacji Oriona.

Widmowe ciało niebieskie, które tu widzicie, zwane NGC 1999, znajduje się około 1350 lat świetlnych od naszej planety; Niedaleko znajduje się Mgławica Oriona – gwiezdna roślina o ogromnych rozmiarach, która jest najbliżej Ziemi w swoim rodzaju.

(ESA/Hubble i NASA, ESO, K. Noll)

Ta przerwa w środku Mgławicy Refleksyjnej jest tak naprawdę pustą częścią przestrzeni, chociaż astronomowie początkowo myśleli, że może to być szturchać piłkę: gęsta, zimna chmura składająca się z gazu, cząstek i pyłu, która wydaje się przesłaniać światło tła.

Wokół dziury widzimy obłok pyłu odbijający światło gwiazdy V380 Orionis, którą widać w pobliżu środka kosmicznej dziurki od klucza. Stąd pochodzi nazwa mgławica refleksyjna, mgławica oznaczająca po łacinie „chmurę” lub „mgłę”.

agencje kosmiczne opisany jako „Jak mgła wijąca się wokół lampy ulicznej”, ale w tym momencie przyczyna ogromnej luki w środku chmury jest nieznana. Jednak gdybyśmy kręcili film science fiction, moglibyśmy powiedzieć, że jest to idealne otwarcie dla przybycia kosmitów – lub idealne miejsce do ustawienia portalu do innego świata.

Po tym, jak został po raz pierwszy złapany przez 2. Kamera planetarna o szerokim polu Na Hubble’u w 1999 roku obraz był monitorowany przez teleskopy, w tym przez Europejską Agencję Kosmiczną Obserwatorium Kosmiczne Herschela. Ostateczny obraz i historia, która się za nim kryje, to tak naprawdę zespołowy wysiłek wielu narzędzi.

READ  Warkocze kwantowej sztucznej inteligencji Google – przełom, który może zrewolucjonizować obliczenia kwantowe

Hubble rejestruje otaczające nas gwiazdy i galaktyki od ponad 30 lat i nadal jest silny. Widzieliśmy to niedawno Zrób miłe zbliżenie z Mgławicy Oriona i Migawka dziwnego „lustra” galaktyki Stworzony przez soczewkowanie grawitacyjne.

Oczywiście teleskop to coś więcej niż tylko piękne obrazy — pomaga również naukowcom pogłębić zrozumienie wszechświata, niezależnie od tego, czy jest on w Odkrywanie nowych asteroid lub Przewidując śmierć słońca.

Więcej zdjęć z Hubble’a można zobaczyć na Strona internetowa ESA Hubble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *