SXSW zawita do Londynu w 2025 roku

Z południa na południowy zachód w kierunku Londynu.

Wydarzenie, które określa się jako „wiodący na świecie festiwal celebrujący konwergencję kreatywności, kultury i technologii”, rozszerzy się o SXSW London w czerwcu 2025 r.

Dzięki temu posunięciu firma SXSW, założona w 1987 roku w Austin, jest obecna w Europie. Organizatorzy twierdzą, że SXSW wcześniej rozszerzyło swoją działalność na region Azji i Pacyfiku, rozpoczynając od SXSW Sydney w 2023 r. Każde z tych wydarzeń będzie miało swój własny „odrębny charakter”, co sprawi, że SXSW będzie „niezbędną trasą obejmującą trzy przystanki dla globalnej społeczności kreatywnej” – twierdzą organizatorzy .

„Jako wieloletni fan SXSW naprawdę wierzę, że to coś więcej niż tylko wydarzenie – to ruch, platforma, na której największe umysły, muzycy i motywatorzy świata spotykają się, aby dzielić się swoją pasją i wizją przyszłości” – powiedział Randalla Bryana. Dyrektor zarządzający SXSW London. „SXSW London będzie opierać się na niesamowitym dziedzictwie Austina, organizując wydarzenie potwierdzające, dlaczego SXSW jest miejscem docelowym dla profesjonalistów i twórców poszukujących znaczących kontaktów, nieoczekiwanych doświadczeń i pomysłów, które mogą pomóc kształtować świat. SXSW London zapewni także platformę dla następnego pokolenia twórczych talentów i będziemy ciężko pracować, aby możliwości uczenia się, zatrudnienia i rozwoju społeczności były w centrum wszystkiego, co robimy.

Jean Pasquet, współprezes i dyrektor ds. marki w SXSW, dodał: „Po sukcesie SXSW w Sydney jest to niesamowita nowa okazja, aby podkreślić elementy, które sprawiają, że SXSW jest wyjątkowe w jednym z najbardziej tętniących życiem miast w Europie nie możemy się doczekać nawiązania głębszych kontaktów.” Z naszą społecznością za granicą i przeniesienia rozmów rozpoczętych w Austin do Londynu.

Ze swojej strony SXSW wniesie do Londynu jego „wyróżniający charakter”, na który będzie miało wpływ życie kulturalne i twórcze miasta, jego status jako międzynarodowego miejsca spotkań oraz jego położenie w stosunku do innych głównych ośrodków kreatywnych i technicznych w Europie.

READ  Nick Cannon i Kevin Hart ogłaszają nowy teleturniej „Kto nosi moje dziecko” – Rolling Stone

Wydarzenie obejmie dziesiątki miejsc, galerii, klubów i innych przestrzeni w Shoreditch we wschodnim Londynie. Lokalizacja została wybrana ze względu na jej status tętniącego życiem centrum kreatywności i innowacji technologicznych, a także jej różnorodność, aktywną kulturę młodzieżową, kuchnię międzynarodową i życie nocne.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział: „Jestem zachwycony, że mogę po raz pierwszy w historii powitać SXSW w Londynie, potwierdzając nasze miejsce w sercu europejskiego sektora technologicznego i kreatywnego oraz jako globalnej stolicy kultury, kiedy byłem częścią SXSW w Austin w 2018 roku widziałem na własne oczy ekscytującą atmosferę innowacji, jaką tworzy SXSW, i nie mogę się doczekać, aby ponownie być jej częścią. To historyczna szansa dla Londynu, aby po raz kolejny zgromadzić najbardziej ekscytujące talenty na świecie naszej misji budowania lepszego, zamożniejszego Londynu dla wszystkich.

SXSW London skupi się na kreatywnych talentach z całej Europy, prezentując inspirujące przemówienia, występy muzyczne i innowacje w technologii, grach i ekranie. Organizatorzy zapowiedzieli, że zaoferują także przekraczające granice sztuki wizualne, projektowanie i programy związane z modą, a także interaktywne i wciągające wystawy oraz doświadczenia w przestrzeni publicznej kampusu we wschodnim Londynie.

Sekretarz ds. Kultury Lucy Fraser powiedziała: „Festiwale od dziesięcioleci stanowią istotną część brytyjskiej kultury i stanowią kluczowy powód, dla którego Wielka Brytania jest znana na całym świecie z doskonałości twórczej. „Od filmu i telewizji po modę i muzykę, Londyn jest globalnym centrum talentów kulturalnych i kreatywnych, dlatego to wspaniale, że SXSW przyjeżdża tutaj, aby zgromadzić innowatorów z wszystkich tych sektorów i pokazać, dlaczego brytyjski przemysł kreatywny budzi zazdrość na całym świecie .”

Ponadto SXSW London będzie w dalszym ciągu skupiać Austin na działaniach klimatycznych i zrównoważonym rozwoju.

Więcej szczegółów na temat programu SXSW London 2025 zostanie ogłoszonych w nadchodzących miesiącach, a sprzedaż odznak zaplanowana jest na październik. Zainteresowani mogą rejestrować się pod adresem sxswlondon.com.

READ  Olivia Newton-John, piosenkarka pop i gwiazda „Grace”, umiera w wieku 73 lat

Penske Media, spółka-matka reporter z Hollywood, Jest największym udziałowcem SXSW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *