Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że ostrzał wokół Charkowa nasila się z dnia na dzień bez infiltracji wojsk rosyjskich

39-letni Alexander John-Robert Trook i 27-letni Andy Toy Enkok Huin zostali aresztowani w piątek, 17 czerwca, podczas przesłuchania na rosyjskim kanale RT w areszcie znanym jako Doniecka Republika Ludowa (DRL). Opublikowane w RT. (Królik Drook / Radość Black)

Rosyjskie media państwowe twierdzą, że dwóch amerykańskich bojowników-ochotników na rzecz Ukrainy zostało zatrzymanych przez prorosyjskich separatystów w Doniecku od czasu, gdy zostali schwytani przez siły rosyjskie w zeszłym tygodniu.

39-letni Alexander John-Robert Drook z Tuscaloosa w Alabamie i Andy Toy Enkok Hein (27 lat) z Hartsella w Alabamie zostali przesłuchani przez rosyjski kanał RT w areszcie znanym jako Doniecka Republika Ludowa (DPR). Piątek, według raportu opublikowanego w RT.

Zaginiony w pobliżu Charkowa: Dwóch Amerykanów zaginęło podczas wojny na północy Charkowa 9 czerwca i obawia się, że zostali schwytani przez siły rosyjskie, według ich rodzin i współbojownika.

Wystąpienia wideo: W piątek prorosyjskie kanały i media społecznościowe opublikowały krótkie klipy wideo przedstawiające mężczyzn przetrzymywanych w nieznanym miejscu. Na razie nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska.

Rzecznik Departamentu Stanu powiedział CNN w piątek, że „zdjęcia i filmy tych dwóch obywateli amerykańskich zostały podobno przechwycone przez siły rosyjskie na Ukrainie”.

„Uważnie monitorujemy sytuację i w tym krytycznym czasie nasze serca są skierowane do ich rodzin” – powiedzieli.
„Jesteśmy w kontakcie z władzami Ukrainy, Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża i ich rodzinami… Nie mamy opinii w tych sprawach, ponieważ dotyczą one prywatności”.

Osobno w sobotę ukazało się zmontowane ponad 50-minutowe wideo z wywiadem z prorosyjskim serbskim nacjonalistycznym kanałem YouTube Helmkostal Drook and Huin.

Donieck: W wywiadzie, gdy osoba mówi Drooka podczas pytania „Tu w Doniecku”, możesz usłyszeć, jak za kamerą ujawnia miejsce swojego wywiadu.

Zaatakowany w areszcie: Drook jest również pytany w wywiadzie, czy ma jakiekolwiek zastrzeżenia do tego, jak był traktowany od czasu jego schwytania, i ujawnia, że ​​był kilkakrotnie atakowany.

Dlaczego ich lokalizacja jest ważna: Umieszczenie Drooka i Huina w areszcie to potencjalny rozwój. Kara śmierci jest zakazana w Rosji, podczas gdy Donieck używa plutonów egzekucyjnych do wieszania skazanych, poinformowały rosyjskie media państwowe RIA Novosti.

READ  Trener futbolu stanu Floryda Mike Norvell mówi, że Seminoles muszą nadal się poprawiać po wielkim zwycięstwie nad LSU.

Zagraniczni bojownicy: 9 czerwca sąd w DRL skazał na śmierć zagranicznego bojownika, dwóch obywateli brytyjskich i Marokańczyka, oskarżając ich o bycie „najemnikami” dla Ukrainy. Nieuznany międzynarodowo trybunał w DRL stwierdził, że mężczyźni mają miesiąc na odwołanie.

Relokacja więźniów udaremniona: Nadzieja, że ​​wymiana więźniów między Ukrainą a prorosyjskimi separatystami mogłaby uwolnić wszystkich zagranicznych bojowników przetrzymywanych w Doniecku, zawiodła po stwierdzeniu samozwańczego przywódcy DRL Denisa Bushlina, że ​​taka wymiana nie wchodziła w rachubę.

„Transfer Brytyjczyków skazanych na karę śmierci w DRL nie jest przedmiotem dyskusji i nie ma powodu, by ich ułaskawić” – powiedział Bushillin w czwartek niezależnej rosyjskiej gazecie wywiadowczej „Nowaja Gazeta”.

Doniecka Republika Ludowa nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz w sprawie zatrzymania Drooka i Huina.

CNN decyduje się nie nadawać filmów z amerykańskimi więźniami, ponieważ pokazują mężczyzn zmuszających ich do mówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *