Twitter zawiesza konto, które śledziło prywatny odrzutowiec Elona Muska, wbrew obietnicy miliardera dotyczącej „wolności słowa”CNN

W środę Twitter na stałe zawiesił osobiste konto śledzenia lokalizacji odrzutowca Elona Muska, mimo że właściciel giganta mediów społecznościowych obiecał w zeszłym miesiącu, że zrezygnuje z konta w ramach „zobowiązania do wolności słowa”.

The Konto @ElonJetFirma, która zgromadziła ponad 500 000 obserwujących, została usunięta za opublikowanie posta Nowe dekrety Jet-tracking miał na celu usprawiedliwienie usunięcia konta. Posunięcie to nastąpiło po tym, jak Musk przywrócił poprzednie naruszenia zasad Twittera i przestał egzekwować zasady witryny zabraniające dezinformacji Covid-19.

Konto @ElonJet, prowadzone przez Jake’a Sweeneya, 20-letniego studenta z Florydy, wykorzystało publicznie dostępne informacje o śledzeniu lotów, aby stworzyć bota na Twitterze, który tweetowałby za każdym razem, gdy samolot Muska w Zatoce wystartował i wylądował na lotnisku. Ostatni post na koncie przed zawieszeniem miał miejsce w poniedziałek, 48 minut po tym, jak odrzutowiec Muska wystartował z Oakland w Kalifornii i wylądował w Los Angeles.

Sweeney obudził się w środę rano na wiadomość z Twittera, że ​​@ElonJet został trwale zawieszony. Później tego samego dnia jego konto osobiste i inne konta do śledzenia odrzutowców, które prowadził, również zostały zamknięte przez firmę.

To konto od dawna jest cierniem w umyśle Muska. Według zrzutów ekranu udostępnionych przez Sweeneya CNN, Musk skontaktował się z nim za pośrednictwem prywatnej wiadomości na Twitterze w grudniu zeszłego roku i zapytał: „Czy możesz to usunąć? To zagrożenie bezpieczeństwa”.

Sweeney, student University of Central Florida, wspominał swoje zaskoczenie wiadomością w wywiadzie dla CNN w środę.

„Miałem iść spać, byłem w normalnym akademiku i pamiętam, jak powiedziałem współlokatorowi:„ Hej, Elon Musk wysłał mi bezpośrednią wiadomość ”.

Milioner zapłacił Sweeneyowi 5000 dolarów za zamknięcie konta. Sweeney oparł się ofercie, podnosząc ją do 50 000 $ i pisząc: „Będzie to świetne wsparcie w college’u i pozwoli mi zdobyć samochód. [Tesla] Model 3.” Po kilku rozmowach w tę iz powrotem Musk odpowiedział: „Nie można płacić za wyłączenie”.

READ  Coraz więcej akcji takich jak Dow, S&P 500 szuka nowych rekordów

Sweeney powiedział, że pierwotnie założył @ElonJet, ponieważ był fanem Muska. „To daje inną perspektywę, której wiele osób nie wie [Musk] Rozpoczęcie i nowy biznes mogą dać ci wskazówki, co się dzieje” – powiedział.

Zaniepokojony student uważa, że ​​został poinformowany w sobotę, że jego konto jest celem kierowania firmy zajmującej się mediami społecznościowymi.

Sweeney powiedział, że otrzymał wiadomość e-mail od anonimowej osoby podającej się za pracownika Twittera, która zawierała zrzut ekranu wewnętrznej wiadomości firmowej od nowej szefowej Twittera ds. ”

W żargonie Twittera „VF” oznacza „filtrowanie widoczności”, które blokuje dostęp do określonych kont.

CNN próbowało skontaktować się z Irwinem i Twitterem w celu uzyskania komentarza.

Ograniczenia dotyczące udostępniania lokalizacji nie były częścią istniejących zasad Twittera aż do tego tygodnia.

Dane z Internet Archive pokazują, że firma zaktualizowała swoją „Politykę prywatności i mediów”, dodając zapis zakazujący udostępniania danych o lokalizacji na żywo, mówiąc: „usuniemy tweety lub konta, które udostępniają czyjąś lokalizację na żywo”.

Piżmo Dalej Uzasadnił nową politykę. „Każde konto, które obciąża czyjeś informacje o lokalizacji w czasie rzeczywistym, zostanie zawieszone, ponieważ stanowi naruszenie bezpieczeństwa fizycznego. Obejmuje to publikowanie linków do witryn z informacjami o lokalizacji w czasie rzeczywistym. „Publikowanie celów podróży z niewielkim opóźnieniem nie stanowi problemu bezpieczeństwa, więc w porządku” – napisał.

Zapytany, czy planuje zastosować się do nowej polityki, Sweeney powiedział CNN, że opóźni ujawnienie lokalizacji odrzutowca Muska o 24 godziny, „ale tylko na Twitterze”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *