Źródła – rachunki finalizują wymianę gwiazdy WR Stephena Diggsa z Teksańczykami

Zespół Buffalo Bills finalizuje transakcję dotyczącą wysłania czterokrotnego skrzydłowego Pro Bowl Stefona Diggsa do Houston Texans w zamian za rekompensatę za wybór w drafcie, poinformowały w środę źródła Adama Scheftera z ESPN.

The Bills otrzymają wybór w drugiej rundzie wyborów w 2025 r. (za pośrednictwem Minnesota Vikings), wybór w szóstej rundzie wyborów w 2024 r. i wybór w piątej rundzie wyborów w 2025 r. w zamian za Diggsa. Teksańczycy przejęli ten wybór od Vikings, kiedy w zeszłym miesiącu wymienili wybór w pierwszej rundzie draftu 2024 na rzecz Teksańczyków.

Do hitu rozgrywającego Billsa, Josha Allena, „Pewnie?” Transakcja następuje dzień po tym, jak Tix odpowiedział na ogłoszenie użytkownika mediów społecznościowych.

To najnowsze posunięcie, które przyniosło korzyści Teksańczykom, którzy poza sezonem otoczyli CJ Strouda utalentowanym weteranem.

W zeszłym miesiącu Teksańczycy zamienili się za ciasnego Joe Mixona, aby podpisać z nim trzyletni przedłużenie kontraktu z Cincinnati Bengals za 27 milionów dolarów. Dokonali także zmian w defensywie, podpisując dwuletni kontrakt z gwiazdorem Danielem Hunterem o wartości 49 milionów dolarów, w tym 48 milionów dolarów gwarantowanych, w ramach bezpłatnej agencji.

Diggs dołącza do ofensywnej drużyny Teksańczyków, w skład której wchodzą Stroud, aktualny ofensywny debiutant roku NFL, a także Mixon, odbierający Nico Collins i Dank Dell oraz ostry Dalton Schultz.

W sezonie 2023 Dell osiągnął tempo wynoszące 1205 jardów, po czym doznał kończącej sezon kontuzji w pierwszej kwarcie meczu z Denver Broncos w 13. tygodniu. Dell i Stroud zajęli ósme miejsce pod względem liczby podań przez rozgrywającego z pierwszego roku. Podwojenie szerokiego odbiornika (709). Collins zajął ósme miejsce w odbiorze jardów (1297) i miał osiem przyłożeń.

W zeszłym miesiącu Teksańczycy próbowali zamienić się na Keenana Allena i zaproponowali wybór drugiego dnia w drafcie na rok 2025. Zamiast tego Los Angeles Chargers wysłali Allena do Chicago Bears, ale był to znak, że Teksańczycy chcieli ulepszyć swój rdzeń odbiornika, aby pomóc Stroudowi w jego drugim sezonie.

READ  Aktualizacje na żywo: Stany Zjednoczone są gotowe odpowiedzieć po ataku drona na bazę w Jordanii

Tymczasem w okresie pozasezonowym Bills odeszli od kilku graczy. Buffalo zwolniło obrońców Tre'Davisa White'a i Jordana Boyera oraz środkowego Mitcha Morse'a w ramach ruchów w sprawie ograniczenia wynagrodzeń. Dodatkowo odbierający Gabriel Davis podpisał kontrakt z Jacksonville Jaguars, a zewnętrzny obrońca Leonard Floyd podpisał kontrakt z San Francisco 49ers w ramach bezpłatnej agencji.

W zeszłym sezonie Diggs kilkakrotnie publicznie wyrażał chęć pozostania w drużynie Bills. W kwietniu 2022 roku trzykrotny kapitan podpisał przedłużenie kontraktu o cztery lata za 104 miliony dolarów.

Zgodnie z systemem zarządzania składem, po wymianie Dixa, w przyszłym sezonie Bills będą mieli dług w wysokości 31,096 mln dolarów.

Do powstania tego raportu wnieśli swój wkład DJ Bien-Aime i Alaina Getzenberg z ESPN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *