Tyne Daly opuszcza broadwayowskie wznowienie Doubt; Amy Ryan przejmuje kontrolę

wiadomości z broadwayu

Tyne Daly odchodzi z odrodzenia Broadwayu wątpliwość; Amy Ryan przejmuje kontrolę

3 lutego The Roundabout Theatre Company rozpoczęło wznowienie sztuki Johna Patricka Shanleya.

Tyne Daly i Amy Ryan

Tyne Daly opuściła broadwayowską adaptację Johna Patricka Shanleya wątpliwość, którego premiera odbędzie się 3 lutego w Todd Haymes Theatre. Przebudzenie odwołało pierwszą zapowiedź, która miała odbyć się 2 lutego, po nieoczekiwanej hospitalizacji Daly'ego, który miał przewodzić obsadzie w roli siostry Alojzego. Daly również był nieobecny w programie przez weekend, a wkroczyła studentka Isabel Keating.

Tony i nominowana do Oscara Amy Ryan (Zabójstwa tylko w budynku) obejmie stanowisko Siostry Alojzego od 13 lutego. Premiera, pierwotnie planowana na 29 lutego, została przełożona na 7 marca.

„Z szacunkiem i podziwem dla Tyne, życzymy jej wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do zdrowia” – powiedział w oświadczeniu dyrektor artystyczny Roundabout, Scott Ellis, który również kieruje wznowieniem. „Jesteśmy wdzięczni, że Amy Ryan w ciągu jednej krótkiej minuty zgodziła się dołączyć do naszej firmy i przyjąć rolę Siostry Aloysius. Jesteśmy bardzo wdzięczni Isabel Keating, która znacząco wkroczyła w dzień próby i pozwoliła nam uzyskać produkcja stanęła na nogi w pierwszym tygodniu występów.”

Akcja rozgrywa się w katolickiej szkole dla chłopców w Bronksie i zaczyna się, gdy surowa siostra Aloysius zaczyna podejrzewać niewłaściwe relacje między ojcem Flynnem a uczniem. W obsadzie znajdują się Liv Schipper jako ojciec Flynn, Zoe Kazan jako siostra James i Quincy Tyler Bernstein jako pani Mueller. Studenci Christiana Clark, Olivia Segan, Isabel Keating i Chris McGarry uzupełniają firmę. Aktorzy zostali wybrani przez Jima Carnahana i Carrie Gardner.

Przeczytaj: Poznaj trzy kobiety-nasienie wątpliwość Na broadwayu

Tymczasowy dyrektor artystyczny Vertigo, Scott Ellis, przewodniczy wznowieniu, które jest pierwszym spektaklem wystawionym na Broadwayu.

Ryan była nominowana do dwóch nagród Tony za rolę w filmie Tramwaj zwany pożądaniem I Wujek Wania– Obie produkcje Roundabout Theatre Company. Zdobyła nagrodę Obie za rolę w Miłość Miłość Miłość I Mike'a Bartletta. Ryan zagrał niedawno u boku Joaquina Phoenixa w filmie Ariego Astera Buu się boi Dla A24. Następnie wystąpi u boku Colina Farrella w limitowanej serii Apple TV+, cukier W kwietniu 2024 r. na oczach George'a Clooneya i Brada Pitta WilkiKtóry trafi do kin 20 września.

Wątpliwość: przysłowie Został otwarty w Walter Kerr Theatre 31 marca 2005 roku i trwał ponad rok. Był nominowany do ośmiu nagród Tony, zdobywając cztery, w tym dla najlepszej sztuki; Najlepsza aktorka za Cherry Jones; Najlepsza aktorka drugoplanowa dla Adrienne Lennox, która grała matkę studentki; Najlepsza reżyseria: Doug Hughes. Shanley zdobyła także Nagrodę Pulitzera w dziedzinie dramatu. Utwór doczekał się adaptacji filmowej w 2008 roku, w którym wystąpili Meryl Streep, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams i Viola Davis, a wszyscy oni otrzymali nominacje do Oscara za swoje role.

Ellis kieruje zespołem kreatywnym, w skład którego wchodzą scenograf David Rockwell, projektant oświetlenia Kenneth Posner, projektantka kostiumów Linda Chu, projektant dźwięku Mikal Suleiman, projektant włosów i peruk Charles J. LaPointe oraz trenerka śpiewu Kate Wilson. Charles Means pełni funkcję kierownika etapu produkcji.

Oprócz wątpliwośćSezon Vertigo również uwzględniony Younesobecnie wystawiany poza Broadwayem i domPremiera odbędzie się 17 maja w Todd Haymes Theatre.

READ  Jay Leno występujący w California Comedy Club, dwa tygodnie po wypadku podpalenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *