Kontrakty terminowe na S&P 500 pozostają bez zmian przed wrześniowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej w tym tygodniu

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy podczas popołudniowej sesji giełdowej 13 września 2022 r. w Nowym Jorku.

Michael M. Santiago | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Kontrakty terminowe na indeks S&P 500 niewiele się zmieniły w niedzielę wieczorem po tym, jak główne średnie odnotowały najgorszy tydzień od czerwca i przed dwudniowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej w tym tygodniu.

Kontrakty terminowe na indeksy szerokiego rynku pozostawały bez zmian w obrocie przedrynkowym. Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 0,1%, podczas gdy kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,1%.

Akcje spadły w piątek, ponieważ inwestorzy zareagowali na gorętszy niż oczekiwano raport o inflacji i ponure ostrzeżenie FedEx o „znacząco pogarszającej się” gospodarce światowej. Indeks Dow Jones Industrial Average stracił 139 punktów, podczas gdy Standard & Poor’s stracił 0,7%, a Nasdaq Composite 0,9%.

Inwestorzy skupiają się na dwudniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej, które rozpoczyna się we wtorek. Oczekuje się, że bank centralny podniesie stopy procentowe o kolejne trzy czwarte punktu, chociaż inwestorzy oczekują również wskazówek dotyczących zysków spółek przed rozpoczęciem kolejnego sezonu sprawozdawczego w październiku.

„Gdy indeks S&P 500 oscyluje poniżej krytycznego poziomu 3900, a rentowność 10-letnich obligacji skarbowych zbliża się do ponad 3,5%, wrażliwe dwuletnie obligacje Fed straciły na wartości 3,9%, co sugeruje, że agresywna kampania Fedu mająca na celu zabicie Crosby’ego, głównego globalnego stratega LBL Financial, „Inflacja musi być traktowana poważnie”. Kanarek w kopalni węgla może jeszcze nie umarł, ale prawdopodobnie ma trudności z oddychaniem.

Poza posiedzeniem Fed, w tym tygodniu opublikowano garść danych ekonomicznych, w tym sierpniowe rozpoczęcie budowy mieszkań we wtorek i pierwsze liczby bezrobotnych w czwartek.

Na pokładzie jest również kilka spółek dywidendowych, w tym Costco, Darden Restaurants, General Mills i Lennar.

READ  Akcje Amazona będą znacznie tańsze

Patti Doom z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *