Trzech rannych w strzelaninie do Six Flags Great America w Illinois

Około godziny 20:00 Departament Policji w Gurnee odpowiedział na wiele telefonów pod numer 911, zgłaszając strzały oddane w parku, podał departament. Komunikat prasowy. Według ich wstępnego śledztwa na parking wjechał samochód, podejrzani wysiedli z pojazdu w pobliżu głównego wejścia do parku i zaczęli strzelać do innej osoby, podała policja. Podejrzani uciekli z miejsca zdarzenia samochodem.

17-letni mężczyzna i 19-letnia kobieta zostali zabrani do szpitala z urazami nóg, które nie zagrażają życiu, podała policja. Trzeci mężczyzna doznał urazu barku i odmówił pójścia do szpitala.

„Dzisiejsza strzelanina nie była przypadkowa i wydawała się być ukierunkowanym incydentem poza parkiem. To nie była strzelanina w parku” – powiedziała policja Gurney.

Policja Gurnee i biuro szeryfa hrabstwa Lake były na miejscu w niedzielę wieczorem, Powiedziała Rachel Kendziora, specjalista ds. komunikacji w parku.

Park został zamknięty wcześnie w odpowiedzi na strzelaninę, powiedziała Kendziora. Policja Gurney poinformowała, że ​​system alarmowy policji Północnego Illinois pomógł w ewakuacji parku rozrywki dla gości i pracowników.

Gurnee jest godzinę jazdy na północ od Chicago.

Michael Pontrelli i jego rodzina byli w parku, kiedy doszło do strzelaniny. Powiedział CNN, że wysiadł z przejażdżki Supermanem, gdy zobaczył grupy ludzi biegnących od wejścia.

„Wtedy zobaczyliśmy (a) rodziców przytulających swoje dzieci, więc moja rodzina i ja czekaliśmy na pozwolenie między tymi dwiema ścianami” – powiedział. „Policja wpadła z bronią i wszystkich zabrała”.

Nagranie nagrane przez Pantrelli pokazuje silną obecność policji na zewnątrz parku.

W oświadczeniu Kentgiora powiedział, że park chciałby podziękować członkom zespołu, którzy pracowali nad opieką nad gośćmi i policją Gurnee za ich ciągłą obecność w parku.

„Six Flags poświęca wiele czasu, talentów i zasobów na bezpieczeństwo i ochronę” – czytamy w oświadczeniu. „Istnieją warstwy środków zapobiegawczych w parku i poza nim dla bezpieczeństwa gości i członków zespołu. Codziennie sprawdzamy i ulepszamy nasze protokoły, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa”.

READ  Jake Paul nazywa gwiazdy UFC po Tyron Woodley KO: „Ja też ich zawstydzę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *