Meta zaczęła dzisiaj testować obsługę wątków podobną do TweetDeck. Umożliwi użytkownikom Threads tworzenie konfigurowalnych, ułożonych w stos kanałów w interfejsie kolumnowym w Internecie — tak jak zrobił to TweetDeck, zanim stał się usługą płatną i został przemianowany na X Pro w zeszłym roku.
„Jeśli bierzesz udział w teście, możesz zachować prostotę za pomocą jednego kanału lub dodać osobne kolumny dla ulubionych wyszukiwań, tagów, kont, zapisanych postów i powiadomień” – wyjaśnia rzeczniczka Meta, Seine Kim, w oświadczeniu dla krawędź. „Możesz wybrać automatyczną aktualizację określonych kolumn w czasie rzeczywistym.”
Meta wybierze użytkowników Threads do przetestowania tego nowego doświadczenia w internetowej wersji Threads, a zrzut ekranu pokazuje, że jest on bardzo podobny do TweetDeck. Możesz wybrać, czy kolumna będzie automatycznie aktualizowana o najnowsze wpisy i przypinać kolumny wypełnione wynikami wyszukiwania lub wpisami z jednego profilu użytkownika.
Ten nowy interfejs jest prawdopodobnie odpowiedzią na częste skargi zaawansowanych użytkowników Threads dotyczące zmuszania ich do korzystania z opartego na algorytmach kanału For You za każdym razem, gdy odwiedzają Threads w Internecie. Tematy są śledzone w czasie rzeczywistym, ale należy je dodać do zakładek Poniższy adres URL Możesz też przełączać za każdym razem, gdy przesyłasz motywy do Internetu. To samo dzieje się w aplikacjach mobilnych, gdzie Meta ukryła następny kanał pod kliknięciem głównego logo Threads.
TweetDeck był popularną aplikacją innej firmy umożliwiającą dostęp do Twittera, zanim firma ją nabyła w 2011 roku. Funkcje takie jak obsługa wielu kont i konfigurowalne kanały informacyjne sprawiły, że stało się popularnym narzędziem wśród zaawansowanych użytkowników, dziennikarzy i marketerów korzystających codziennie z Twittera. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do przemianowanego X Pro, musisz teraz zapłacić za konto X Premium (8 USD miesięcznie).
Wraz z nowym interfejsem Threads przypominającym TweetDeck, Meta uruchamia także nowoczesną zakładkę z chronologią wyszukiwań w serwisie. „Wyniki wyszukiwania są nadal oceniane pod kątem jakości, ale teraz można je wyświetlić w porządku chronologicznym”. mówi szef Instagrama Adam Mosseri.
„Muzyk. Guru kawy. Specjalista od zombie. Adwokat mediów społecznościowych. Introwertyk. Ekstremalny miłośnik jedzenia. Ewangelista alkoholu”.