Tornado niszczy placówkę FedEx i park przyczep kempingowych w zachodnim Michigan

grać

Silne burze przetaczają się przez południowe Michigan, wytwarzając wiele tornad, które powodują znaczne szkody.

W zachodnim stanie Michigan kilka tornad wylądowało w hrabstwach Kalamazoo w pobliżu Portage i Calhoun.

W południowo-wschodnim stanie Michigan zegarek tornado jest aktywny w hrabstwach Lenawee, Monroe i Washtenaw, a także ostrzeżenia o poważnych burzach w południowo-wschodnich hrabstwach Livingston i południowych hrabstwach Oakland, w tym o gradzie i silnym wietrze.

Śledź poniżej aktualizacje pogody na żywo.

Radar pogodowy stanu Michigan: Zobacz aktualne warunki

Zgłoszono kilka obrażeń w parku przyczep kempingowych dotkniętym tornado

O Kilkunastu mieszkańców społeczności domów mobilnych Pavilion Estates w Pavilion Townshipniedaleko Portage zostało rannych podczas wtorkowych burz. Według sąsiadów co najmniej jedna kobieta została uwięziona w swoim domu, który został zniszczony. Nick Ormold, dyrektor ds. bezpieczeństwa publicznego miasta Portage, powiedział, że ekipy ratunkowe będą pracować przez cały wtorkowy wieczór, aby uzyskać pełną informację o mieszkańcach i upewnić się, że nikt nie jest uwięziony w środku.

W hrabstwie Branch zniszczono 7 obiektów

Tornado opuszczające hrabstwo St. Joseph zniszczyło siedem budynków w Sherwood Township, głównie domy, powiedział Tim Miner, kierownik ds. sytuacji kryzysowych hrabstwa Branch, bez ofiar śmiertelnych ani poważnych obrażeń.

Portage nie odniósł poważnych obrażeń

Władze miejskie twierdzą, że nie było poważnych obrażeń po tornadzie, które we wtorek wieczorem przeszło przez kilka budynków mieszkalnych i komercyjnych w Portage w stanie Michigan.

W komunikacie prasowym o godzinie 22:00 urzędnicy Portage wezwali mieszkańców, aby nadal ukrywali się na miejscu i trzymali się z dala od dróg, aby umożliwić dostęp służbom ratowniczym.

Whitmer ogłosił stan wyjątkowy

Po burzy gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer ogłosiła stan wyjątkowy w kilku hrabstwach w południowo-zachodnim stanie Michigan. Jak wynika z komunikatu biura gubernatora, uwzględniono hrabstwa Kalamazoo, St. Joseph, Branch i Cass.

READ  Ukraina twierdzi, że nie ponosi odpowiedzialności za polski atak rakietowy

„Moje serce kieruję się do wszystkich mieszkańców południowo-zachodniego stanu Michigan, których dzisiejszą trudną pogodę dotknęły” – powiedział gubernator Whitmer. „Stanowe i lokalne ekipy ratownicze są na miejscu i współpracują, aby pomóc mieszkańcom Michigan. Ogłosiłem stan wyjątkowy i uruchomiłem stanowe Centrum Operacji Kryzysowych, aby zapewnić szybkie wysłanie zasobów na ten obszar. Będziemy nadal monitorować sytuację i koordynować wysiłki przez całą noc wszyscy ciężko pracują, aby zapewnić mieszkańcom stanu Michigan bezpieczeństwo. Chcę także podziękować tym, którzy odpowiedzieli i razem przez to przejdziemy”.

Drugie tornado zostało potwierdzone w Portage, na zachód od Battle Creek

Godzinę po tym, jak duże tornado zniszczyło Portage, National Weather Service w Grand Rapids, na południe od Kalamazoo, poinformowało, że drugie tornado wylądowało w pobliżu Portage około 19:20.

O 19:43 Narodowa Służba Meteorologiczna potwierdziła istnienie oddzielnego tornada na zachód od Battle Creek w pobliżu Galesburga, poruszającego się na północny wschód z prędkością 40 mil na godzinę. Ostrzeżenie o silnych burzach, obejmujących ćwierć wielkości gradu i wiatr o prędkości 60 mil na godzinę, obowiązuje w niektórych częściach hrabstwa Calhoun do godziny 21:00.

Upadek placówki FedEx; Wiele budynków zostało uszkodzonych po tornadzie w Portage

Po pierwszym tornado w Portage, kilka budynków zostało znacząco uszkodzonych, w tym placówka FedEx.

Jude’s Barber Shop w Portage przy Centre Road również odnotował uszkodzenia w budynku Plaza: „Tornado uderzyło w nasz zakład fryzjerski w Portage przy Centre Road. Na szczęście wszyscy są bezpieczni”.

Materiał nagrany z drona w Portage pokazuje skalę zniszczeń spowodowanych przez tornado.

Burmistrz Portage, Particia Randall, WBND-TV (South Bend, Indiana) powiedziała: „Dziś wieczorem dwa tornada nawiedziły Portage, powodując rozległe zniszczenia w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. … W tej chwili nie zgłoszono żadnych obrażeń ani ofiar śmiertelnych”.

Do godziny 1:10 w środę ponad 25 000 klientów Consumer Energy i 2700 Midwest Energy & Communications było pozbawionych prądu.

READ  Urzędnicy ds. zdrowia stanu Wirginia ostrzegają podróżnych opuszczających lotniska Dulles i Reagan przed ryzykiem odry

Hrabstwo St. Joseph potwierdza szkody

Zastępca szeryfa hrabstwa St. Joseph Jason Bingaman potwierdza Zgłoszono szkody w wielu obszarach południowo-zachodniego stanu Michigan Wtorkowy wieczór.

„W tej chwili koncentrujemy się na operacjach ratujących życie przy użyciu wszystkich dostępnych zasobów, a następnie rozpoczniemy wstępną ocenę szkód” – powiedział Bingaman.

To rozwijająca się historia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *