Twórcy George'a Carlina, którzy stworzyli sztuczną inteligencję, zostali pozwani przez Comedian's Estate

Posiadłość George'a Carlina to ma Złożył pozew Against Dudesy, firmie medialnej odpowiedzialnej za niedawno cieszący się dużym uznaniem godzinny specjalny program komediowy „George Carlin: Cieszę się, że nie żyję”, który wirtualnie zaprezentował głos zmarłego komika i styl komediowy rzekomo stworzony przez chatbota przeszkolony na podstawie własnych materiałów Carlin.

Powód, który w czwartek złożył wniosek do sądu federalnego w Kalifornii, domaga się nakazu sądowego nakazującego natychmiastowe usunięcie specjalnego, a także nieokreślonej kwoty odszkodowania. W pozwie zarzuca się, że firma naruszyła prawa autorskie, wykorzystując materiały Carlin do szkolenia chatbota bez uzyskania pozwolenia lub licencji.

Na początku odcinka specjalnego, który na razie można oglądać na YouTube, słychać przybliżony głos Carlina, który zauważa, że ​​„słucha całego materiału George’a Carlina i stara się naśladować jego głos, tempo i postawę, gdy robi”, a także temat, który, jak sądzę, wzbudziłby dziś Jego zainteresowanie. W ten sposób chatbot utworzył nieautoryzowane kopie dzieł Carlin chronionych prawem autorskim – twierdzi pozew. Powód twierdzi również, że treść szkodzi reputacji zmarłego komika i sprzeciwia się przekształceniu głosu Carlin użytego w promocji wideo, nazywając program specjalnym „przypadkową kradzieżą dzieła wielkiego amerykańskiego artysty”.

Gospodarze podcastów Dudesy, Will Sasso i Chad Kultgen, zostali wymienieni jako oskarżeni, a także dwudziestu John Does – pięciu twórców treści związanych z programem AI i 15 osób związanych z „tworzeniem, produkcją i sponsorowaniem” programu specjalnego.

„Mój ojciec był legendarnym komikiem i talentem, który pojawia się raz w życiu, a jego dziedzictwo to dorobek, jaki po sobie pozostawił – jego aktualne programy, albumy i książki. Rozumiem i podzielam pragnienie, aby było więcej George’a Carlina. Ja też chcę więcej czasu z ojcem. Córka komika napisała: „Ale to niedorzeczne ogłaszać, że powołano go do życia za pomocą sztucznej inteligencji” – stwierdziła Kelly Carlin w oświadczeniu zapowiadającym pozew. „George Carlin w tym Film nie jest piękną istotą ludzką, która zdefiniowała jego pokolenie i wychowała go z miłością. To kiepsko wykonana replika.” Skompilowane przez pozbawione skrupułów osoby, aby skorzystać z niezwykłej dobrej woli, jaką mój ojciec stworzył wśród swoich uwielbiających fanów.

READ  Gigantyczny ekran wideo spada podczas koncertu pop w Hongkongu, tancerze są ranni

Sprawa ta stanowi jedną z pierwszych poważnych spraw wykonawców lub ich majątków domagających się podjęcia kroków prawnych przeciwko twórcom rozrywki generowanej przez sztuczną inteligencję – co budzi coraz większe obawy w całej branży rozrywkowej.

„Sztuczna inteligencja może być najważniejszą technologią wynalezioną od pokoleń i dlatego wymaga dużej kontroli i powściągliwości, aby nie dopuścić do jej nadużywania” – stwierdził w oświadczeniu prawnik Josh Schiller z Boies Schiller Flexner LLP. „Ryzykujemy, że stanie się narzędziem, które pozwoli podmiotom działającym w złej wierze wypierać twórczą ekspresję, wykorzystywać istniejącą twórczość twórców i wzbogacać się kosztem innych. Ta kwestia nie dotyczy tylko sztucznej inteligencji, ale ludzi wykorzystujących sztuczną inteligencję do łamania prawa, naruszają prawa własności intelektualnej i naruszają moralność publiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *