Dow Jones: Akcje spadają z powodu obaw przed kolejną dużą podwyżką stóp Fed

The kawka Zakończył dzień stratą ponad 640 punktów, czyli 1,9%. The Standard & Poor’s 500 A Nasdaq Spadły odpowiednio o 2,1% i 2,6%.

Wszystkie akcje 30 Dow Jones spadły, a tylko 25 akcji z indeksu S&P 500 notowano w poniedziałek w górę.

Akcje również spadły w piątek, gdy rynek przerwał czterotygodniową zwycięską passę. Rynki odbiły się w lipcu i sierpniu po brutalnej pierwszej połowie 2022 roku. Ale wahadło może wrócić do pesymizmu.

Rosną obawy, że Rezerwa Federalna nie zakończyła jeszcze dużych podwyżek stóp procentowych. Fed podniósł stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego, czyli 75 punktów bazowych, w obu przypadkach Czerwiec A Lipiec.
Ale śledząc najnowsze dane na temat konsument A Ceny producentaktóre pokazały, że inflacja nieco ostygła w zeszłym miesiącu, inwestorzy zaczynają mieć nadzieję, że we wrześniu Fed podniesie stopy procentowe tylko o pół punktu.
Dominowało przekonanie, że inflacja spada, a gospodarka może spowolnić. Jednakże Rynek pracy wciąż się rozwija Sprzedaż detaliczna utrzymała się dość dobrze pomimo inflacji.

Skłoniło to więcej obserwatorów rynku do spekulacji, że Rezerwa Federalna może pozostać twarda w podwyżkach stóp procentowych w przewidywalnej przyszłości. Szanse na wzrost o kolejne 75 punktów bazowych wobec wzrostu o pół punktu są obecnie postrzegane jako około 50-50.

„Oczekiwania rynkowe co do tego, co zrobi Fed, mają historię zmienności w oparciu o dane gospodarcze”, powiedziała Lindsey Bell, główny analityk finansowy i rynkowy w Ally Invest, w opublikowanym w poniedziałek raporcie. „Dopóki Fed będzie za sterami, zmienność prawdopodobnie pozostanie wysoka, a rynek pozostanie regresywny”.

Akcje mogą być niestabilne przez cały tydzień, ponieważ inwestorzy czekają Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell wygłasza długo oczekiwane przemówienie Na dorocznym sympozjum Rezerwy Federalnej w Jackson Hole w Kansas City w piątek. Co więcej, kolejna decyzja Fed w sprawie stóp nastąpi dopiero 21 września. Czeka nas więc wiele danych ekonomicznych, w tym raport o zatrudnieniu i dane o inflacji za sierpień.
Królewskie kina & # 39;  Właściciel może złożyć wniosek o upadłość i obiecuje działać normalnie.

„To było jak zwyżkowy rajd na rynku bessy”, powiedział Oktay Kavrak, dyrektor ds. strategii produktowej w Leverage Shares, o tym, co stało się z akcjami w ciągu ostatnich kilku tygodni. „Recesja jest nadal kwestią fundamentalną, a inflacja jest nadal uparcie wysoka. To może być jeden z tych lat, kiedy rynek jest nadal niestabilny”.

W rezultacie inwestorzy wyraźnie uciekają przed bardziej ryzykownymi aktywami. zapas memówJak na przykład AMC (AMC)A łóżko kąpiel z tyłu (BBBY) A Jim Stop (GME), wszyscy znów byli na minusie w poniedziałek po dużych spadkach w zeszły weekend. Bitcoin i inne kryptowaluty również spadły w poniedziałek, a wszystkie spadły w zeszłym tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *