Były NFL QB Andrew Luck przerywa milczenie i w końcu ujawnia, dlaczego nagle zakończył karierę piłkarską: raport

Były Indianapolis Colts Rozgrywający Andrew Luck prowadzi głównie prywatny tryb życia od czasu nagłej emerytury z zawodowej piłki nożnej.

Były nr 1 podzielił się szczegółami dotyczącymi swojej decyzji o odejściu NFL W wieku 29 lat był już na dobrej drodze do Hall of Fame.

Luck rozmawiał z ESPN i wreszcie podzielił się, dlaczego opuścił ten sport w połowie swojej świetności.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ RELACJI SPORTOWYCH NA FOXNEWS.COM

Były zawodnik Indianapolis Colts, Andrew Luck, widziany podczas meczu CFP National Championship 2022 pomiędzy Alabama Crimson Tide i Georgia Bulldogs na stadionie Lucas Oil, 10 stycznia 2022 r. w Indianapolis.
(Zdjęcie: Emily Chinn/Getty Images)

Podczas rzadkiej sesji z mediami Luck rozmawiał z Sethem Wickershamem z ESPN i powiedział, że nie przechodzi na emeryturę z powodu dobrze udokumentowanych kontuzji. Podczas jego dni gry.

Podczas gdy problemy fizyczne, które Luck znosił, z pewnością odegrały pewną rolę, Luck ujawnił, że emocjonalne żniwo również odbiło się na nim.

„Aby grać jako rozgrywający, nie możesz martwić się niczym innym niż zadaniem do wykonania” – wyjaśnił Luck. „Przenika inne dziedziny życia. To nie jest zdrowy sposób na życie”.

49ers może nie stracić Jimmy’ego Garoppolo na sezon po tym, jak lekarze wykluczyli złamanie nogi: raport

Szczęście wskazywało, że jego obsesja na punkcie bycia elitarnym rozgrywającym zaszkodziła niektórym związkom w jego życiu osobistym.

Wickersham zauważył również, że Luck miał trudności z wymyśleniem, jak zostać najlepszym liderem zespołu. Wydawało się, że szczęście naciska na niego, aby zmienił całą swoją osobowość, aby spełnić oczekiwania bycia liderem w szatni.

Czterokrotny Pro Bowler zaczął cierpieć na pewien kryzys tożsamości.

„Dużo. Dużo. Dużo” – powiedział Luck, gdy zapytano go, jak bardzo identyfikuje się jako rozgrywający. – Zdałem sobie z tego sprawę dopiero po fakcie.

The Rams pozbawili rozgrywającego Bakera Mayfielda zwolnień

Wysoka jakość szczęścia dobrze przełożyła się na boisko, ponieważ szybko stał się jednym z najlepszych młodych sygnalistów w lidze. Jednak Gracz Roku NFL Comeback 2018 nie poradził sobie z presją, którą osobiście odczuwał, ponieważ przez całą karierę piłkarską znosił coraz więcej kontuzji.

Wickersham wyjaśnił, że Luck czuł się winny, gdy został odsunięty na bok z powodu kontuzji, ponieważ czuł, że zawiódł wszystkich.

Andrew Luck jest na boisku przed meczem CFP College Football National Championship 2022 pomiędzy Alabama Crimson Tide a Georgia Bulldogs, 10 stycznia 2022 r. na stadionie Lucas Oil w Indianapolis.

Andrew Luck jest na boisku przed meczem CFP College Football National Championship 2022 pomiędzy Alabama Crimson Tide a Georgia Bulldogs, 10 stycznia 2022 r. na stadionie Lucas Oil w Indianapolis.
(Mark LeBrick – USA TODAY Sports)

Luck w końcu nauczył się, jak wyrażać swoje obawy bliskim mu osobom, w tym żonie Nicole. Luck doznał kolejnej kontuzji i przed startem sezonu 2019 ogłosił zakończenie kariery.

Poza kontuzją wszystko zaczęło się zmieniać w życiu osobistym Lucka. „Nie był tylko rozgrywającym. On i Nicole byli małżeństwem, a ona była w ciąży z Lucy” – powiedział Wickersham. „Miał obowiązki i obietnice wykraczające poza siebie i Colts. Po prostu mówił głośno do Nicole i kilku innych osób. Udowodnił, że potrafi grać na wysokim poziomie. Otrzymał wiele pochwał i krytyki, na tyle, by nie znać żadnego z te rzeczy miały znaczenie.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

Aby chronić nie tylko swoje zdrowie fizyczne, ale także psychiczne, Luck zdecydował się przejść na emeryturę.

Decyzja Lucka o odejściu wydawała się nagła dla fanów i organizacji Colts, ale rozgrywający z pewnością myślał o tym cicho przez chwilę.

READ  Aktualizacje dotyczące huraganu Ian: Ulepszenie burzy do kategorii 1; Floryda w Południowej Karolinie widzi zgony i szkody, gdy osuwiska się odpierają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *