The Tampa Bay Buccaneers grają swój pierwszy mecz w sezonie zasadniczym NFL w Niemczech

NFL ogłosiło w poniedziałek, że Tampa Bay Buccaneers zagrają w tym roku w swoim pierwszym meczu NFL w Niemczech w sezonie zasadniczym.

Mecz odbędzie się na Allianz Arena w Monachium. Liga ważyła się z trzema potencjalnymi niemieckimi miastami gospodarzy, w tym Frankfurtem i Dusseldorfem.

Niemcy zorganizują kolejny mecz w 2023 roku w Deutsche Bank Park we Frankfurcie. Następnie liga powróci do Monachium w 2024 roku i Frankfurtu w 2025 roku.

„Z niecierpliwością czekamy na udział w pierwszym meczu NFL w sezonie zasadniczym w Monachium w Niemczech jesienią tego roku w ramach International Series” – powiedział w oświadczeniu właściciel/współprzewodniczący Piratów Joel Glazer. „Ten historyczny mecz odegra kluczową rolę w wysiłkach NFL zmierzających do zwiększenia jej międzynarodowej pozycji, jednocześnie pozwalając nam bezpośrednio angażować fanów NFL w Niemczech”.

W 2022 r. odbędzie się pięć meczów NFL w sezonie zasadniczym, w tym trzy w Londynie, jeden w Meksyku i jeden w Niemczech.

Arizona Cardinals powrócą do gry w Mexico City, gdzie w 2005 roku gościli pierwszy mecz NFL poza Stanami Zjednoczonymi.

The Green Bay Packers odbędą swoją pierwszą międzynarodową podróż, stając się 32. drużyną NFL, która gra w Londynie od 2007 roku. New Orleans Saints zagrają w Wielkiej Brytanii po raz trzeci, dwukrotnie wygrywając. Jacksonville Jaguars wcześniej ogłosili, że zagrają na stadionie Wembley w 2022 roku.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zorganizowania pięciu meczów poza Stanami Zjednoczonymi w 2022 roku i dziękujemy klubom za ich ciągłe zaangażowanie w rozwój sportu na arenie międzynarodowej” – powiedział Peter O’Reilly, wiceprezes wykonawczy NFL ds. wydarzeń klubowych i ligowych. w obecnej sytuacji. „Nasi fani w Niemczech, Meksyku i Wielkiej Brytanii mogą się spodziewać, że zobaczą niektóre z najbardziej znanych nazwisk i największych gwiazd w lidze oraz będą mogli cieszyć się fantastyczną serią wydarzeń”.

W przyszłym sezonie International Series po raz pierwszy NFL powróci do Niemiec, odkąd gościła pięć meczów przedsezonowych w latach 1990-1994.

READ  KS vs. UNC, Fast Food: Jayhawki dokonują historycznego powrotu, aby wygrać pierwsze mistrzostwa NCAA od 2008 roku

Kraj miał również wiele miast gospodarzy dla drużyn w zagranicznych rozgrywkach NFL (Liga Światowa, NFL Europa i NFL Europa) w latach 1991-2007, chociaż Monachium nie było jednym z nich.

W zeszłym sezonie NFL wznowiło swoją coroczną międzynarodową serię po tym, jak ograniczenia podróży związane z koronawirusem odwołały serię 2020. W październiku w londyńskim Tottenham Hotspur odbyły się dwie gry: zwycięstwo Atlanta Falcons nad New York Jets i zwycięstwo Jaguarów nad Miami Dolphins tydzień później. Ta ostatnia była 30. grą NFL, która została rozegrana w Londynie od początku serii w 2007 roku.

Właściciele NFL w zeszłym roku zatwierdzili rezolucję gwarantującą cztery międzynarodowe występy w sezonie, począwszy od 2022 roku w Wielkiej Brytanii, Meksyku i Niemczech. Rezolucja przewidywała również, że każda drużyna NFL będzie miała za zadanie grać za granicą przynajmniej raz na osiem lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *