Jagody i papryka: sześć owoców i warzyw o największym ryzyku pestycydów | Insektycydy


 • 1. jagoda

  Dlaczego stanowią problem: Jedna na pięć próbek tradycyjnej żurawiny stosowanej w gospodarstwie domowym zawiera śladowe ilości fosmetu – środka owadobójczego, który Agencja Ochrony Środowiska uważa za szczególnie niebezpieczny dla dzieci. Są to fosforany organiczne (OP), klasa substancji chemicznych odpowiedzialnych za większość ryzyka związanego z wieloma produktami wysokiego ryzyka objętymi naszą analizą.

  Kluczowe wnioski: Tradycyjne mrożone jagody również stwarzają bardzo wysokie ryzyko. Dane USDA z kilku lat wskazują, że zanieczyszczenie fosmetem może wzrastać, ponieważ rolnicy stosują go jako alternatywę dla innych, bardziej szkodliwych pestycydów.

  Lepszy wybór: Consumer Reports nie ma danych na temat malin i jeżyn, ale maliny organiczne były dobre i świeże, a lokalne truskawki były dobre.


 • 2. Pieprz

  Dlaczego stanowią problem: Prawie połowa lokalnych konwencjonalnych próbek tych warzyw dała wynik pozytywny na obecność oksamylu lub produktu jego rozkładu, oksymu oksamylu.

  Kluczowe wnioski: Oksamyl to karbaminian, kolejna klasa substancji chemicznych, która wraz z OP odpowiada za większość zagrożeń związanych z żywnością wysokiego lub bardzo ryzykownego w analizie Consumer Reports.

  Lepszy wybór: Wybór żywności organicznej jest prawdopodobnie najlepszą opcją w tym przypadku lub spożywanie jej z umiarem. Należy pamiętać, że ostra papryka w naszych recenzjach również stwarza znaczne ryzyko.


 • 3. Ziemniak

  Dlaczego stanowią problem: Prawie wszystkie lokalne próbki konwencjonalne zawierały śladowe ilości chloroprofamu, insektycydu karbaminianowego. Ziemniaki organiczne stwarzały umiarkowane ryzyko ze względu na skażenie tym samym pestycydem, prawdopodobnie w zakładach przetwórczych.

  Kluczowe wnioski: Chociaż chloroprofam nie jest najniebezpieczniejszym z pestycydów, wykryto go w prawie wszystkich próbkach. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że zwykle posypuje się nim ziemniaki tuż przed ich zapakowaniem, aby zapobiec ich kiełkowaniu. Ziemniaki organiczne mogą zostać niezamierzone skażone, gdy są przetwarzane w tym samym zakładzie, co ziemniaki konwencjonalne.

  READ  Akcje, dane, wiadomości i zarobki

  Lepszy wybór: słodki ziemniak. Stanowią niskie ryzyko i są potęgą odżywczą.


 • 4. zielone fasolki

  Dlaczego stanowią problem: Tylko około 4% lokalnych konwencjonalnych próbek zawierało pozostałości octanu OP lub pokrewnej substancji chemicznej, metamidofosu, ale poziom ryzyka był często bardzo wysoki. Agencja Ochrony Środowiska (EPA) zakazała stosowania octanu w fasolce szparagowej od 2011 roku.

  Kluczowe wnioski: Poziomy octanów były szczególnie wysokie w importowanej fasolce szparagowej, głównie z Meksyku. Nawet importowana ekologiczna fasolka szparagowa była bardzo niebezpieczna i jest jedyną żywnością ekologiczną, która otrzymała tę klasyfikację. Jego wykrycie w próbkach wskazuje na nielegalne użycie i nieodpowiednią kontrolę importu.

  Lepszy wybór: Zbierz groszek. Stanowiły mniejsze ryzyko i miały tę samą chrupkość i konsystencję. Dobrym wyborem jest również lokalnie uprawiana ekologiczna fasolka szparagowa.


 • 5. Kapusta i musztarda

  Dlaczego stanowią problem: Tradycyjne lokalne wersje tych zielonych warzyw czasami zawierają mieszaninę pestycydów: piraklostrobinę, środek grzybobójczy; cyflutryna, insektycyd pyretroidowy (powiązany ze zgonami związanymi z chorobami układu krążenia); oraz chloropiryfos, wysoce toksyczny OP, w stosunkowo małej liczbie próbek, zwłaszcza gorczycy.

  Kluczowe wnioski: Agencja Ochrony Środowiska zakazała stosowania chloropiryfosu w pomieszczeniach zamkniętych od 2000 r., ale nadal jest on stosowany w niektórych uprawach.

  Lepszy wybór: Ekologiczny jarmuż i musztarda. Brokuły również stwarzają bardzo niskie ryzyko i mają podobne korzyści odżywcze. Świeży szpinak wiązał się z umiarkowanym ryzykiem, co czyni go również lepszym wyborem. Sałata wiązała się z niskim ryzykiem.


 • 6. Arbuz

  Dlaczego stanowią problem: Tylko około 3% lokalnych próbek konwencjonalnych dało wynik pozytywny na obecność oksamylu, tego samego pestycydu, który znajduje się w papryce, ale znowu poziomy są znacznie wyższe niż te, które eksperci Consumer Reports uznają za bezpieczne.

  Kluczowe wnioski: Testerzy USDA myją wszystkie produkty przed badaniem i mierzą poziom pestycydów w jadalnej części owocu lub warzywa. Zatem w tym przypadku pestycydy nie ograniczają się tylko do skórki arbuza.

  READ  Skąd wiesz, czy Twoja firma kwalifikuje się do ulgi podatkowej dla pracowników?

  Lepszy wybór: Organiczny arbuz. Kantalupa jest również dobrym wyborem, ponieważ stwarza bardzo niskie ryzyko.


 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *