Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że ostrzał wokół Charkowa nasila się z dnia na dzień bez infiltracji wojsk rosyjskich

39-letni Alexander John-Robert Trook i 27-letni Andy Toy Enkok Huin zostali aresztowani w piątek, 17 czerwca, podczas przesłuchania na rosyjskim kanale RT w areszcie znanym jako Doniecka Republika Ludowa (DRL). Opublikowane w RT. (Królik Drook / Radość Black)

Rosyjskie media państwowe twierdzą, że dwóch amerykańskich bojowników-ochotników na rzecz Ukrainy zostało zatrzymanych przez prorosyjskich separatystów w Doniecku od czasu, gdy zostali schwytani przez siły rosyjskie w zeszłym tygodniu.

39-letni Alexander John-Robert Drook z Tuscaloosa w Alabamie i Andy Toy Enkok Hein (27 lat) z Hartsella w Alabamie zostali przesłuchani przez rosyjski kanał RT w areszcie znanym jako Doniecka Republika Ludowa (DPR). Piątek, według raportu opublikowanego w RT.

Zaginiony w pobliżu Charkowa: Dwóch Amerykanów zaginęło podczas wojny na północy Charkowa 9 czerwca i obawia się, że zostali schwytani przez siły rosyjskie, według ich rodzin i współbojownika.

Wystąpienia wideo: W piątek prorosyjskie kanały i media społecznościowe opublikowały krótkie klipy wideo przedstawiające mężczyzn przetrzymywanych w nieznanym miejscu. Na razie nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska.

Rzecznik Departamentu Stanu powiedział CNN w piątek, że „zdjęcia i filmy tych dwóch obywateli amerykańskich zostały podobno przechwycone przez siły rosyjskie na Ukrainie”.

„Uważnie monitorujemy sytuację i w tym krytycznym czasie nasze serca są skierowane do ich rodzin” – powiedzieli.
„Jesteśmy w kontakcie z władzami Ukrainy, Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża i ich rodzinami… Nie mamy opinii w tych sprawach, ponieważ dotyczą one prywatności”.

Osobno w sobotę ukazało się zmontowane ponad 50-minutowe wideo z wywiadem z prorosyjskim serbskim nacjonalistycznym kanałem YouTube Helmkostal Drook and Huin.

Donieck: W wywiadzie, gdy osoba mówi Drooka podczas pytania „Tu w Doniecku”, możesz usłyszeć, jak za kamerą ujawnia miejsce swojego wywiadu.

Zaatakowany w areszcie: Drook jest również pytany w wywiadzie, czy ma jakiekolwiek zastrzeżenia do tego, jak był traktowany od czasu jego schwytania, i ujawnia, że ​​był kilkakrotnie atakowany.

Dlaczego ich lokalizacja jest ważna: Umieszczenie Drooka i Huina w areszcie to potencjalny rozwój. Kara śmierci jest zakazana w Rosji, podczas gdy Donieck używa plutonów egzekucyjnych do wieszania skazanych, poinformowały rosyjskie media państwowe RIA Novosti.

READ  Źródła w House Inquiry z 6 stycznia mówią, że Ginny Thomas napisała list do Johna Eastmana

Zagraniczni bojownicy: 9 czerwca sąd w DRL skazał na śmierć zagranicznego bojownika, dwóch obywateli brytyjskich i Marokańczyka, oskarżając ich o bycie „najemnikami” dla Ukrainy. Nieuznany międzynarodowo trybunał w DRL stwierdził, że mężczyźni mają miesiąc na odwołanie.

Relokacja więźniów udaremniona: Nadzieja, że ​​wymiana więźniów między Ukrainą a prorosyjskimi separatystami mogłaby uwolnić wszystkich zagranicznych bojowników przetrzymywanych w Doniecku, zawiodła po stwierdzeniu samozwańczego przywódcy DRL Denisa Bushlina, że ​​taka wymiana nie wchodziła w rachubę.

„Transfer Brytyjczyków skazanych na karę śmierci w DRL nie jest przedmiotem dyskusji i nie ma powodu, by ich ułaskawić” – powiedział Bushillin w czwartek niezależnej rosyjskiej gazecie wywiadowczej „Nowaja Gazeta”.

Doniecka Republika Ludowa nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz w sprawie zatrzymania Drooka i Huina.

CNN decyduje się nie nadawać filmów z amerykańskimi więźniami, ponieważ pokazują mężczyzn zmuszających ich do mówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *