Trump pozywa założycieli Truth Social

Nieco ponad tydzień temu Trump Media Technology Group, właściciel platformy mediów społecznościowych Donalda Trumpa, Truth Social, Stała się publiczną spółką akcyjną. Mniej więcej w tym samym czasie Trump Media wytoczył pozew przeciwko współzałożycielom platformy, twierdząc, że zaszkodzili oni wartości firmy, utrudniając kluczowe elementy jej działalności biznesowej i proces upublicznienia. W związku z tym pozew ma na celu unieważnienie udziałów w spółce, które obecnie wycenia się na około 606 milionów dolarów.

Pozew Trump Media, złożony 24 marca przeciwko Andy’emu Letinsky’emu i Wesowi Mossowi, Dwóch byłych zawodników W reality show Trumpa Uczeń, Którzy w jakiś sposób stali się współzałożycielami kandydat republikański Prezes firmy technologicznej. W pozwie zarzuca się Letinsky'emu i Mossowi „spektakularne niepowodzenia na każdym kroku” w zarządzaniu firmą. W szczególności z pozwu wynika, że ​​duet podjął „lekkomyślne i marnotrawne decyzje” i że nie znalazł odpowiedniego partnera O ogólną integracjęI że kiedy doszło do fuzji, „rozpoczęli uporczywe próby udaremnienia” transakcji, próbując wynegocjować swoje udziały w spółce.

W rzeczywistości Letinsky i Moss pierwsi pozwali Trumpa. W lutym Trump Media Złożono pozew przeciwko United Atlantic Ventures, Podmiot utworzony przez dwóch współzałożycieli Trump oskarżył Media o „fałszywy manewr w ostatniej chwili…”, mający na celu rozwodnienie ich udziałów w spółce. Pozew został złożony w Delaware.

Pozew Trumpa nie jest tak naprawdę sprawą roszczeń wzajemnych przeciwko Mossowi i Litinsky’emu, jak można się spodziewać, ale odrębnym pozwem złożonym na Florydzie, a nie w tym samym sądzie w Delaware, gdzie założyciele złożyli pozew. Sędzia zastępczy w sprawie Delaware, Sam Glasscock III, powiedział, że jest „zszokowany” decyzją Trumpa o złożeniu osobnego pozwu. – pisze Bloomberg.

Ponieważ Truth Social został udostępniony publicznie za pośrednictwem Długo oczekiwana transakcja SPAC, wartość akcji spółki rosła i spadała z ekstremalnymi wahaniami. to było Powszechne spekulacje Zastrzyk gotówki od Truth Social mógłby pomóc Trumpowi spłacić ogromną stertę prawnych rachunków. To był Trump Zamówiłem niedawno Zapłacić 454 miliony dolarów w celu rozstrzygnięcia sprawy o oszustwo w Nowym Jorku i Otrzymał obligacje o wartości 175 milionów dolarów Póki co oczekuje na odwołanie od tej decyzji. To było tak Zamów, aby zapłacić Pisarz E. Jean Carroll 83,3 miliona dolarów w procesie o zniesławienie.

READ  Gaz w hrabstwie Wake kosztował średnio 3,76 USD, zainteresowani właściciele firm :: WRAL.com

Gizmodo skontaktował się z Trump Media Technology Group Corp w celu uzyskania komentarza i zaktualizuje tę historię, jeśli którykolwiek z nich odpowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *