Nowe badania Rezerwy Federalnej wskazują na większe ryzyko recesji w Stanach Zjednoczonych

NOWY JORK (Reuters) – Według nowych badań przeprowadzonych przez Bank Rezerwy Federalnej w St. Louis, ponad połowa z 50 stanów USA wykazuje oznaki spowolnienia aktywności gospodarczej, przekraczając kluczowy próg, który często wskazuje na zbliżającą się recesję. Powiedział.

Raport został opublikowany w środę, tuż po innym raporcie Rezerwy Federalnej San Francisco z początku tygodnia, który również dotyczył rosnącego prawdopodobieństwa, że ​​gospodarka USA może wpaść w recesję w którymś momencie w nadchodzących miesiącach.

Bank Rezerwy Federalnej w St. Louis powiedział w swoim raporcie, że jeśli 26 stanów wygaśnie w swoich granicach, przedkłada „Rozsądne zaufanieAby cały naród popadł w stagnację.

Na razie bank powiedział, że według miar Dane federalne z Filadelfii Śledząc wyniki poszczególnych krajów, w październiku odnotowano 27 spadków aktywności. To wystarczy, aby wskazać, że zbliża się kryzys, a liczby obserwowane przed niektórymi innymi recesjami nie zostały osiągnięte. Autorzy zauważają, że na przykład 35 krajów doświadczyło spadków przed krótką, ostrą recesją, która miała miejsce wiosną 2020 r.

Tymczasem raport Fed z San Francisco, opublikowany we wtorek, odnotował to Zmiany stopy bezrobocia Może to również wskazywać, że zbliża się deflacja, co jest znakiem oferującym większą wartość prognostyczną w krótkim terminie niż uważnie obserwowana krzywa rentowności rynku obligacji.

Autorzy artykułu stwierdzili, że stopa bezrobocia osiąga najniższy poziom i zaczyna rosnąć przed recesją w bardzo wiarygodny sposób. Gazeta podała, że ​​kiedy nastąpi ta zmiana, stopa bezrobocia sygnalizuje początek recesji za około osiem miesięcy.

W artykule przyznano, że jego ustalenia są podobne do wyników rządów Sahma, nazwanych na cześć byłej ekonomistki Fed, Claudii Sahm, która Pionierska praca łącząca wysokie bezrobocie do spowolnienia gospodarczego. Badania San Francisco Fed, napisane przez ekonomistę banku Thomasa Mertensa, wykazały, że jego innowacją było uczynienie zmiany stopy bezrobocia wskaźnikiem przyszłościowym.

READ  Rivian planuje sprzedać obligacje o wartości 1,3 miliarda dolarów, aby wzmocnić kapitał, podczas gdy akcje spadają

W przeciwieństwie do danych federalnych z St. Louis, które wskazują na recesję, stopa bezrobocia w USA pozostaje jak dotąd dość stabilna i po osiągnięciu najniższego poziomu 3,5% we wrześniu, utrzymała się na stałym poziomie 3,7% zarówno w październiku, jak iw listopadzie.

Gazeta Fed z San Francisco zauważyła, że ​​Fed, zgodnie z grudniowymi prognozami, przewiduje wzrost stopy bezrobocia w przyszłym roku w związku z kampanią agresywnych podwyżek stóp procentowych, których celem jest uspokojenie gwałtownie rosnącego poziomu inflacji. W 2023 r. patrz Fed Stopa bezrobocia wzrosła do 4,6%. W roku tylko skromnych poziomów ogólnego wzrostu.

Jeśli prognozy Fed się sprawdzą, „taki wzrost doprowadzi do oczekiwania recesji zależnej od stopy bezrobocia”. Zgodnie z tym poglądem niskie bezrobocie może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia recesji, gdy spodziewany jest wzrost bezrobocia.

Tim Dowie, główny ekonomista SGH Macro Advisors, uważa, że ​​aby osiągnąć to, czego chce Fed w zakresie inflacji, gospodarka prawdopodobnie straci prawie 2 miliony miejsc pracy, co oznaczałoby recesję taką jak w 1991 lub 2001 roku.

Obawy o możliwość wejścia gospodarki w recesję wywołały agresywne działania Fed w sprawie inflacji. Wielu krytyków twierdzi Że bank centralny za bardzo koncentruje się na inflacji, a za mało na utrzymaniu zatrudnienia Amerykanów. Przedstawiciele banku centralnego odpowiedzieli, że bez powrotu do stabilności cen gospodarka będzie miała trudności z osiągnięciem pełnego potencjału.

Co więcej, na konferencji prasowej po niedawnym posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku na początku tego miesiąca, prezes Banku Centralnego Jerome Powell powiedział, że nie uważa obecnych perspektyw Fed za prognozę recesji, ponieważ perspektywa pozostanie pozytywna. Dodał jednak, że wiele pozostaje niepewnych.

„Nie sądzę, aby ktokolwiek wiedział, czy będziemy mieli recesję, a jeśli tak, to czy będzie to głęboka recesja” – powiedział Powell.

READ  Cena Bitcoina ponownie spada poniżej 20 000 $

(Raportowanie Michaela S. Derby). Montaż autorstwa Dana Burnsa i Aurory Ellis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *