Trzeci dzień procesu o ciche pieniądze Trumpa w Nowym Jorku

17:38 ET, 18 kwietnia 2024 r

Ława przysięgłych zasiada: Oto, co wydarzyło się w sądzie trzeciego dnia procesu Trumpa o tajne pieniądze

Od pracowników CNN

Ława przysięgłych złożona z 12 nowojorczyków zasiadała na Manhattanie w historycznym procesie dotyczącym cichych pieniędzy byłego prezydenta Donalda Trumpa. Po zwolnieniu dwóch przysięgłych ze stanowiskami w czwartek rano, po południu wybrano siedmiu nowych przysięgłych.

Utworzono jury składające się z siedmiu mężczyzn i pięciu kobiet.

Obecnie sąd pracuje nad przyjęciem sześciu osób niepełnosprawnych. Na razie jeden siedzi. Sędzia Juan Merchan wyraził nadzieję, że proces zakończy się w piątek.

Oto, co musisz wiedzieć, aby przyspieszyć:

Odwołani zostali sędziowie zasiadający w składzie:

  • Sędzia został odwołany po wyrażeniu obaw, że część jego tożsamości została upubliczniona przez media. Sędziowie orzekli, że media nie mogą publikować odpowiedzi jurorów na pytania dotyczące ich obecnych lub byłych pracodawców.
  • Drugi przysięgły z uprawnieniami został zwolniony po prokuratorach We wtorek zakwestionował prawdziwość swoich odpowiedzi na pytania prawników.

Prawnicy w dalszym ciągu zadawali pytania:

  • Dzień rozpoczął się od panelu składającego się z 96 potencjalnych jurorów. Liczba ta została zmniejszona do 38 po tym, jak połowa została natychmiast zwolniona, twierdząc, że nie mogą być uczciwi ani stronniczy, a kolejnych dziewięciu zostało zwolnionych z powodu innego konfliktu. Dodatkowy potencjalny juror został zwolniony po udzieleniu odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu.
  • 18 przysięgłych musiało odpowiedzieć na dodatkowe pytania zadawane przez prawników zasiadających w składzie ławy przysięgłych.
  • Prokurator Joshua Steinglass zapytał ich: „Ponieważ oskarżonym jest Donald Trump, czy uważacie, że prokuratorzy muszą udowodnić więcej?” Zapytał ich. Poprosił także potencjalnych przysięgłych, aby spojrzeli na Trumpa i upewnili się, że mogą spojrzeć mu w oczy i powiedzieć „winny”, jeśli ich sprawa zostanie udowodniona.
  • Prawniczka Trumpa, Susan Nessels, zapytała, czy komuś przeszkadza pogląd, że „kiedy dwóch świadków staje przed sądem i mówi pod przysięgą dwie zupełnie różne rzeczy, ktoś kłamie”. Zapytał bezpośrednio potencjalnego jurora, czy zamieszczał posty na temat Trumpa w mediach społecznościowych.

Sędziowie ułaskawiają z powodu:

  • Gdy prawnicy zakończyli zadawanie pytań, każda ze stron podniosła wyzwanie, aby zwolnić niektórych potencjalnych przysięgłych ze względu na uzasadnienie – i nie musieć stosować zdecydowanych uderzeń.
  • Sędzia odrzucił dwóch potencjalnych przysięgłych ze względu na przyczyny. Jeden przyznał, że nie uważa, że ​​mógłby zachować się uczciwie, a inny umieścił w mediach społecznościowych negatywne wpisy na temat Trumpa.
  • Sędzia odrzucił wniosek o zwolnienie potencjalnego przysięgłego, który twierdził, że zna Nesselsa.
  • Zarówno prokuratura, jak i obrona wykorzystały wszystkie swoje ataki.

Trump w sądzie: Były prezydent odwrócił swoje krzesło w stronę ławy przysięgłych, podczas gdy prawnicy zadawali pytania. Ponieważ wielu potencjalnych przysięgłych stwierdziło, że albo nie zgadza się z polityką Trumpa, albo po prostu go ogólnie nie lubi, przerwano mu możliwość zapoznania się z składem ławy przysięgłych.

Jutro: Merchan zaprzysiężył nowy panel potencjalnych przysięgłych, który ma powrócić w piątek w miarę kontynuowania wyboru zastępców.

Kolejność kogutów: Tymczasem prawnicy twierdzą, że Trump Zlekceważyłem jego rozkazy Siedem razy więcej, wskazując na posty w Internecie, nazwał sytuację „śmieszną”. Zarządzenie wydano pod koniec marca, aby uniemożliwić Trumpowi publikowanie oświadczeń dotyczących świadków, sędziów, prawników, pracowników sądów lub członków rodzin prawników i pracowników sądów. Mercen pojawi się w tej sprawie w przyszły wtorek.

READ  Burza uderza w Boston, MA z deszczem, wiatrem, a potem przenikliwym zimnem – NBC Boston

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *