Decyzja Fed w sprawie stóp procentowych, handel w Korei Południowej, bezrobocie w Australii, PKB Nowej Zelandii

Sprzedaż detaliczna w Chinach w listopadzie zanotowała znaczny spadek

Produkcja przemysłowa w Chinach w listopadzie wzrosła o 2,2 proc., po 5% wzroście w październiku, według oficjalnych danych. To mniej niż prognoza wzrostu 3,6% w ankiecie Reutera.

Sprzedaż detaliczna spadła o 5,9% rok do roku, więcej niż oczekiwano spadku o 3,7% w ankiecie Reuters i spadku o 0,5% w poprzednim miesiącu.

Jihe Lee

JPMorgan spodziewa się, że rynki azjatyckie zakończą tydzień ostrożnie po podwyżce Fed

JPMorgan spodziewa się, że rynki w regionie Azji i Pacyfiku zakończą tydzień ostrożnie po tym, jak Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 50 punktów bazowych.

„Biorąc pod uwagę reakcję rynku amerykańskiego po posiedzeniu FOMC, spodziewamy się, że rynki azjatyckie zakończą tydzień bardziej ostrożnym akcentem”, powiedział Tai Hui, główny analityk rynku w regionie Azji i Pacyfiku firmy.

Taye dodał, że potrzebny jest słabszy odczyt inflacji, zanim zaostrzenie polityki Fed wygaśnie, podczas gdy region może mieć więcej optymizmu co do oczekiwanego ponownego otwarcia Chin.

„Średnioterminowe perspektywy ponownego otwarcia chińskiej gospodarki i odporności popytu wewnętrznego w Azji mogą być jasnym punktem, ponieważ Stany Zjednoczone i Europa stoją przed kolejnymi wyzwaniami związanymi ze wzrostem” – powiedział Tai. „Będziemy potrzebować więcej miękkich danych o inflacji, aby Fed mógł złagodzić swoje jastrzębie podejście”.

Jihe Lee

Zrewidowane dane handlowe Korei Południowej pokazują, że deficyt handlowy nieznacznie się zmniejsza

Zrewidowane dane handlowe Korei Południowej za listopad były płaskie, oficjalne dane Z Banku Korei pokazał.

Import wzrósł o 2,7%, podczas gdy eksport spadł o 14%, zgodnie z odczytami z poprzedniego miesiąca, co skutkowało deficytem handlowym w wysokości 6,99 mld USD, czyli nieco niższym niż odczyt z poprzedniego miesiąca, który wyniósł 7,01 mld USD.

Ceny importu wzrosły o 14,2% rok do roku po wzroście o 19,8% w poprzednim miesiącu. Ceny eksportowe wzrosły w listopadzie o 8,6% w porównaniu z rokiem ubiegłym, po wzroście o 13,7% w październiku.

READ  Tesla, Nikola, Bed Bath, Virgin Orbit, BlackBerry i inni gracze giełdowi

Jihe Lee

Japońskie dane handlowe biją szacunki i zgłaszają większy niż oczekiwano deficyt handlowy

Eksport i import Japonii w listopadzie wzrósł bardziej niż oczekiwano rok do roku, Podano oficjalne dane.

Eksport wzrósł w tym miesiącu o 20%, pokonując oczekiwania na poziomie 19,8% w ankiecie Reutera. Import wzrósł o 30,3 procent, również powyżej oczekiwań 27 procent w ankiecie Reutera.

Spowodowało to większy niż oczekiwano deficyt handlowy w wysokości 2,02 bln jenów (14,91 mld USD) po odnotowaniu 2,16 bln jenów (15,96 mld USD) w poprzednim miesiącu.

Jihe Lee

CNBC Pro: Czy przegapiłeś rajd ponownego otwarcia w Chinach? Bank of America wymienia światowe akcje na przejażdżkę

Inwestorzy będą mieli drugą szansę na udział w rajdzie giełdowym po ogłoszeniu przez Chiny złagodzenia ograniczeń Covid-19, według Bank of America.

Bank nazwał ponad 10 akcji po znalezieniu „zielonych pędów ożywienia w danych o wysokiej częstotliwości”, które wskazywały na wzrost zysków firm eksportujących do Chin.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Stopa bezrobocia w Australii jest zgodna z oczekiwaniami

Stopa bezrobocia w Australii w listopadzie utrzymała się na poziomie 3,5% rok do roku, zgodnie z oczekiwaniami z ankiety Reuters i pozostaje na poziomie z poprzedniego miesiąca.

Oficjalne dane z Australian Bureau of Statistics Wykazała ona, że ​​współczynnik aktywności zawodowej również utrzymał się na poziomie 66,7%, a wskaźnik zatrudnienia do liczby ludności utrzymał się na poziomie 64,4%.

Miesięczny czas pracy wzrósł do 1,89 miliarda.

Jihe Lee

Rezerwa Federalna ogłosiła podwyżkę stóp procentowych o 50 punktów

Fed ogłosił, że podniesie stopy procentowe o 50 punktów bazowych, kończąc serię 75-punktowych podwyżek obserwowanych w ostatnich miesiącach.

Przed tym posunięciem Fed podniósł stopy procentowe o 75 punktów bazowych na ostatnich czterech posiedzeniach. Punkt bazowy jest równy 0,01%.

READ  Bank of America twierdzi, że Stany Zjednoczone mogą zobaczyć spadek inflacji bez recesji

Przed posiedzeniem powszechnie oczekiwano podwyżki o 50 punktów bazowych.

Jest to ostateczna decyzja polityczna oczekiwana od banku centralnego w 2022 roku.

Alexa Haringa

Powell chce „bardziej konkretnych dowodów”, że inflacja spada

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział w środę, że ostatnie pozytywne oznaki inflacji nie wystarczą, aby bank centralny ograniczył podwyżki stóp procentowych.

„Będzie potrzeba znacznie więcej dowodów, aby mieć pewność, że inflacja znajduje się na trwałej trajektorii spadkowej” – powiedział Powell podczas konferencji prasowej po spotkaniu.

Komentarze pojawiły się, gdy Fed podniósł swoją referencyjną stopę procentową o kolejne pół punktu procentowego i zasygnalizował, że nadchodzi co najmniej trzy czwarte więcej punktów podwyżek. Decyzja zapada również dzień po tym, jak odczyt indeksu cen konsumpcyjnych w listopadzie wzrósł o zaledwie 0,1%, co oznacza, że ​​inflacja mogła osiągnąć szczyt.

Jednak Powell powiedział, że inflacja pozostaje problemem.

„Presja cenowa pozostaje widoczna w szerokim zakresie towarów i usług” – dodał Powell.

– Jeffa Coxa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *