Elon Musk: Twitter zabiega o najwyższe kierownictwo NBCUniversal

  • autorstwa Annabelle Liang
  • Reporter biznesowy

podpis pod zdjęciem,

Joe Benarroch skupi się na operacjach biznesowych Twittera

Twitter zwrócił się do CEO NBCUniversal, Joe Benarrocha, podczas gdy Elon Musk nadal wstrząsa najlepszym zespołem platformy mediów społecznościowych.

Pan Benarroch rozpoczyna swoją pracę w poniedziałek, koncentrując się na operacjach handlowych.

Dzieje się tak niecały miesiąc po tym, jak dyrektor ds. reklamy NBCUniversal, Linda Iaccarino, została nowym dyrektorem generalnym Twittera.

Obejmie stanowisko zajmowane obecnie przez pana Muska, który pozostanie blisko związany ze spółką.

Pan Benarroch zaktualizował już swój profil na LinkedIn, informując, że będzie pracował w nowojorskim biurze Twittera.

Opublikował również ogłoszenie o swoim posunięciu, mówiąc: „Nie mogę się doczekać wniesienia mojej wiedzy na Twittera i współpracy z całym zespołem nad wspólnym budowaniem Twittera 2.0”.

W swojej ostatniej pracy pan Benarroch pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego ds. komunikacji, reklamy i partnerstwa w NBCUniversal. Wcześniej w swojej karierze pracował dla giganta mediów społecznościowych Facebook.

Pomiń zawartość Twittera, 1

Zezwolić na treści na Twitterze?

Ten artykuł zawiera treści dostarczone przez Twittera. Przed przesłaniem czegokolwiek prosimy o pozwolenie, ponieważ mogą one wykorzystywać pliki cookie i inne technologie. Może lubisz czytać Twittera Polityka Cookie I Polityka prywatności przed przyjęciem. Aby wyświetlić tę zawartość, wybierz „Zaakceptuj i kontynuuj”.

Koniec treści na Twitterze, 1

Ella Irwin przejęła stanowisko, gdy były szef Yoel Roth odszedł w listopadzie 2022 r. – miesiąc po tym, jak Musk przejął firmę.

Szef ds. zaufania i bezpieczeństwa otrzymał zadanie moderowania treści, na co zwrócił uwagę od czasu przejęcia firmy przez Muska.

Odkąd kupił Twittera za 44 miliardy dolarów (35,4 miliarda funtów), Musk był pod presją, aby znaleźć kogoś innego, kto poprowadzi firmę i skupi się na innych swoich biznesach, w tym na producencie samochodów elektrycznych Tesla i firmie rakietowej SpaceX.

Najbogatszy człowiek na świecie powiedział, że zacznie za sześć tygodni i będzie nadzorować operacje biznesowe na platformie, która walczy o zarabianie pieniędzy.

Musk powiedział, że pozostanie związany z platformą jako CEO i CTO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *