„To przegrana gra” – mówi Wedbush o GameStop Stock.

GameStop (NYSE:GME) Wygląda na to, że Stock nie zdziała niczego półśrodkami. Po długiej nieobecności niedawny tweet Roaring Kitty, osoby w dużej mierze odpowiedzialnej za wywołanie manii memów w 2021 r., spowodował, że akcje tego sprzedawcy gier wideo poszybowały w stratosferę w ciągu kilku sesji w zeszłym tygodniu.

Weźmy jednak pod uwagę tych, którzy zdecydowali się wejść na giełdę po tym, jak kurs akcji wzrósł w ciągu tych dwóch sesji o prawie 180%, podczas gdy przez resztę tygodnia kurs akcji spadał w niemal tym samym tempie.

Ostra korekta trwała nadal po tym, jak spółka dobrze wykorzystała wzrosty, ogłaszając – obok wstępnych wyników za pierwszy kwartał – zawarcie umowy sprzedaży na otwartym rynku, zezwalającej na sprzedaż 45 mln akcji.

Nawet najbardziej renomowany redaktor uznałby zmniejszenie udziału asystenta w takim akcie za powód do odebrania diamentu z rąk. Jednak Michael Pachter z Wedbusha uważa to za dobry ruch.

„GameStop wykorzystuje niedawny wzrost cen akcji, ostrożnie emitując akcje po wyższej cenie, zapewniając sobie większy poziom rezerw w miarę zmagań z ponownym ukierunkowaniem swojej działalności i odwróceniem bieżących strat operacyjnych” – wyjaśnił analityk.

Firma będzie potrzebować wszelkiej pomocy, jaką może uzyskać w świetle początkowych wyników. GameStop spodziewał się, że przychody w pierwszym kwartale wyniosą od 872 do 892 milionów dolarów, czyli poniżej konsensusu wynoszącego 1,045 miliarda dolarów i znacznie poniżej 1,237 miliarda dolarów rok wcześniej. Patrząc w przyszłość, Butcher spodziewa się, że sprzedaż sprzętu komputerowego „jeszcze bardziej spadnie” w tym roku.

Jeśli chodzi o szerszą perspektywę, Butcher nie widzi powodu, aby wierzyć, że GameStop może „uratować drogę do dobrobytu”, ponieważ analityk spodziewa się, że sprzedaż oprogramowania będzie w dalszym ciągu przesuwać się ze świata fizycznego do świata cyfrowego. „Chociaż w przyszłym roku prawdopodobnie pojawi się nowa konsola Nintendo i ogólny wzrost sprzedaży oprogramowania w stosunku do GTA VI, wierzymy, że w przyszłym roku GameStop również odnotuje dalszy spadek sprzedaży”. „Ostatecznie firma musi produktywnie wykorzystywać swoje środki pieniężne lub nadal mieć nadzieję, że będzie w stanie wyemitować więcej akcji po podwyższonych poziomach, aby zapobiec nieuniknionemu”.

READ  Część silnika wypada z samolotu Boeing podczas startu samolotu Southwest Airlines

W tym celu, mimo że Pachter podniósł cenę docelową z 5,6 dolarów do 7 dolarów, sugerując, że akcje mają obecnie jedynie 68% spadku, jego rekomendacja Underperform (tj. Sprzedaj) pozostaje nienaruszona. (Aby zobaczyć osiągnięcia Butchera, kliknij tutaj)

Ogólnie rzecz biorąc, jak pokazał niedawny wzrost, akcje GameStop mogą nadal cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród klientów detalicznych, ale na Wall Street, pomijając ocenę Pachtera, nie ma obecnie innych analityków monitorujących ich postępy. (być widzianym Analiza akcji GameStop)

Aby znaleźć dobre pomysły na handel akcjami po atrakcyjnych wycenach, odwiedź witrynę TipRanks Best Stocks to Buy, narzędzie, które łączy wszystkie informacje dotyczące akcji TipRanks.

Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w tym artykule są wyłącznie opiniami prezentowanego analityka. Treści mają służyć wyłącznie celom informacyjnym. Bardzo ważne jest, aby przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji przeprowadzić własną analizę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *