Topix Japan osiągnął najwyższy poziom od 1990 roku

  • Indeks Topix nadal rósł, prowadzony przez narzędzia, cykle konsumenckie, technologie i finanse: najbardziej poruszające były Tokyo Electron, Oriental Land, Softbank Group, Sony i Nintendo.
  • „Inwestorzy zagraniczni powrócili – co mówi coś o naturze ożywienia na japońskiej giełdzie” – napisali we wtorek stratedzy azjatyccy z Societe Generale.

Ogólny widok przedstawia panoramę miasta, gdy ludzie stoją na tarasie widokowym na wzgórzach Roppongi, aby oglądać pełnię księżyca w Tokio, 21 września 2021 r. (Zdjęcie: Philip Fong/AFP) (Zdjęcie: Philip Fong/AFP za pośrednictwem Getty Images )

Filip Fung | AFP | Getty Images

Japoński indeks Topix osiągnął najwyższy poziom od sierpnia 1990 r., sygnalizując powrót zagranicznych inwestorów.

Indeks cen w Tokio, znany również jako Topix, wzrósł o ponad 6% od początku roku. Szeroki indeks, składający się z prawie 2000 członków, przewyższa swoich regionalnych odpowiedników w regionie Azji i Pacyfiku.

Topix wzrósł o 0,6% we wtorek i kontynuował wzrost w środę, na czele z sektorami użyteczności publicznej, cyklicznymi dobrami konsumpcyjnymi, technologią i finansami. Tokyo Electron, Oriental Land, Softbank Group, Sony i Nintendo były jednymi z największych zysków w środę rano.

„Inwestorzy zagraniczni powrócili – co mówi coś o naturze ożywienia japońskiej giełdy” – napisali we wtorkowej notatce Frank Benzemara i Tsutomu Saito, stratedzy ds. Akcji w Societe Generale.

„To jest mniej [of] Kompromis polegający na czymś więcej niż szeroko zakrojonym ożywieniu opartym na fundamentach, silnym popycie wewnętrznym i bardziej hojnej polityce dywidendowej (przyspieszenie wykupu akcji).

Firma zauważyła, że ​​zagraniczni inwestorzy kupili w kwietniu japońskie akcje o wartości 2,1 biliona jenów (15,4 miliarda dolarów), dodając, że japoński sektor korporacyjny pozostaje największym nabywcą netto japońskich akcji, z wolumenem 1,1 biliona jenów od początku roku.

Nikkei 225 również osiągnął najwyższy poziom od listopada 2021 r., na czele z takimi firmami branżowymi, jak NSK, Mitsubishi Materials i Nippon Sheet Glass. W środę rano indeks przekroczył psychologiczny poziom 30 000.

READ  Elon Musk planuje zwolnienia na Twitterze z nowym zespołem

Utrzymuj przeważoną pozycję w japońskich akcjach, niezabezpieczoną i nastawioną na banki, instytucje finansowe i wartości…

Towarzystwo Generalne

Na początku tego roku ceny akcji pięciu największych japońskich domów handlowych wzrosły po tym, jak prezes i dyrektor generalny Berkshire Hathaway Warren Buffett zwiększył swoje udziały w spółkach i zasugerował, że może dalej zwiększać swoje udziały.

Jesper Koll z Monex Group powiedział CNBC, że ostatnia podróż Buffetta do Japonii w celu spotkania się z firmami biznesowymi była „pieczęcią aprobaty” dla inwestowania w Japonii.

Stratedzy Societe Generale dodali, że ich nadmierna pozycja na japońskich akcjach nie uległa zmianie.

Oczekują, że bank centralny rozszerzy kontrolę krzywej rentowności do 100 punktów bazowych powyżej i poniżej celu dla 10-letnich japońskich obligacji rządowych na poziomie 0%.

Uważamy, że główne zagrożenia dla naszych optymistycznych perspektyw dla japońskich akcji wynikają z czynników zewnętrznych, takich jak problem pułapu zadłużenia USA, ryzyko recesji i ryzyko geopolityczne.

Kazunori Tabe

Goldman Sachs

Analitycy napisali, że taki ruch byłby „byczy dla jena, ale nie automatycznie spadkowy dla cen akcji, ponieważ jen pozostaje na terytorium niedowartościowanym”, dodając, że sektor korporacyjny miałby przewagę konkurencyjną, aby rozszerzyć YCC.

Bank Japonii zaszokował rynki obligacji w grudniu, kiedy po raz ostatni rozszerzył przedział z 25 punktów bazowych do 50 punktów bazowych.

Jen japoński notowany był w środę na nieco słabszych poziomach do 136,43 w stosunku do dolara.

Na pierwszym spotkaniu Kazuo Uedy jako prezesa banku centralnego, Bank Japonii nie wprowadził żadnych zmian w swojej polityce pieniężnej, ogłaszając jednocześnie przegląd przyszłej polityki.

Stratedzy Societe Generale powiedzieli, że zmiana polityki monetarnej BoJ będzie prawdopodobnie „bardzo stopniowym procesem bez likwidacji zarządu BoJ”. [Yield Curve Control] W ciągu najbliższych dwóch lat spodziewane są podwyżki polityki i stóp procentowych”.

READ  Akcje zmieniają się po godzinach: DOCU, GM, MTN

„Utrzymuj nadwyżkę pozycji w japońskich akcjach, niezabezpieczoną i nastawioną na banki, instytucje finansowe i wartość” – napisali.

Goldman Sachs powiedział w raporcie z 12 maja, że ​​bank inwestycyjny widzi „wiele powodów”, aby poprzeć swoje optymistyczne nastawienie do japońskich akcji.

„W szczególności zauważamy silne fundamenty w porównaniu z akcjami na rynkach zagranicznych, a także wierzymy, że oczekiwania dotyczące zmian strukturalnych/reform mogą popchnąć japońskie akcje w górę” — napisał Kazunori Tatebe, japoński strateg giełdowy.

Zauważając, że w przyszłości istnieje szansa na reformy strukturalne, dodał: „Uważamy, że główne zagrożenia dla naszej optymistycznej oceny akcji japońskich wynikają z czynników zewnętrznych, takich jak problem pułapu zadłużenia USA, ryzyko recesji i ryzyko geopolityczne”.

— Lim Hui Ji z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *