Twórcy gier dokonują masowego exodusu z „otwartych” licencji Dungeons & Dragons

Zbliżenie / Wśród kontrowersji wokół zmian OGL planowanych dla WotC, wydawcy zaczęli odchodzić od zasad, które wspierały społeczność backgammona.

następny piątek Dni szumu w społeczności gier planszowychI Lochy i Smoki Spróbował tego wydawca Wizards of the Coast (WotC). Cofnij najbardziej kontrowersyjne zmiany W ujawnionej wersji roboczej aktualizacji istniejącej od dziesięcioleci licencji Open Gaming License (OGL). Ten wysiłek może skończyć się zbyt późno.

Wielu znaczących zewnętrznych wydawców RPG mówi teraz, że porzuca OGL, niezależnie od tego, jakie zmiany WotC oficjalnie wypuści w nadchodzącej nowej wersji. Co więcej, wielu członków społeczności straciło wiarę w nadzór WotC nad systemem autoryzowanych zasad, który stanowił podstawę większości ostatnich dwóch dekad w branży.

Przedstawiamy ORC

Pionier Wydawca: Paizo Inc. Stoi za prawdopodobnie największym wysiłkiem mającym na celu odciągnięcie branży od OGL WotC. Spółka ogłoszono w miniony czwartek Jest w trakcie tworzenia nowej licencji Open RPG Creative Commons License (ORC), która ma być „otwarta, bezterminowa i Nieodwołalny. ”

żeNieodwołalnyUkośnik miał pierwotnie stanowić krytykę ujawnionych planów WotC dotyczących unieważnienia oryginalnej wersji Open Gaming License po podpisaniu aktualizacji przez wydawców. Paizo nie wierzy, że OGL 1.0a może kiedykolwiek zostać „zdelicencjonowane” – powiedział Paizo Pisze w swojej reklamie orków. „Chociaż jesteśmy gotowi bronić tej kwestii w sądzie, jeśli to konieczne, nie chcemy tego robić i wiemy, że wielu naszych kolegów wydawców nie jest w stanie tego zrobić”.

Niezależnie od prawnego losu OGL, Paizo mówi, że chce „nieodwołalnie i bezsprzecznie zachować ducha licencji otwartej gry” dzięki nowemu ORC. Firma twierdzi, że neutralna licencja systemu, która została zaprojektowana z pomocą kancelarii prawnej Azora Law, będzie ostatecznie kontrolowana i chroniona przez fundację non-profit podobną do Linux Foundation. Firma twierdzi, że dopóki ta nowa licencja nie zostanie wprowadzona, nadchodzące produkty Paizo będą drukowane bez wyraźnej licencji.

READ  Lamborghini Huracan STJ o mocy 631 KM to epicki łabędzi śpiew

Wysiłki ORC Paizo zyskały już ogromne wsparcie społeczności. Wezwanie Cthulhu I runext Wydawca Chaosium, który nigdy nie używał WotC OGL w swoich produktach Pisze Jest „bardzo szczęśliwy, że współpracuje z resztą branży nad stworzeniem ogólnosystemowego OGL, z którego każdy może korzystać”.

podsumował wydawca <em> pionier </em> Paizo Inc.  wskazuje, że nie musi już polegać na OGL WotC.” src=”https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2023/01/pathfinder-300×387.jpeg” width=”300″ height=” 387 srcset=”https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2023/01/pathfinder.jpeg 2x”/></a><figcaption class=
Zbliżenie / Pionier Wydawca Paizo Inc. stwierdził: wskazuje, że nie musi już polegać na OGL WotC.

mnogi D&D Wydawca modułów Kobold Press również udzielił wsparcia produktowi Paizo ORC, ale powstrzymał się od zobowiązania się do używania go do Świeżo ogłoszone Rdzeń fantazji zestaw reguł, o kryptonimie Project Black Flag. Zamiast tego Kobold mówi: „Poczekaj[ing] aby dokładnie zobaczyć, jaką formę może przybrać Open Gaming License w tej nowej erze” oraz „dokona przeglądu warunków i rozważy, czy odpowiadają one potrzebom naszych odbiorców i naszym celom biznesowym”, kiedy zaktualizowana wersja OGL zostanie ostatecznie wydana.

Mutanty i Mastermindy Wydawcą Green Ronin jest Również na pokładzie orkaz założycielem i prezesem Chrisem Pramasem Ogólne porównanie Obecny OGL zawodzi Katastrofalna próba WotC przeforsowania licencji na nowy system gier Do czwartej edycji Lochy i Smoki W 2008 roku.

„Kto wie, kiedy nowi ludzie przejmą markę D&D i kto może powiedzieć, jaka będzie ich wizja?” wózki Napisane 15 lat temu Opłata za licencję na system gier WotC. „Kto wie, kiedy polityczne wiatry w WotC znów się zmienią i sytuacja stanie się bardziej restrykcyjna? Nie chcemy działać w takiej chmurze, idąc naprzód…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *