Trump wzywa do ogólnokrajowych protestów, jeśli prawnicy „robią coś nielegalnego”

  • Na wiecu w Teksasie Trump wezwał do ogólnokrajowych protestów, jeśli oskarżeni prawnicy „robią coś nielegalnego”.
  • Trump staje przed różnymi pytaniami dotyczącymi jego działań jako prezydenta i spraw finansowych.
  • Starał się powiązać śledztwo ze swoim bezpodstawnym twierdzeniem, że wybory w 2020 roku zostały sfałszowane.

Przemawiając na wiecu w Teksasie, były prezydent Donald Trump wezwał do ogólnokrajowych protestów prawników badających jego i jego firmę „jeśli cokolwiek nielegalne”.

W tym przemówieniu wydawał się łączyć śledztwo ze swoim bezpodstawnym twierdzeniem, że oszustwo wyborcze w 2020 roku doprowadziło do zamieszek na Kapitolu 6 stycznia.

„Jeśli ci poważni, złośliwi, rasistowscy prawnicy zrobią coś złego lub nielegalnego, mam nadzieję, że będziemy mieli największą walkę, jaką mieliśmy w tym kraju w Waszyngtonie, Nowym Jorku, Atlancie i innych miejscach. w Conroe w Teksasie.

Od czasu ustąpienia Trump a Fala zapytań W swojej działalności jako Prezesa oraz w sprawach osobistych.

„Właściwie to nie podążają za mną, podążają za tobą, będę w drodze” – powiedział Trump swoim zwolennikom na wiecu.

Komisja Specjalna Izby Reprezentantów, która bada powstanie z 6 stycznia, bada działania Trumpa tego dnia i zastanawia się, czy jest on Trumpem, czy jego sojusznikami. Nie popełnił przestępstwa.

Transakcje finansowe administracji Trumpa są przedmiotem dochodzenia od lat Prokurator Generalny Nowego Jorku I to Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie.

Według prokuratora generalnego Nowego Jorku, Letidii James, jego urząd nie został jeszcze zwolniony „Ważne źródło” System Trumpa wykorzystywał oszustwa i fałszywą prezentację aktywów w wielu aktywach.

„Od lat śledzą moją firmę, od lat, wykorzystując każdą sztuczkę z książki i próbując mnie uwięzić, jeśli mogą. Chcą mnie uwięzić” – powiedział Trump. Sobotni Rajd.

Były prezydent wielokrotnie nazywał prokuratorów „rasistami”, mówił, że są „chory psychicznie” i oskarżał prokuratora generalnego o „wykroczenie na najwyższym szczeblu”.

READ  Super Bowl 2022 Half Time Show: 5 ważnych punktów za występy po Eminemie i Kendrick Lamar Show

„Podążają za mną bez Sądu Najwyższego ani innych sądów chroniących moje prawa” – powiedział Trump.

W wielu przypadkach Trump apelował do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, aby powstrzymać śledczych przed uzyskaniem dokumentów i zapisów związanych z ich studiami.

W tym miesiącu Jego wniosek został odrzucony przez Sąd Najwyższy Aby zapobiec otrzymaniu przez komisję akt prezydenta 6 stycznia, starał się temu zapobiec, powołując się na prerogatywy wykonawcze.

W zeszłym roku Sąd Najwyższy również odrzucił wyzwanie Trumpa Zachowaj poufność jego zeznania podatkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *