Test BMW M2 2024 – być może ostatniego samochodu M z manualną skrzynią biegów

Zbliżenie / BMW M2 może być ostatnim samochodem marki M z trzema pedałami i skrzynią biegów.

Petera Nelsona

Jesteśmy na ciekawym rozdrożu na rynku samochodów dla entuzjastów wyczynowych samochodów. Ze wschodu na zachód przebiega upowszechnianie się pojazdów elektrycznych i powolny spadek produkcji samochodów z silnikiem spalinowym. Z północy na południe następuje rozwój mocy ICE z fabryki na przestrzeni lat i nie jest jasne, jak daleko ten postęp będzie trwał dalej. Po przekątnej pojawia się słaby popyt na ręczne skrzynie biegów – i na tym się niestety kończy.

Pośrodku tego skrzyżowania znajduje się BMW M2 2024 z sześciobiegową manualną skrzynią biegów, którego ogon opada w masywnym, kontrolowanym dryfowaniu na krawędziach, składając hołd najnowszemu celowi BMW w samochodach M z silnikiem spalinowym.

Niedawno miałem okazję prowadzić najnowszy i najmniejszy samochód BMW M po najprzyjemniejszych górskich drogach południowej Kalifornii, a także po ulicach Willow Springs International Raceway. Jeśli chodzi o szybkie określenie układu napędowego i podwozia tego typu samochodu, nie mogę wymyślić lepszej kombinacji niż nawierzchnia. Oto, co sprawia, że ​​najnowsza i ostatnia generacja M2 wyposażona w sześciobiegową manualną skrzynię biegów jest ogólnie doskonałym coupe dla entuzjastów.

BMW nadało M2 bardziej muskularny wygląd niż zwykłe coupe serii 2.
Zbliżenie / BMW nadało M2 bardziej muskularny wygląd niż zwykłe coupe serii 2.

Petera Nelsona

Skoncentrowany od wewnątrz

Wygląd jest subiektywny, szczególnie wygląd BMW, ale myślę, że BMW wykonało dobrą robotę z nadwoziem M2. Atrapy chłodnicy, reflektory, poszerzenia błotników, końcówki wydechu i szerokie poszerzenia błotników – zwłaszcza w tylnych panelach – są atrakcyjne. To muskularne, małe coupe, które z pewnością zdradza swoje zamiary poprzez ogromne wloty wycięte w przednim pasie. Za nim znajduje się wymiennik ciepła powietrze-woda wewnętrznego chłodzenia silnika (więcej o tym za chwilę) oraz kilka innych form chłodzenia wodą i olejem, aby zapewnić maksymalne i długotrwałe osiągi na wszystkich krętych drogach i szlakach. -Czas trwania sesji. Trudno pomylić go z podstawową serią 2.

READ  Microsoft twierdzi, że podwyżki cen Xboxa nadejdą po wakacjach

Wnętrze jest bardzo przestronne jak na coupe i zapewnia doskonałą widoczność dookoła. Mój samochód testowy obejmował pakiet karbonowy o wartości 9900 USD, który zapewnia wygodne, niedrogie wyścigowe fotele z włókna węglowego i elegancki dach z włókna węglowego. Mam 180 cm wzrostu, więc brak przesuwanego okna na górze był darem niebios, a także pozwolił mi nosić kask na torze bez konieczności leżenia, co jest rzadkością w nowoczesnych samochodach. Wsuwanie i wysuwanie siedzeń jest nieco bolesne, a lewy podnóżek jest wciśnięty trochę za bardzo do wewnątrz, co utrudnia skuteczne i wygodne działanie sprzęgła przy mojej drobnej sylwetce. Podejrzewam, że niewiele osób będzie miało ten sam problem.

Z technicznego punktu widzenia wyraźny cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 12,3 cala i 14,9-calowy ekran dotykowy zajmują dużo miejsca. BMW iDrive 8 łatwo się prowadzi, działa bardzo płynnie i zapewnia dobre wrażenia dotykowe. Jakość materiału jest ogólnie bardzo dobra; Wszystkie przyciski i pokrętła sprawiają wrażenie dużych, a pakiet Carbon zawiera stylowe panele z włókna węglowego zamiast nudnego, starego plastiku w kolorze fortepianowej czerni, tak powszechnego w nowoczesnych samochodach o wysokich osiągach.

Opinie na temat karbonowych foteli BMW są podzielone.  Dobrze trzyma Cię w miejscu, ale wsiadanie i wysiadanie może być trudne, a garb między nogami kierowcy polaryzuje.
Zbliżenie / Opinie na temat karbonowych foteli BMW są podzielone. Dobrze trzyma Cię w miejscu, ale wsiadanie i wysiadanie może być trudne, a garb między nogami kierowcy polaryzuje.

Petera Nelsona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *