Umiarkowani Demokraci mówią, że będzie chronił spikera Johnsona w sprawie pomocy i finansowania rządowego dla Ukrainy

Rep. Jared Golden (ze stanu Maine) powiedział, że będzie chronił młotek spikera Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona (Los Angeles), o ile będzie popierał ustawodawstwo zapewniające większą pomoc Ukrainie i zapewni otwartość rządu.

Golden obiecał uniknąć propozycji ewakuacji, jeśli Johnson podejmie decyzję o przedłożeniu pod głosowanie zmienionego pakietu pomocy zagranicznej o wartości 66,32 miliarda dolarów, który obejmuje przepisy graniczne.

„Wystawienie tej ustawy lub czegoś podobnego, co dotyczy granic, Ukrainy i Izraela, co mogłoby przejść przez Senat i stać się prawem, ponieważ jest to bardzo ważne, aby nasz rząd był otwarty i finansowany” – powiedział Golden w piątek podczas rozmowy telefonicznej na Zoomie. Zorganizowała ją organizacja „No Labels” i zgromadziła setki jej zwolenników.

Dodał: „Będę głosował za ochroną spikera Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona”.

Ustawodawstwo, zwane ustawą o obronie granic i obronie demokracji, zostało wprowadzone w zeszłym tygodniu po tym, jak w Senacie upadła ponadpartyjna ustawa graniczna, a Johnson odmówił przedstawienia osobnej ustawy, która miałaby pomóc Ukrainie w głosowaniu.

Ustawa Izby Reprezentantów przewiduje 47 miliardów dolarów dla Ukrainy, 10 miliardów dolarów dla Izraela, 5 miliardów dolarów dla regionu Indo-Pacyfiku i 2 miliardy dolarów na wsparcie operacji Centralnego Dowództwa USA. Wprowadziłoby to również politykę imigracyjną byłego prezydenta Trumpa „Pozostań w Meksyku” na okres jednego roku i nie obejmowałoby pomocy humanitarnej dla Gazy.

Projekt ustawy był negocjowany przez posła Briana Fitzpatricka (Pass.), który również zabierał głos podczas piątkowej rozmowy telefonicznej.

W przesłanym w niedzielę liście „Szanowny Kolego” Golden i Fitzpatrick namawiali swoich kolegów do poparcia zmienionego pakietu.

Po rozmowie telefonicznej biuro Golden podtrzymało swoje zobowiązanie do ochrony Johnsona, jeśli będzie on bliski przyjęcia ustawy i będzie w stanie utrzymać finansowanie rządu.

„Jeśli spiker Johnson podejmie w Izbie działania w celu zabezpieczenia granicy, zapewni pilnie potrzebną pomoc Ukrainie, Izraelowi i Tajwanowi oraz przyjmie ustawę wydatkową, aby uniknąć zawieszenia działalności rządu – i zrobi to w sposób, który może zostać zaakceptowany przez Senat USA – pójdzie naprzód” – powiedział Mario Moretto, dyrektor ds. komunikacji w biurze Golden. W oświadczeniu: „Kongresman Golden sprzeciwi się wówczas wnioskowi o eksmisję”.

READ  Nagranie z drona pokazuje, jak Rosjanie zniszczyli ukraińskie miasto w zaciętej bitwie

Jego zobowiązanie następuje po tym, jak republikanin Josh Gottheimer (DNJ) rozesłał we wtorek uchwałę, która utrudni GOP w Izbie Reprezentantów usunięcie Johnsona ze stanowiska kierowniczego. Decyzja ta zależy jednak od głosowania w Izbie Reprezentantów nad pomocą zagraniczną.

Na początku lutego poseł Adam Smith (D-Wash.) – czołowy Demokrata w Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów – przewidział, że członkowie jego partii wkroczą i będą chronić marszałka, jeśli zostanie złożony wniosek o ewakuację w związku z pomocą dla Ukrainy. .

Zaniepokojenie potencjalną propozycją pojawiło się nieco ponad cztery miesiące od obalenia w historycznym głosowaniu byłego spikera Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego (z Kalifornii). Jego usunięcie ze stanowiska nastąpiło po tym, jak Izba uniknęła zawieszenia parlamentu w 2023 r., wprowadzając tymczasowe rozwiązanie popierane przez Demokratów, co rozgniewało twardych konserwatystów.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *