Tencent poszukuje krótkich reklam wideo, aby zwiększyć przychody w obliczu spadku liczby gier

Tencent obsługuje popularną chińską aplikację do przesyłania wiadomości WeChat. Firma ma w aplikacji funkcję krótkich filmów i zaczęła na niej zarabiać dzięki reklamom wideo In-Feed. Tencent powiedział, że takie reklamy mogą w przyszłości stać się „dużym” źródłem dochodu.

Badrul Szkorot | zdjęcia soby | Lekka rakieta | Obrazy Getty

Tencent W ogłoszeniu stwierdzono, że powstająca platforma krótkich filmów wideo może stać się „dużym” źródłem dochodów w przyszłości, nawet jeśli inne obszary jej działalności – takie jak gry – będą pod presją.

Skupienie się na tym produkcie reklamowym jednego z największych chińskich gigantów technologicznych stawia go w bezpośredniej konkurencji z dwoma wiodącymi operatorami filmów krótkometrażowych w kraju: Douyinem z ByteDance, chińskim kuzynem TikTok, a także Queszu.

Środa, Tencent poinformował o swoim pierwszym w historii kwartalnym spadku Branża gier musiała stawić czoła przeciwnościom. Zaostrzenie regulacji technologicznych, odrodzenie się Covid i późniejsza słabość gospodarcza Chin odcisnęły swoje piętno na całej firmie.

Tencent prowadzi najpopularniejszą w Chinach aplikację do przesyłania wiadomości o nazwie WeChat który ma ponad miliard użytkowników. W WeChat wbudowana jest krótka platforma wideo. Użytkownicy mogą przewijać różne filmy. W lipcu Tencent po raz pierwszy zaczął wyświetlać reklamy użytkownikom w tej usłudze, którą nazywa kontami wideo.

Firma zapowiedziała, że ​​w tym miesiącu uruchomi więcej zasobów reklamowych wideo.

Z czasem reklamy wideo staną się dla nas ogromnym źródłem przychodów.

Martin Lau

Prezes, Tencent

W środę firma Tencent wydała znaczną część swoich rozmów o zarobkach, wyjaśniając potencjał reklamy wideo, podkreślając, jak ważny jest strumień przychodów.

„Konta wideo stały się jedną z najpopularniejszych usług krótkich filmów wideo w Chinach z ogromną interakcją z użytkownikami” – powiedział analitykom Martin Lau, prezes Tencent.

„Strategicznie rzecz biorąc, pozwala nam to zwiększyć nasz udział w rynku reklamowym. Ponieważ reklamodawcy już agresywnie wydają na wiele platform krótkich filmów, powinniśmy być w stanie uzyskać większe budżety reklamowe”.

READ  Wycofanie autopilota w przypadku 2 milionów pojazdów Tesli jest obecnie przedmiotem kontroli federalnej

Pięć czwartych WeChat Moments, funkcji społecznościowej, w której użytkownicy mogą publikować zdjęcia, filmy i aktualizacje statusu, aby osiągnąć 1 miliard juanów (147,42 miliona dolarów) kwartalnych przychodów z reklam, powiedział Lau. Powiedział, że konta wideo szybciej osiągną ten cel, biorąc pod uwagę „obecną wielkość ruchu i już duże zapotrzebowanie reklamodawców na krótkie reklamy wideo”.

„Reklamy wideo z czasem staną się dla nas ogromnym źródłem przychodów” – powiedział Lau.

Przychody Tencent z reklam internetowych w drugim kwartale spadły o 18% r/r do 18,6 mld juanów, ponieważ problemy makroekonomiczne w Chinach zmusiły marki do cięć budżetowych.

Firma z Shenzhen ma nadzieję, że reklamy wideo pomogą zwiększyć segmentację w nadchodzących kwartałach.

Konkurencja rośnie

Wpis Tencent do krótkiego filmu jest stosunkowo nowy i teraz chcą zwiększyć wyzwanie dla chińskiej wersji TikTok Douyin oraz Kuaishou.

Potencjał rynkowy może być ogromny.

Według danych QuestMobile przychody z krótkich filmów stanowią około 39% wszystkich przychodów z reklam cyfrowych w Chinach. Jest to największa kategoria przychodów z poszczególnych reklam przed kategoriami takimi jak sieci społecznościowe i wiadomości.

Wielu gigantów technologicznych w Chinach Przejdź do krótkich filmów i transmisji na żywo, aby odblokować nowe źródła przychodów.

James Mitchell, dyrektor ds. strategii Tencent, powiedział, że potencjalny dochód „na minutę czasu spędzonego” na kontach wideo byłby wyższy niż w przypadku Moments.

Firmy takie jak Ali Baba Próbowała wykorzystać transmisję na żywo i krótkie wideo jako sposób na generowanie sprzedaży na swojej platformie e-commerce. Influencer może reklamować produkty za pośrednictwem wideo, a użytkownicy mogą klikać elementy w filmie, aby je kupić.

Zapytany przez analityka, czy Tencent pójdzie w tym kierunku, Lau powiedział, że streaming e-commerce to „szansa”, ale „to zajmie trochę czasu”.

Lau powiedział, że Tencent będzie musiał zwiększyć świadomość produktu wideo, a następnie wprowadzić sprzedawców i reklamodawców.

„Postaramy się zrobić to krok po kroku”, powiedział Lau, odnosząc się do tworzenia kont wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *