Ten monitor PC Porsche za 1800 USD jest naprawdę tani za to, co dostajesz

Powiększenie / Haczyki na słuchawki Porsche Design | AOC Agon Pro PD32M.

Jasne, nowy monitor komputerowy Porsche Design za 1800 dolarów jest droższy niż typowy 32-calowy monitor 4K, ale fantazyjny panel jest w rzeczywistości stosunkowo niedrogi jak na technologię, z której korzysta.

Jak to zauważyłem Specyfikacje W tym tygodniu Porsche Design ma Wyświetl jej najnowszy ekranPodobnie jak poprzedni produkt, jest to współpraca z firmą AOC, która produkuje wiele rodzajów monitorów, w tym panele o wysokiej rozdzielczości, monitory do gier i opcje przenośne, a także inne urządzenia peryferyjne do komputerów PC, takie jak klawiatury i słuchawki.

Porsche Design, submarka niemieckiej firmy słynącej z luksusowych samochodów sportowych, powstała w 1974 roku. Obecnie jej oferta elektroniki obejmuje tylko jedną pozycję. Mysz bluetooth za 99 USD Jest wykonany z Acer, ale firma produkuje również różnorodne przedmioty codziennego użytku, które koncentrują się na luksusie, od Zapalniczki za 225 USD do Okulary przeciwsłoneczne 1800.

Projekt Porsche

ten Porsche Design AOC Agon Pro PD32M Porsche chce być monitorami komputerowymi, zaczynając od wyglądu, który według marki jest inspirowany samochodami Porsche. Obejmuje to aluminiowy stojak, który tworzy trapezoidalny kształt w subtelnym hołdzie kierownicy Porsche.

Jednak prawdopodobnie nie widzisz wielu Porsche ozdobionych oświetleniem RGB. Kolorowe oświetlenie PD32M znajduje się z tyłu monitora, więc istnieje duża szansa, że ​​nie zobaczysz go często, chyba że diody LED są wystarczająco jasne, aby oświetlić ścianę za monitorem. Strona produktu Porsche Design zauważa również, że PD32M może wyświetlać logo LED na pulpicie, ale nie zawiera więcej szczegółów.

RGB.

Monitor jest również wyposażony w pilota na wypadek, gdybyś chciał używać monitora jak telewizora. Podczas gdy ogromne ekrany, na które zasługuje salon, często są wyposażone w pilota, rzadko występują w ekranach wielkości komputera stacjonarnego.

READ  Nintendo Direct: Metroid Prime 4, Zelda i Mario, ale bez Switcha 2
daleko.

Wybór portu jest bardzo szeroki; Dostajesz HDMI 2.1, DisplayPort, USB-C, cztery porty USB-A (Gen 3.2) i gniazdo słuchawkowe. Temu ostatniemu towarzyszy para haczyków, które wystają z lewej i prawej strony monitora, aby zapewnić miejsce do zawieszenia słuchawek. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dużych puszek nad głową, które są popularne wśród graczy. Płyta zawiera parę 8-watowych głośników.

świetne specyfikacje

Jednak prawdziwą cechą wyróżniającą jest panel Mini LED PD32M. W porównaniu ze standardowymi panelami LED, które można znaleźć na większości monitorów komputerowych, wyświetlacze Mini LED wykorzystują mniejsze diody LED, dzięki czemu panel może pomieścić większą ich liczbę. Może to skutkować wyższym kontrastem, ale nadal nie ma porównania z tym, co można uzyskać z dobrego ekranu OLED. Więcej obszarów nieprzezroczystości może również skutkować lepszym kontrastem. Niestety, Porsche Design nie ogłosiło, ile obszarów przyciemniania ma PD32M.

Zwiększony kontrast sprawia, że ​​HDR faktycznie wygląda inaczej niż SDR, a wyświetlacz Porsche i AOC zwiększają wydajność HDR dzięki certyfikacji VESA DisplayHDR 1400, zapewniając, że w treści HDR osiągnie co najmniej 1400 nitów jasności. Jednak Porsche Design twierdzi, że ekran rzeczywiście może osiągnąć 1600 nitów. Pokrycie kolorów wynosi 97 procent DCI-P3.

PD32M ma specyfikację prędkości godną konfiguracji większości graczy, od rozdzielczości 4K do częstotliwości odświeżania 144 Hz, czasu reakcji 1 ms (GtG) i Adaptive-Sync.

Niezła cena za Mini LED

Jeśli to wszystko nie sprawia, że ​​PD32M wygląda jak monitor Porsche, to i cena. Sugerowana cena detaliczna 1800 USD jest wysoka dla 32-calowego monitora 4K, nawet biorąc pod uwagę specyfikacje gotowe do gry. Dla porównania, Dell G3223Q—32-calowy monitor, rozdzielczość 144 Hz 1100 USD.

PD32M przełączył się w tryb portretowy.
Powiększenie / PD32M przełączył się w tryb portretowy.

Jednak 1800 USD jest w rzeczywistości bardzo tanie za mały ekran LED. Używany 32-calowy monitor Asus ROG Swift PG32UQX Mini LED Około 2895 USD. Acer planuje również wypuścić kilka małych 32-calowych monitorów LED 4K z częstotliwością odświeżania do 165 Hz, zaczynając od 1800 USD. Acer Predator X32 ma 576 stref i jest ograniczony do certyfikacji DisplayHDR 1000.

READ  Jak surfować (i deskę surfingową) w Zelda: Tears of the Kingdom

Dla tych, którzy nie potrzebują 4K lub 32-calowego ekranu, tańsza opcja Mini LED powinna pojawić się również w tym roku. Cooler Master 1440p, 27 cali GP27-FQS Oczekuje się, że sugerowana cena detaliczna wyświetlacza 165 Hz Mini LED wyniesie 700 USD.

Ars Technica może otrzymać wynagrodzenie za sprzedaż z linków w tym poście poprzez Programy partnerskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *