Trener straży pożarnej Northwestern, Pat Fitzgerald, w wyniku niekorzystnego śledztwa

Northwestern zwolnił głównego trenera piłki nożnej, Pata Fitzgeralda, w wyniku dochodzenia uniwersytetu w sprawie zarzutów o oszustwo w programie piłkarskim, powiedział rektor uniwersytetu Michael Schell w liście do społeczności Northwestern w poniedziałek. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Fitzgerald został początkowo zawieszony na dwa tygodnie po opublikowaniu w piątek podsumowania ustaleń dochodzenia.
  • W sobotę Schell powiedział w oświadczeniu, że „mógł źle ocenić odpowiednią karę” dla Fitzgeralda. Dziennik Północno-Zachodni Zgłosiła nowe szczegóły dotyczące zarzutów o nękanie wcześniej tego dnia.
  • W poniedziałek Schell napisał, że decyzja o zwolnieniu Fitzgeralda z jego obowiązków zapadła „po trudnej i złożonej ocenie pierwotnej dyscypliny, którą nałożyłem w zeszłym tygodniu na trenera Fitzgeralda za to, że nie rozpoznał i nie zapobiegał znaczącym zagrożeniom w programie piłkarskim”.
  • Schell powiedział, że prowadzenie zostanie ogłoszone w następnym sezonie piłkarskim w najbliższych dniach. Oczekuje się, że Northwestern wyznaczy koordynatora defensywy Davida Browna na koordynatora programu piłkarskiego, zgodnie z wieloma doniesieniami.

Co powiedział Shell?

Schell napisał w poniedziałek, że w ciągu ostatnich 72 godzin spędził „dużo czasu na refleksjach i dyskusjach z ludźmi, którzy kochają nasz uniwersytet – prezesem i członkami naszej Rady Powierniczej, kierownictwem wydziału, studentami i absolwentami oraz Trener Fitzgerald we własnej osobie”.

„Chociaż cenię sobie moje opinie i biorę je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji”, napisał Schell, „decyzja o zatrzymaniu trenera Fitzgeralda była wyłącznie moja, podobnie jak decyzja o rozstaniu z nim”.

Jak Schell stwierdził w liście: „Chociaż raport z niezależnego śledztwa pozostanie poufny, ważne jest, aby nasza społeczność znała fakty”.

Napisał, że podczas śledztwa 11 obecnych lub byłych piłkarzy z Northwestern przyznało, że w programie piłkarskim trwa oszołamianie, a „W dzisiejszych doniesieniach nowych mediów więcej byłych studentów-sportowców z Northwestern potwierdziło, że otrzęsiny były systematyczne. Jego historia sięga wielu lat.”

Schell powiedział, że nękanie obejmowało „przymusowe udostępnianie, nagość i poniżające akty seksualne, co stanowi wyraźne naruszenie zasad i wartości północno-zachodnich”.

READ  Markéta Vondroušová pokonała Onsa Jabeura i przeszła do historii Wimbledonu

Napisał: „Jestem wdzięczny – o ile wiem – że żaden uczeń nigdy nie doznał obrażeń fizycznych w wyniku tych zachowań”. „Podczas gdy niektórzy studenci-sportowcy wierzyli, że nękanie to żart i nie jest szkodliwe, inni postrzegali je jako powodujące znaczne szkody z długoterminowymi konsekwencjami”.

Ponadto Schell pisze, że zamęt „był znany wielu uczestnikom programu, chociaż śledczy nie znalazł żadnych wiarygodnych dowodów na to, że sam trener Fitzgerald o tym wiedział” oraz że Schell dowiedział się niedawno o wielu szczegółach niezależnego śledztwa. z wnioskodawcą i jego rodzicami.

„Dyrektor techniczny jest ostatecznie odpowiedzialny za kulturę swojego zespołu” – napisał Schell. „Otrzęsienie, które badaliśmy, było powszechne i najwyraźniej nie było tajemnicą w ramach programu, co dało trenerowi Fitzgeraldowi możliwość dowiedzenia się, co się dzieje.

„Tak czy inaczej, kultura w Northwestern Football, choć pod pewnymi względami niesamowita, pod innymi była druzgocąca”.

Głębiej

Dochterman: Naprawa kultury Northwestern ma kluczowe znaczenie, ale program będzie miał teraz problemy w terenie

Co powiedział Fitzgerald

Fitzgerald napisał w poniedziałkowym oświadczeniu, że on i Schell osiągnęli „wzajemne porozumienie co do odpowiedniego rozwiązania” ustaleń śledztwa. Fitzgerald powiedział, że był „zaskoczony”, gdy dowiedział się, że Schell „jednostronnie anulował naszą umowę bez wcześniejszego powiadomienia, a tym samym rozwiązał moje zatrudnienie”.

„W związku z tym nieoczekiwanym obrotem wydarzeń powierzyłem mojemu agentowi Brianowi Harlanowi i radcy prawnemu Danowi Webbowi z Winston & Strawn LLP podjęcie niezbędnych kroków w celu ochrony moich praw zgodnie z prawem” – napisał.

Jak powiedział Fitzgerald, były gracz Wildcat: „Z całego serca poświęcam się opiece nad naszymi graczami, nie tylko jako sportowcami, ale także jako wzorowymi uczniami i członkami społeczności”.

Adwokat Maggie Hickey, napisał Fitzgerald, „przeprowadził gruntowne, trwające miesiące dochodzenie w sprawie zarzutów, które doprowadziły do ​​​​mojego zwolnienia”.

READ  NBA Draft 2023: Pięć dań na wynos po dwóch meczach między Victorem Wimpanyamą i Scottem Hendersonem w Las Vegas

„Jej dochodzenie potwierdziło to, co zawsze robiłem – że nie miałem absolutnie żadnej wiedzy na temat jakiejkolwiek formy oszustwa w programie piłkarskim Northwestern” – czytamy w oświadczeniu.

Głębiej

Vanini: Northwestern powinien ujawnić szczegóły śledztwa. Gdzie jest napęd?

opowieść w tle

W opublikowanym w piątek podsumowaniu ustaleń dochodzenia Northwestern powiedział, że „uczestnictwo lub wiedza o hazingu była powszechna wśród piłkarzy”, ale dochodzenie nie znalazło dowodów wskazujących na niewłaściwe zachowanie konkretnego piłkarza lub trenera. Ponadto śledczy znaleźli „niewystarczające dowody”, że sztab szkoleniowy wiedział o nękaniu. Śledczy odkryli jednak, że istnieje duże prawdopodobieństwo wykrycia i zgłoszenia zamglenia.

Dzień później Schell zmienił swoją decyzję o wydaniu Fitzgeraldowi dwutygodniowego zawieszenia.

„Określając odpowiednią karę dla trenera, położyłem zbyt duży nacisk na to, czego w raporcie stwierdzono, że nie wiedział, a za mało na to, co powinien był wiedzieć” – napisał Schell w liście do społeczności Northwestern.

„Jako główny trener jednego z naszych programów lekkoatletycznych, trener Fitzgerald jest nie tylko odpowiedzialny za to, co dzieje się w ramach programu, ale musi także dokładać wszelkich starań, aby podtrzymywać nasze instytucjonalne zaangażowanie w doświadczenie uczniów i naszym priorytetem jest zapewnienie wszystkim studentom — studentom studiów licencjackich i absolwent – może się rozwijać podczas pobytu na Northwestern University. Western. Wyraźnie nie dotrzymał tego zobowiązania, a ja nie uwzględniłem odpowiednio tego braku nałożenia kary.

Ze streszczenia wynikało, że zarzuty skarżącego dotyczyły wywierania przez piłkarzy nacisku na członków drużyny, aby angażowali się w czynności polegające na oszołamianiu, często w szatni. Według skarżącego, zamieszanie mogło rozpocząć się w Camp Kenosha w Kenosha w stanie Wisconsin, gdzie zespół organizował obóz treningowy.

były gracz powiedział Daily Northwestern Hazing obejmował wymuszone akty seksualne.

Schell powiedział, że poznał nazwisko skarżącego, rozmawiał z rodziną i przeprosił za to, przez co przeszedł.

READ  Prokurator generalny DC pozywa przywódców Waszyngtonu, właściciela Dana Snydera i NFL za oszukiwanie mieszkańców

„Jestem poruszony tym, co usłyszałem od jego rodziny i wpływem, jaki wywiera na ich syna zastraszanie. W nadchodzących dniach będę komunikował się z kierownictwem uniwersytetu, w tym z Radą Powierniczą, a także z kierownictwem Senatu i będę informować cię o wszelkich zmianach, gdy oceniam przyszłe kroki” – napisał Schell.

Fitzgerald przygotowywał się do rozpoczęcia swojego 18. sezonu na czele programu po tym, jak został zatrudniony w 2006 roku po nagłej śmierci byłego głównego trenera Randy’ego Walkera. Zebrał rekord 110-101 w ciągu swojej 17-letniej kadencji i ocenę 5-5 w 10 meczach Bow. Wildcats zakończyli poprzedni sezon z bilansem 1-11, najniższym wynikiem w programie od 1989 roku.

Northwestern otwiera sezon 2023 w Rutgers 3 września.

Głębiej

Nowe zarzuty w Northwestern pokazują, że nadszedł czas, aby Pat Fitzgerald odszedł

(Zdjęcie: Jeff Hansch/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *