Tunel Teda Williamsa został dwukrotnie zamknięty z powodu dostaw narządów z lotniska Logan

BOSTON – To rodzaj nagłego wypadku medycznego, który zaniepokoił urzędników, kiedy planowali zamknięcie na osiem tygodni tunelu Sumner prowadzącego ze wschodniego Bostonu do miasta. Organy ludzkie musiały być transportowane dwa razy w czwartek z lotniska Logan do dużego szpitala w centrum miasta.

Stanowi urzędnicy transportu i policja stanowa Massachusetts zamknęli ruch w kierunku zachodnim na jedynej dostępnej alternatywnej trasie, tunelu Teda Williamsa, aby ekipy ratownicze mogły przejść. Przestoje były krótkie, ale jeden z nich miał miejsce w godzinach porannego szczytu około 8:15 rano

O godzinie 11:00 tunel został ponownie zamknięty z powodu drugiego transferu organów.

„Kiedy lekarze muszą przeprowadzić operację, muszą ją wykonać. Wiesz, że nie jest to coś, na co możemy czekać do późnego popołudnia” – powiedział Jonathan Gulliver, dyrektor Massachusetts State Highways. Powiedział, że będzie to standardowa procedura, gdy karetki też będą musiały przez nią przejeżdżać.

Zatrzymania ruchu w tunelu Teda Williamsa 13 lipca 2023 r.

CBS Boston


Jest to poważny problem dla mieszkańca wschodniego Bostonu, Stuarta Landersa, który zasiada w stanowej Radzie Zdrowia Publicznego. „Moim największym zmartwieniem jest to, że będą niepotrzebne zgony związane z powolną próbą dotarcia do dużego szpitala klinicznego” – powiedział.

East Boston Neighborhood Health Center ma izbę przyjęć, ale nie ma zasobów nowszych szpitali po drugiej stronie tuneli. „Dlatego tak ważne jest rozmieszczenie dodatkowych zasobów” – powiedział Landers.

Gulliver powiedział, że czwartkowe modyfikacje tuneli pokazały, że mogą działać. „Czas jest oczywiście trudny, ale naszym celem jest to, że jeśli ktoś potrzebuje procedur ratujących życie, to je dostanie” – powiedział Gulliver.

Powiedział, że w tym przypadku członkowie zdążyli na czas.

Aktualne informacje o ruchu drogowym można znaleźć na stronie Witryna internetowa Mass 511.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zamknięć i zakrętów w Sumner Tunnel, kliknij tutaj Tutaj.

READ  Francja wydaje międzynarodowy nakaz aresztowania Carlosa Ghosn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *