Urzędnicy ds. zdrowia stanu Wirginia ostrzegają podróżnych opuszczających lotniska Dulles i Reagan przed ryzykiem odry

Służby zdrowia wzywają podróżnych opuszczających dwa lotniska w DC, aby zachowali ostrożność w przypadku możliwego narażenia. Odra.

Departament Zdrowia Wirginii wydał zarządzenie Komunikat prasowy Saturday powiedział, że zna osobę z potwierdzonym przypadkiem odry, która podróżowała po Północnej Wirginii po niedawnym powrocie z podróży zagranicznej.

Potencjalne narażenie jest powiązane ze strefą przylotów międzynarodowych głównego terminala na międzynarodowym lotnisku Dulles w godzinach od 16:00 do 20:00 czasu lokalnego 3 stycznia oraz terminalu A na lotnisku krajowym im. Ronalda Reagana w Waszyngtonie w godzinach od 14:30 do 18:30 czasu lokalnego. Jak podała spółka, wieczorem 4 stycznia.

Urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że pracują nad zidentyfikowaniem wszystkich osób, które mogły być narażone, w tym pasażerów niektórych lotów.

„Każdy, kto był narażony na ryzyko zachorowania na odrę, powinien zwracać uwagę na objawy do 25 stycznia 2024 r.” – ostrzegli urzędnicy ds. zdrowia. „Jeśli zauważysz objawy odry, natychmiast pozostań w domu i odizoluj się od innych”.

„Skontaktuj się natychmiast ze swoim lekarzem” – radzili urzędnicy. „Przed udaniem się do gabinetu lekarza lub na pogotowie powiedz mu, że możesz mieć odrę i poproś, aby zadzwonił do wydziału zdrowia. Pomoże to chronić innych pacjentów i personel”.

Odra jest wysoce zaraźliwa i rozprzestrzenia się głównie drogą kropelkową z dróg oddechowych zakażonej osoby. Wyjaśnia to Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Osoba zarażona odrą może unosić się w powietrzu z tego obszaru do dwóch godzin. Zakażeniu może ulec każda osoba, która nie chorowała jeszcze na odrę lub nie została zaszczepiona.

objawy Objawy pojawiają się zwykle od jednego do dwóch tygodni po zakażeniu i obejmują gorączkę, kaszel, katar, wysypkę oraz zaczerwienienie lub różowe oczy.

Przypadek w Wirginii to ostatnia możliwa epidemia odry w zeszłym miesiącu.

Władze stanu New Jersey w ten weekend Potwierdził to mieszkaniec hrabstwa Camden Był przypadek Odra Powiedział również, że prowadzone jest śledzenie kontaktów w celu znalezienia źródła infekcji.

CBS News Filadelfia Służby zdrowia zgłaszają epidemię odry w Filadelfii Zakażenie ośmiu osób Dotychczas.

W dniu 29 grudnia 2023 roku było około 20 do 30 osób Narażony na odrę w szpitalu dziecięcym Nemours w Delaware po kontakcie z osobą, która „w czasie wizyty w placówce nie miała objawów, ale była zakaźna” – podało Departament Zdrowia stanu Delaware.

READ  Akcje karnawałowe spadają na koszty balonów, akcje rejsów spadają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *