Valentino potwierdza dołączenie Alessandro Michele na stanowisko dyrektora kreatywnego

Mediolan – Valentino potwierdził przyjście Alessandro Michele na stanowisko dyrektora kreatywnego ekskluzywnego domu mody z siedzibą w Rzymie. Zastąpi Pierpaolo Piccioli, który w piątek po 25 latach opuścił markę. Michele opuścił stanowisko dyrektora kreatywnego Gucci w listopadzie 2022 roku.

W piątek WWD jako pierwsza poinformowała o odejściu Piccioli z ekskluzywnego domu mody z siedzibą w Rzymie, w oparciu o informacje ze źródeł rynkowych, które również uważały, że Michele negocjuje kontrakt mający zostać jego następcą.

Jak wynika z wewnętrznego oświadczenia, Michel rozpocznie pracę we wtorek. Jego pierwsza kolekcja będzie dostępna na wiosnę 2025 roku.

Michelle dołączyła do Gucci Design Studio w 2002 roku, po pracy na stanowisku starszego projektanta akcesoriów w firmie Fendi. W 2011 r. został mianowany „asystentem” ówczesnej dyrektor kreatywnej Fridy Giannini, a w 2014 r. przejął dodatkową odpowiedzialność jako dyrektor kreatywny Richard Ginori, marki ceramiki przejętej przez Gucci w 2013 r. Michele został oficjalnie mianowany na najważniejsze stanowisko kreatywne Gucci w styczniu 2015, po dwóch dniach od pierwszego ukłonu na zakończenie jesiennego pokazu dla mężczyzn marki, promowanego przez ówczesnego prezesa i dyrektora generalnego Marco Bizzarri.

Dzięki tej podstawowej ofercie odkrył ją na nowo Gucci Z zupełnie nową, egzotyczną i androgyniczną estetyką.

Najnowsza czarna kolekcja Piccioli na jesień 2024, pokazana podczas Tygodnia Mody w Paryżu, oznaczała sukces marki. Valentino powiedział w poniedziałek, że w czerwcu przestanie uczestniczyć w tygodniach mody męskiej i couture i zacznie pokazywać się ogólnie w Paryżu.

Piccioli został mianowany jedynym dyrektorem kreatywnym Valentino w lipcu 2016 r., po odejściu Chiuri do Valentino. Diora.

Chiuri i Piccioli pracowali razem w Fendi przez 10 lat. W 1999 roku Valentino Garavani wybrał projektantów, aby wzmocnili kategorię akcesoriów swojej marki, co też uczynili, unowocześniając tę ​​sekcję. Awansowali na dyrektorów kreatywnych ds. akcesoriów w Valentino, gdy Alessandra Facchinetti otrzymała to samo stanowisko w dziedzinie mody po odejściu Garavaniego na emeryturę w 2007 r. W 2008 r. zastąpili Facchinettiego na stanowisku dyrektorów kreatywnych marki.

READ  Brytyjska policja aresztuje mężczyznę po kradzieży dzieła Banksy'ego z londyńskiej ulicy | Wiadomości ze sztuki i kultury

W lipcu ubiegłego roku Kering ujawnił, że kupił 30% udziałów w Valentino Za 1,7 miliarda euro w gotówce w ramach szerszego partnerstwa strategicznego z katarskim funduszem inwestycyjnym Mayhola, który kontroluje tę markę modową z najwyższej półki.

Kering ma możliwość odkupienia 100% kapitału zakładowego Valentino do 2028 roku, natomiast Mayhoola mogłaby zostać udziałowcem Keringa. Oczekuje się, że nowi partnerzy zajmujący się luksusem wspólnie zbadają dalsze możliwości zgodne z ich własnymi strategiami, w tym potencjalne inwestycje poza modą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *