Potężne trzęsienie ziemi uderza w południowo-wschodni Tajwan, rani 146

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

  • Wykolejone wagony pociągu, 4 osoby uratowane z zawalonego budynku
  • Ostrzeżenie o tsunami anulowane, odlewnie wiórów nie mają wpływu
  • Ponad 600 osób jest uwięzionych na przełęczy górskiej
  • W sobotę nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 6,4

TAIPEI, 18 września (Reuters) – Trzęsienie ziemi o sile 6,8 stopnia nawiedziło w niedzielę słabo zaludniony południowo-wschodni region Tajwanu, podało biuro meteorologiczne wyspy, wykolejając pociągi.

Centrum Meteorologiczne poinformowało, że trzęsienie miało miejsce w hrabstwie Taitung, tym samym regionie, w którym w sobotni wieczór doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,4 stopnia, które nie spowodowało żadnych ofiar. Czytaj więcej

Jak podał US Geological Survey, niedzielne trzęsienie ziemi o sile 7,2 w skali Richtera uderzyło na głębokości 10 km.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Tajwańska Straż Pożarna poinformowała, że ​​w wyniku trzęsienia zginęła jedna osoba, a 146 zostało rannych.

Cztery osoby zostały uratowane z zawalonego budynku w Yuli, a trzy osoby, których pojazdy spadły z uszkodzonego mostu, zostały uratowane i przewiezione do szpitala.

Administracja Tajwańskich Kolei poinformowała, że ​​sześć wagonów wypadło z torów na stacji Dongli we wschodnim Tajwanie po zawaleniu się części baldachimu peronu, ale straż pożarna nie zgłosiła żadnych obrażeń.

Ponad 600 osób zostało uwięzionych na zablokowanych drogach w malowniczych obszarach górskich Chik i Lyushishi, chociaż nie było żadnych obrażeń, a ratownicy pracowali nad ponownym otwarciem dróg, powiedział departament.

Amerykańskie Centrum Ostrzegania przed Tsunami na Pacyfiku wydało ostrzeżenie dla Tajwanu po wstrząsie, ale później je wycofało. Japońska Agencja Meteorologiczna zniosła ostrzeżenie o tsunami dla części prefektury Okinawa.

Centrum Meteorologiczne poinformowało, że trzęsienie ziemi można odczuć na całym Tajwanie. Budynki w stolicy Taipei zatrząsły się krótko, a wstrząsy wtórne nadal wstrząsają wyspą.

READ  Nissan wydaje ostrzeżenie „zakaz jazdy” w przypadku starszych pojazdów, twierdzi, że poduszki powietrzne Takaty mogą eksplodować

Parki naukowe w południowych miastach Tainan i Kaohsiung, gdzie znajdują się główne fabryki półprzewodników, pozostały nienaruszone.

Tajwańska firma produkująca półprzewodniki (TSMC) (2330.TW)Największy na świecie producent chipów kontraktowych powiedział, że „w tej chwili nie widzi żadnego znaczącego wpływu”.

Tajwan leży w pobliżu skrzyżowania dwóch płyt tektonicznych i jest podatny na trzęsienia ziemi.

Trzęsienie ziemi w 2016 r. na południowym Tajwanie zabiło ponad 100 osób, a trzęsienie o sile 7,3 w 1999 r. zabiło ponad 2000 osób.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Bena Blancharda i Yimou Lee; Dodatkowe reportaże autorstwa Martina Quinna Pollarda, Sama Nusseya i Anirudha Saligrama; Montaż przez Christiana Schmollingera i Stephena Coates

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *