USMNT kwalifikuje się do Mistrzostw Świata: Nie daj się zwieść przegranej z Kostaryką, futbol amerykański ma przed sobą świetlaną przyszłość

1 lipca 2014 roku po raz ostatni ktokolwiek widział reprezentację Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej podczas finału mistrzostw świata w piłce nożnej. To była przegrana 2:1 z Belgią w dogrywce w 1/8 finału – wiecie o tym. Prawie osiem lat później Chris Wondolowski pudłuje, a te 14 odbiorów Tima Howarda jest wciąż świeże. Ta porażka jest nadal bolesna. Teraz na największej scenie we wszystkich dyscyplinach sportowych po raz kolejny pojawią się czerwone, białe i niebieskie, a wraz z nimi pojawią się najwyższe oczekiwania, jakie ta drużyna kiedykolwiek widziała.

W środę wieczorem w San Jose w Kostaryce ten młody USMNT zarezerwował bilet do Kataru, mimo że przybył po biednych 2-0 przegrana Gdzie zespół był niekonsekwentny i cierpiał z powodu fizycznej siły przeciwnika. Był bardziej odporny na warunki atmosferyczne niż elektryczny i budził śmieszne pytania z powodu złego smaku pozostawionego w ustach graczy i fanów, ale pamiętajmy – dzieci popełniają błędy. Młode zespoły czasami po prostu nie grają, zwłaszcza w trasie. Być może nie postępowali zgodnie z instrukcjami do T, czasami posuwali się powoli, ale na początku było kilka zachęcających momentów. Jak zawsze, droga w CONCACAF nie przypomina niczego innego w tym sporcie.

Moment kwalifikacyjny nadszedł po ucieczce z sesji kwalifikacyjnej w Stanach Zjednoczonych, gdzie głębokość została mocno przetestowana przez inspirowany COVIDem harmonogram, który był jeszcze bardziej napięty niż wcześniej, na kursie, który dobrze poradził sobie menedżer Greg Berhalter. Od wysłania Westona McKenniego wcześnie do domu z problemami poza boiskiem po próby rozwiązania wszystkich kontuzji, był daleki od ideału. Wręcz przeciwnie, pokazało, że USMNT w dużej mierze powrócił.

W 14 meczach tylko dwóch graczy, Anthony Robinson i Tyler Adams, rozegrało ponad 1000 minut. Tylko dwóch innych, środkowy obrońca Miles Robinson i Walker Zimmerman, grało ponad 800. Tak więc wykonanie tej pracy było prawdziwym wysiłkiem zespołowym, wymagało nastawienia umysłu następnego człowieka i grupy graczy, którzy zdecydowali się wkroczyć i wyjść naprzeciw chwili.

READ  Po trzech kwartach Suns prowadzą z Bucks 79:73

„To była zdecydowanie kolejka górska” – powiedział Christian Pulisic po meczu dla CBS Sports. „Nigdy nie jest łatwo zejść na dół i zagrać w tych krajach CONCACAF. Wiemy o tym. Przez większość czasu walczyliśmy i ostatecznie jesteśmy w pierwszej trójce i jedziemy na Mistrzostwa Świata. Powinniśmy być dumni”.

Poprzez wzloty i upadki, przez dobre i złe wyniki, ten zespół po raz kolejny znalazł przyczółek pod Berhalterem i osiągnął to, co zamierzał zrobić. Tak naprawdę kwalifikacje w 2022 roku to kontynuacja 2021 roku, kiedy to pokolenie graczy weszło do swojego świata. Tego lata zdobyli nie tylko Ligę Narodów, ale także Złoty Puchar. Teraz rok 2022 jest dla nich szansą na pokazanie światu, że amerykańscy chłopcy też mogą się bawić. Zasłużyli na to prawo, z 14 wyczerpującymi meczami i 1260 minutami, kiedy kwalifikacje nie były gwarantowane, kiedy gra nie zawsze była ładna, ale gdzie było serce i determinacja, które inspirowały fanów, którzy byli urażeni tym, co zobaczyli niedawno.

Niech ten mecz Cię nie zmyli – ta drużyna była bardziej dobra niż zła i była znacznie lepsza niż to, co widzieliśmy podczas turnieju 2018. USMNT nigdy nie miał tak wielkiego talentu, nigdy nie miał zespołu tego młodego człowieka, który nosił te kolory i wykorzystali to, co zrobili. Wygrali połowę swoich meczów, stracili zaledwie 10 bramek w 14 meczach i uzyskali średnio 1,7 punktu na mecz po zdobyciu zaledwie 1,2 w turnieju 2018. Być może, co najważniejsze, była to najmłodsza drużyna USMNT w historii play-offów – 23 lata, 302 Średnia dnia i zrobili to, czego nie udało się w ostatniej sesji zespołu.

Fani są zranieni tym, co wydarzyło się w 2017 roku. Tej nocy uzdrowienie zaczyna się od przyszłości, która nie może być jaśniejsza.

READ  Rory McIlroy mówi, że w orzeczeniu sądowym przeciwko graczom wspieranej przez Arabię ​​Saudyjską LIV Golf Series „zwyciężył zdrowy rozsądek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *