Starbucks musi zmodernizować swoje sklepy, aby zwiększyć sprzedaż: Howard Schultz

Były dyrektor generalny Starbucks Howard Schultz ma kilka słów na temat firmy, którą kiedyś kierował.

Komentując rozczarowujące wyniki kwartalne firmy, Schultz stwierdził, że sieć kawiarni musi poprawić doświadczenia w swoich sklepach w USA. W Udostępnij LinkedIn W niedzielny wieczór były prezes, który trzykrotnie ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego, powiedział, że nie potrzebuje powiązań z firmą, aby zależało mu na jej sukcesie.

„Podkreśliłem, że reformę firmy trzeba zacząć od wewnątrz. Działalność w USA jest główną przyczyną upadku firmy. Sklepy wymagają szaleńczego skupienia się na doświadczeniach klientów oczami sprzedawcy” – powiedział Schultz. „Odpowiedź nie kryje się w danych, ale w sklepach”.

Kawowy gigant nie spełnił szacunków analityków z Wall Street dotyczących kwartalnych zysków i przychodów po spadku sprzedaży w tych samych sklepach. Akcje spółki spadły o 17% od zeszłotygodniowego raportu o zyskach, zamykając się w poniedziałek na poziomie 72,90 dolarów.

Schultz nalegał, aby firma na nowo opracowała mobilną platformę zamówień i płatności, którą uruchomiła w 2015 roku, tak aby zapewniała „wspaniałe doświadczenie, dla którego została zaprojektowana”. Ponadto wezwał kadrę kierowniczą do zreformowania „strategii wejścia na rynek” i promowania innowacji w dziedzinie kawy w celu zróżnicowania rynku.

Sieć planuje unowocześnić doświadczenia w swoich sklepach

W lutym Starbucks ogłosił plany ulepszenia obsługi sklepów poprzez modernizację technologiczną w nowych lokalizacjach w USA i około 1000 odnowionych lokalizacji.

Wśród ulepszeń znajdują się bariery dźwiękoszczelne w sufitach, które redukują hałas wewnątrz magazynów. Sieć twierdzi, że te pianki zmniejszą hałas i echa oraz poprawią obsługę gości korzystających z urządzeń wspomagających słyszenie.

Firma doda także regulowane oświetlenie w postaci ściemniaczy i elektrycznych ekranów na oknach zewnętrznych, które redukują odblaski i cienie w ciągu dnia.

„Nowe funkcje dźwięku i oświetlenia pomagają zapewnić klientom i partnerom przyjemniejsze i bardziej wciągające wrażenia audiowizualne” – podała sieć w oświadczeniu dla USA TODAY w zeszłym miesiącu.

READ  Strach przed recesją goni za ropą, miedzią i akcjami

Powiązany: Bitwa pracownicza w Starbucks: Sąd Najwyższy przygotowuje się do wsparcia firmy w sprawie związkowej „Memphis 7”.

Schultz opuści zarząd w 2023 roku

Schultz dołączył do Starbucks jako dyrektor ds. operacji i marketingu w 1982 r. Pierwszym dyrektorem generalnym został w 1987 r., po tymczasowym odejściu z firmy.

W 2000 roku po raz pierwszy odszedł na emeryturę ze stanowiska dyrektora generalnego i został prezesem firmy. Później powrócił na stanowisko dyrektora generalnego w 2008 r. w obliczu recesji i opuścił to stanowisko ponownie w 2017 r. W 2018 r. powrócił ponownie jako tymczasowy dyrektor generalny, a w 2022 r. został mianowany członkiem zarządu.

W ubiegłym roku złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie i ponownie z funkcji dyrektora generalnego.

więcej: W następstwie historycznego głosowania związku zawodowego Volkswagena Starbucks zwrócił się do Sądu Najwyższego o ograniczenie władzy pracowników

„Od kwietnia 2023 r. nie pełniłem żadnej formalnej roli w firmie. Ale moja miłość do firmy i wszystkich, którzy noszą „firmowy strój” – kultowy zielony fartuch – nie zna granic” – napisał Schultz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *