Uraz głowy księżniczki Anny tylko pogłębia trwający kryzys królewski

Obrażenia księżnej Anny, najprawdopodobniej spowodowane kopnięciem lub uderzeniem głową przez konia w jej domu, Gatcombe Park w Cotswolds, nawet w normalnych czasach byłyby źródłem głębokiego niepokoju rodziny królewskiej.

Ale to nie jest zwykła atmosfera. Król Karol III choruje na raka i jest zmuszony odwołać podróż po Nowej Zelandii, a jego synowa, księżna Walii, również walczy z tą chorobą. Od początku roku niemal całkowicie wycofała się z życia publicznego, z wyjątkiem ważnego występu w programie Trooping the Colour wraz z rodziną nieco ponad dwa tygodnie temu.

Książę William znacznie ograniczył także swoją rolę publiczną, aby wspierać żonę i rodzinę. Nieobecność Anny oznacza, że ​​tylko trzy osoby w rodzinie królewskiej pozostają pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, które nie są dotknięte tą chorobą: królowa Camilla (która szlachetnie wkroczyła na scenę, by wspierać męża, ale nigdy nie chciała być królową i nie lubi szczególnie publiczny aspekt spraw) oraz książę Edward i jego żona Zofia, księżna Edynburga.

Anne, znana już ze swojej niesamowitej etyki pracy, zgodnie z którą zwykle wykonywała około 500 zadań publicznych rocznie, dźwigała na swoich barkach ogromny dodatkowy ciężar.

W tym kontekście odsunięcie jej od czynnej służby – w tym tygodniu wycofała się już z podróży do Kanady i wizyty państwowej japońskiego cesarza w Londynie – jest ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje rodzina królewska.

Niektórzy znawcy uważają, że król Karol ponosi jedynie odpowiedzialność za niedawny kryzys rekrutacyjny.

Książę Andrzej, książę Yorku, uczestniczy we mszy bożonarodzeniowej odprawianej przez rodzinę królewską w kościele św. Marii Magdaleny, gdzie rodzina królewska rezyduje w posiadłości Sandringham we wschodniej Anglii w Wielkiej Brytanii, 25 grudnia 2022 r.

Toby’ego Melville’a – Reuters

Znawca rodziny królewskiej powiedział: „Wiele osób, w tym Anna, twierdzi, że członkowie rodziny królewskiej za bardzo się rozproszyli, co nie jest niczym nowym. Książę Andrzej zrobił, co zrobił”. Wieczór informacyjny wywiad [about his friendship with Jeffrey Epstein, that led to his exit from royal duties] w 2019 r. Książę Harry i Meghan Markle opuścili swoje wyższe obowiązki królewskie w 2020 r.

READ  Mówi się, że Adidas zarobi ponad pół miliarda dolarów na butach Yeezy

„Oczywiście nikt nie spodziewał się, że Kate będzie tak chora, ale nie trzeba było wtedy być wróżką, żeby zobaczyć, że Karol, Camilla i Anna [Charles is 75, Camilla is 76 and Anne is 73] Wszyscy byli coraz starsi i dlatego musieli mniej pracować. Karol powinien był przyprowadzić księżniczki Beatrice i Eugenię [Prince Andrew and Sarah Ferguson’s daughters] za. Oboje jasno dali do zrozumienia, że ​​chcą pomóc, ale on nie lubił przyznawać się do błędów.

Ale przyjaciel Charlesa powiedział, że charakterystyka jest niesprawiedliwa. „Karol zdecydował się zmniejszyć liczbę pracujących członków rodziny królewskiej, ponieważ zobaczył, że minęły czasy, gdy dziesiątki nieletnich krewnych mieszkały poza rodziną. Żadna europejska rodzina królewska nie zwiększa swojej liczebności. Hospitalizacja Anny nie ma z tym absolutnie nic wspólnego” – dodał. Palace powiedział, że to prosta sprawa i jestem pewien, że wkrótce wróci.

Jednak pisarz królewski W Użytkownik YouTube’a Lady Colin Campbell, przyjaciel księżnej Diany, która napisała jej bestsellerową biografię, powiedziała The Daily Beast: „Od 30 lat powtarzam, odkąd Karol wpadł na pomysł, aby traktować Wielką Brytanię jak gdyby to była Dania, to byłby to szalony pomysł. Teraz mamy trzech członków rodziny królewskiej bez pracy, a Anna jest z nich wszystkich najbardziej zapracowana.

„Oczywiście taki incydent jest nieoczekiwany, ale miejmy nadzieję, że dzięki niemu Charles zda sobie sprawę, że naprawdę muszą interweniować w sprawie Beatrice i Eugenie oraz przekonać dzieci Edwarda i Sophie, Louise i Jamesa, aby zgłosili się.

„Niestety, William wydaje się podzielać ten sam pogląd co Charles, a mianowicie, że powinni utrzymywać małą liczbę pracujących członków rodziny królewskiej”.

Księżniczka Anna w Ascot, 20 czerwca 2024 r.

Księżniczka Anna w Ascot, 20 czerwca 2024 r.

Samira Husajna/WireImage

Królewski bestseller Biograf króla„Księżniczka Royal ma 73 lata i jest wyraźnie słabsza fizycznie niż jej brat Karol” – powiedział Christopher Andersen The Daily Beast. Jednak to, co określa się jako łagodny wstrząs mózgu, nie jest niczym nowym ani dla Anny, ani dla Charlesa, jeśli o to chodzi. Oboje jeżdżą konno od wczesnego dzieciństwa i doznali przy tym różnego rodzaju kontuzji.

READ  Dołącz do Shazama! Gniew bogów, ponieważ potrzebowałem pracy - The Hollywood Reporter

„Charles był zaciekłym zawodnikiem na boisku do polo, a Anne brała udział w zawodach jeździeckich na Igrzyskach Olimpijskich w 1976 r. Przed zakazem polowań na lisy w 2004 r. Karol i Anna uwielbiali jeździć na psach. Wszelkiego rodzaju siniaki, złamania, skręcenia, zwichnięcia i wstrząśnienia mózgu towarzyszyć okolicy.

Myślę, że wszyscy zostaliśmy nieco rozpieszczeni przez zmarłą Królową Matkę, królową Elżbietę II i księcia Filipa, którzy uniknęli poważnych chorób do 90. roku życia.

Krzysztofa Andersena

To, co wyróżnia tę sytuację, powiedział Andersen, polega na tym, że Karola ledwo stać na stratę choćby jednego pracującego członka rodziny królewskiej – podczas gdy on i Kate walczą z rakiem, a Harry i Andrew są poza zasięgiem.

„Wraz ze starzeniem się członków rodziny królewskiej nieuchronnie pojawi się więcej wyzwań zdrowotnych” – powiedziała Andersen. „Ale wydaje się dziwne, że coraz częściej jeden problem medyczny po drugim dotyka nowego króla w krótkich odstępach czasu. Można odnieść wrażenie, że stawką jest rodzina królewska. Myślę, że wszyscy jesteśmy w pewnym stopniu rozpieszczani przez zmarłą Królową Matkę, królową Elżbietę II i Książę Filip, któremu wszyscy uniknęli chorób.” poważnie po 90. roku życia.

Patrząc w przyszłość, Andersen wskazał na plany Wilhelma dotyczące dalszego ograniczenia zakresu monarchii brytyjskiej, co może wzbudzić u Karola obawy, że „kiedy zniknie z pola widzenia, król Wilhelm V posunie się za daleko w swoich planach modernizacyjnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *