Tesla traci na wartości 126 miliardów dolarów w związku z obawami o finansowanie transakcji Musk na Twitterze

26 kwietnia (Reuters) – Tesla Inc (TSLA.O) Stracił we wtorek 126 miliardów wartości w związku z obawami inwestorów, że dyrektor generalny Elon Musk może być zmuszony do sprzedaży akcji, aby sfinansować swój wkład w wysokości 21 miliardów dolarów na zakup Twittera Inc. za 44 miliardy dolarów. (TWTR.N).

Tesla nie jest zaangażowana w transakcję na Twitterze, jednak jej akcje stały się celem spekulantów po tym, jak Musk odmówił publicznego ujawnienia źródła swoich funduszy na przejęcie. 12,2% spadek akcji Tesli we wtorek równał się 21 miliardom dolarów spadku wartości jego udziałów w Tesli, czyli tym samym 21 miliardom dolarów w gotówce, które przeznaczył na transakcję na Twitterze.

Analityk Wedbush Securities, Daniel Ives, powiedział, że obawy o nadchodzącą sprzedaż akcji przez Muska i możliwość odwrócenia uwagi na Twitterze zaważyły ​​na akcjach Tesli. „To (powoduje) festiwal niedźwiedzi w nazwie” – powiedział.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Tesla nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Spadek udziału Tesli z pewnością pojawił się na tle trudnego tła dla wielu akcji związanych z technologią. Nasdaq zamknął się we wtorek na najniższym poziomie od grudnia 2020 r., ponieważ inwestorzy obawiali się spowolnienia globalnego wzrostu i bardziej gwałtownych podwyżek stóp procentowych ze strony Rezerwy Federalnej USA. Czytaj więcej

Akcje Twittera również spadły we wtorek, spadając o 3,9%, zamykając się na poziomie 49,68 USD, mimo że Musk zgodził się kupić go w poniedziałek za 54,20 USD za akcję w gotówce. Czytaj więcej Szeroki spread odzwierciedla obawy inwestorów, że gwałtowny spadek akcji Tesli, z którego Musk czerpie większość swojej fortuny 239 miliardów dolarów, może skłonić najbogatszą osobę na świecie do rozważenia transakcji na Twitterze.

READ  S&P 500 spada na czwarty dzień, co stawia pod znakiem zapytania letni powrót na rynek

„Jeśli cena akcji Tesli będzie nadal spadać, narazi to na ryzyko jej finansowanie” – powiedział Ed Moya, główny analityk rynku w OANDA.

W ramach umowy z Teslą Musk zaciągnął również marginalną pożyczkę w wysokości 12,5 miliarda dolarów powiązaną z jego akcjami Tesli. Pożyczył już około połowy swoich zapasów Tesli.

Profesor Uniwersytetu Maryland, David Kirsch, którego badania koncentrują się na innowacjach i przedsiębiorczości, powiedział, że inwestorzy zaczynają się martwić „łańcuchem wezwań do uzupełnienia depozytu” na kredytach Muska.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowa relacja Sophii Herbst Bayless w Bostonie i Hyun Joo w San Francisco Dodatkowa relacja Noela Randwicha w San Francisco Montaż Matthew Lewisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.