Ultracienki iPad Pro M4 ma nową strukturę wewnętrzną, która poprawia sztywność i odprowadzanie ciepła

The Nowy iPad Pro Model 13-calowy jest najcieńszym produktem Apple i ma zaledwie 5,1 mm grubości (bez wgłębienia aparatu).

Kiedy po raz ostatni przeprojektowano iPada Pro, wprowadzając model z 2018 r., pojawiło się duże kontrowersje, ponieważ ludzie zauważyli, że iPady stosunkowo łatwo jest zgiąć, a niektóre są wygięte od razu po wyjęciu z pudełka. W przypadku tej ultracienkiej przeróbki kwestia sztywności i trwałości znów staje się istotna. Ale, Wywiad z Arunem MainiWiceprezes Apple, John Ternes, odniósł się do tych obaw, zauważając, że nowy iPad ma przeprojektowaną strukturę wewnętrzną, która poprawia sztywność urządzenia.

11-calowy iPad Pro 2024 ma grubość 5,3 mm, a 13-calowy model ma zaledwie 5,1 mm – co czyni go najcieńszym produktem Apple w historii. Wiceprezes Apple, Greg Jóźwiak Maini, twierdzi, że nowa, ultracienka konstrukcja jest bezkompromisowa dzięki technologii Apple Silicon i inżynierii sprzętu Apple.

Dernus ujawnił, że nowy 11-calowy i 13-calowy iPad Pro będzie miał nową architekturę wewnętrzną, w której nowa metalowa obudowa znajduje się nad płytką logiczną (Dernus opisuje ją jako „osłonę”) i biegnie przez środek urządzenia , tworząc centralne żebro.

Według Ternesa zmiana ta znacznie poprawia sztywność produktu. Przyczynia się również do lepszego odprowadzania ciepła.

Apple podczas przemówienia powiedział, że iPad Pro ma o 20% lepszą wydajność cieplną dzięki dodaniu arkuszy grafitowych do głównej obudowy i zastosowaniu miedzi w logo Apple.

Gdy iFixit i inni dostaną urządzenie w swoje ręce, będziemy mogli zobaczyć te zmiany sprzętowe raczej wcześniej niż później, rozdzierając je na kawałki, aby odsłonić nowe wnętrze. Nowy iPad Pro jest już w sprzedaży, a dostawy spodziewane są od 15 maja.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich, które generują dochód. Dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *