Teleskop Jamesa Webba z NASA drażni kolejny widok atrakcyjnej gwiazdy

Minęły zaledwie trzy miesiące od teleskopu Jamesa Webba w NASA Jej podróż się zaczęła Już pokazuje wyniki.

Pomimo swojej lokalizacji Klipy lustra jeszcze nie ustawione, teleskop wystrzelił obraz ekscytującej gwiazdy, Według bloga NASA Opublikowano w piątek.

Otrzymuj więcej informacji na temat tej historii i więcej dzięki ZaplanowanyNasz codzienny biuletyn: Zarejestruj się tutaj za darmo.

Teraz pojawia się pytanie: Co odkryjemy więcej dzięki temu niesamowitemu narzędziu?

Urzekający obraz gwiazdy

„Wciąż mamy pracę do wykonania, ale jesteśmy coraz bardziej zadowoleni z wyników, które obserwujemy” – powiedział Lee Feinberg, kierownik ds. elementów Teleskopu Optycznego w firmie Webb w NASA Goddard Space Flight Center. „Lata planowania i testowania się opłaciły, a zespół nie mógł być bardziej podekscytowany, widząc, co przyniosą kolejne tygodnie i miesiące”.

Nowy opublikowany obraz jest pierwszym w historii Webba „ułożonym” obrazem gwiazdy HD 84406 i daje wyobrażenie o tym, jak ostre będzie oko teleskopu, gdy osiągnie swój ostateczny kształt. Termin „stos” odnosi się do kształtu i procesów, jakie musiał wykonać teleskop, aby wytworzyć obraz.

Pełny obraz gwiazdy HD 84406. Źródło: NASA

Inżynierowie NASA zaczęli od Proces zwany wyrównywaniem segmentów. Dzieje się tak, gdy wszystkie 18 berylowych pasków oraz pozłacanych i berylowych luster jest starannie ułożonych w jednej linii.

Następny krok nazywa się „układaniem obrazów” i skąd wzięło się określenie „stos”. W trakcie tego inżynierowie aktywowali jednocześnie grupy sześciu luster i poinstruowali ich, aby zresetowali swoje światło, aby przeszkadzało.

Gdy wszystkie te kroki zostały zakończone, NASA była w stanie stworzyć obraz odległej gwiazdy za pomocą podstawowego narzędzia naukowego sieci: NIRCam.

Następne kroki

Co dalej z potężnym teleskopem? Instrument przeszedł właśnie drugi i trzeci etap siedmioetapowego procesu, którego celem jest pełne ustawienie zwierciadeł teleskopu i działanie wszystkich 18 części jako jednej jednostki.

READ  Ludzie powtarzają księżycowy pył

W miarę jak Teleskop Webba kończy każdy kolejny etap, obrazy, które wygeneruje, będą coraz wyraźniejsze i wyraźniejsze, jak nigdy dotąd. To ekscytujący czas dla astronomów na całym świecie, którzy czekają, aż Webb osiągnie swoją ostateczną formę i, miejmy nadzieję, odblokuje niektóre z Najgłębsze tajemnice Cosmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *