Trzęsienie ziemi o sile 7,3 wstrząsa prefekturą Fukushimy

Epicentrum zostało zgłoszone poniżej dna Oceanu Spokojnego, jednak nie ogłoszono ostrzeżenia o tsunami dla wschodniej Japonii.

Epicentrum zostało zgłoszone poniżej dna Oceanu Spokojnego, nie ogłoszono jednak żadnego ostrzeżenia o tsunami.

Trzęsienie było odczuwalne w Miyagi i stolicy, Tokio, ze scenami pokazującymi drżenie świateł i budynków. Trzęsienie ziemi dotknęło ponad 2 miliony domów w Tokio i pobliskich prowincjach, poinformowała Tokyo Electric Power na swojej stronie internetowej.

Według amerykańskiego Centrum Ostrzegania przed Tsunami na Pacyfiku nie ogłoszono żadnego ostrzeżenia o tsunami dla Oceanu Spokojnego.

Sekretarz naczelny Hirokasu Matsuno powiedział na konferencji prasowej, że jeden z obiektów nuklearnych w Fukushimie jest sprawdzany, a drugi nie został naruszony.

Po trzęsieniu japoński rząd powiedział, że agencje będą ze sobą współpracować, napisał na Twitterze urząd japońskiego premiera Fumio Kishidy.

Ludzie idący ulicą podczas przerwy w dostawie prądu w Tokio.

Epicentrum odnotowano jednak poniżej dna Oceanu Spokojnego; W katastrofie zginęło lub zaginęło ponad 22 000 osób. Zgony były spowodowane wczesnymi trzęsieniami ziemi i tsunami oraz stanami zdrowia po klęsce żywiołowej.

Trzęsienie ziemi w Japonii w 2011 roku miało 9,1 stopnia w skali Richtera, około 63 razy silniejsze i miało siłę około 500 razy większą niż środowe trzęsienie.

READ  Strzelanina w Baltimore zabija co najmniej 2 osoby i rani dziesiątki innych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *