Ukraina chce, aby obce kraje zakazały podróżowania z Rosji

  • Ukraina wezwała zagraniczne kraje do zakazania rosyjskim turystom odwiedzania ich krajów.
  • Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że byłby to najskuteczniejszy sposób zakończenia wojny.
  • Rosja najechała Ukrainę 6 miesięcy temu.

Ukraina wezwała UE i G7 do zakazu podróżowania z Rosji w celu zakończenia inwazji Rosji. Wiadomości NBC zgłoszone.

Wezwanie wywołało mieszane reakcje w różnych krajach, a niektórzy sprzeciwiali się idei zakazu wizowego dla zwykłych Rosjan, podała NBC News.

„Nie mówimy o karze, mówimy o środkach kontroli mających na celu zakończenie wojny” – powiedział NBC News estoński minister spraw zagranicznych Urmas Reinsalu. „Prawo do wjazdu do konkretnego kraju nie jest prawem człowieka”.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski już wcześniej wezwał do zakazu rosyjskich turystów. Washington Post Na początku tego miesiąca „najważniejsze sankcje zamykają granice – bo Rosjanie uzurpują sobie cudzą ziemię”.

stał się Ponad sześć miesięcy Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę.

A op-ed Wcześniej w tym tygodniu minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba powiedział, że zakaz wjazdu rosyjskich turystów, biznesmenów i studentów jest „właściwą odpowiedzią na ludobójczą wojnę z Rosją”.

„Ale po co pozwalać zwykłym Rosjanom?” Niektórzy pytają. „Większość z nich popiera tę wojnę, wiwatując za zabijaniem ukraińskich cywilów, oklaskując ataki rakietowe na ukraińskie miasta i zaprzeczając rosyjskim zbrodniom wojennym” – powiedział Kuleba.

Kraje takie jak Niemcy i Stany Zjednoczone sprzeciwiają się zakazom wizowym dla zwykłych Rosjan.

„To nie jest wojna ludowa, ale wojna Putina” – powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Polityka.

Reuters „Stany Zjednoczone nie zamierzają zamykać ścieżek do azylu i ochrony dla rosyjskich dysydentów lub innych osób, które mogą być ofiarami naruszeń praw człowieka” – powiedział rzecznik Departamentu Stanu.

„Jesteśmy również jasne, że ważne jest, aby wytyczyć granicę między działaniami rządu rosyjskiego i jego polityką na Ukrainie i narodzie Rosji” – dodał rzecznik.

READ  49ers LB Dre Greenlaw z drużyny INT wygrywa z Packers i wysyła San Francisco na mecz o mistrzostwo NFC

NBC News donosi, że Polska i Finlandia opowiedziały się za zakazem rosyjskich turystów. Finlandia zapowiedziała też, że od przyszłego miesiąca zmniejszy liczbę wiz wydawanych Rosjanom. Reuters zgłoszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *