Użytkownicy obawiają się, że nowa funkcja Apple dla aplikacji w iOS 18 umożliwi im łatwe „oszukiwanie”.

Apple ogłosiło nowe funkcje w nadchodzącym iOS 18 i niektórzy obawiają się, że umożliwi to ich partnerom łatwe oszukiwanie.

Użytkownicy wkrótce będą mogli blokować i ukrywać aplikacje na ekranie głównym swojego iPhone’a, gdy nowa aktualizacja zadebiutuje w USA jesienią tego roku, ogłosiła firma w poniedziałek po światowej konferencji programistów w Apple Park w Kalifornii.

Firma poinformowała, że ​​ta funkcja ma na celu pomóc ludziom zachować prywatność aplikacji bankowych i uniemożliwić dzieciom dostęp do niektórych aplikacji, takich jak Amazon, aby nie dokonywały niesfornych i nienadzorowanych zakupów.

Apple ogłosiło nowe funkcje w nadchodzącym iOS 18 i niektórzy obawiają się, że umożliwi to ich partnerom łatwe oszukiwanie. Zdjęcie Noor za pośrednictwem Getty Images

Firma stwierdziła: „Użytkownicy mogą teraz zablokować aplikację, a dla dodatkowej prywatności mogą ukryć aplikację i przenieść ją do zamkniętego i ukrytego folderu aplikacji”. abonent.

„Gdy aplikacja jest zablokowana lub ukryta, treści takie jak wiadomości i e-maile w aplikacji są ukrywane przed wyszukiwaniem, powiadomieniami i innymi miejscami w systemie”.

Nie wszyscy jednak podzielają wizję Apple, a niektórzy obawiają się, że da to innym możliwość oszukiwania.

Ukrywanie aplikacji na iPhonie jest już łatwe, poprzez wyłączenie możliwości ich wyszukiwania w Sugestiach Siri lub ukrycie ich głęboko w folderze, ale nowa funkcja iOS 18 zapewnia kolejną warstwę ochrony dla tych, którzy zdecydują się być mniej lojalni.

Nowa funkcja ukrytych aplikacji pozwala użytkownikowi ukryć ikonę i nazwę aplikacji na ekranie głównym, a nawet wstrzymywać powiadomienia.

„Zablokowane i ukryte aplikacje dają użytkownikom pewność, że informacje, które chcą zachować dla siebie, takie jak powiadomienia i treści aplikacji, nie będą przypadkowo widoczne dla innych” – oznajmiło Apple w poniedziałek.

Użytkownicy wkrótce będą mogli blokować i ukrywać aplikacje na ekranie głównym swojego iPhone’a, gdy nowa aktualizacja zadebiutuje w USA jesienią tego roku. jabłko

„Użytkownicy mogą teraz zablokować aplikację; aby zwiększyć prywatność, mogą ukryć aplikację i przenieść ją do folderu Ukryte i zablokowane aplikacje.

Jednak utworzenie folderu „Ukryta aplikacja” będzie wyświetlane jako takie na ekranie głównym.

Użytkownicy Apple mogą także blokować aplikacje już zaprogramowane w swoich telefonach, takie jak Mail, Wiadomości, Notatki, Telefon, Zdjęcia i Safari.

READ  Intel ma nowe oznaczenia dla swojej kolejnej ważnej architektury procesorów - Ars Technica

Te aplikacje można skonfigurować tak, aby otwierały się wyłącznie przy użyciu funkcji Face ID.

Nowa funkcja natychmiast po poniedziałkowym ogłoszeniu spotkała się z interesującymi opiniami na temat X.

„iOS 18 i nowe iPhone’y sprawią, że te ptaki będą zdradzać jak samce… to szaleństwo, że związki są martwe” – napisał jeden z użytkowników X.

„Wiem, że iOS 18 pomoże ludziom oszukiwać” – napisała kolejna.

Inny zażartował: „iOS 18 próbuje zamienić bigoteryjnych, oszukujących użytkowników Androida w iPhone’y”.

Firma Apple ogłosiła również, że w ramach nowej aktualizacji iOS 18 użytkownicy będą mogli dostosować ekran główny swojego iPhone’a, umożliwiając zmianę układu ikon według własnego uznania – w przeciwieństwie do obecnego systemu siatki, z którego firma korzysta od tamtej pory. Premiera pierwszego iPhone’a w 2007 roku.

Aktualizacja obejmie Apple Intelligence, nowy system oparty na sztucznej inteligencji, który reaguje na monity, tworzy nowe teksty i obrazy oraz rozwiązuje problemy swoich użytkowników. jabłko

Użytkownicy mogą także zmieniać kolor ikon aplikacji według własnego uznania.

Gigant technologiczny poinformował również, że aktualizacja obejmie Apple Intelligence, nowy system oparty na sztucznej inteligencji, który reaguje na monity, generuje nowe teksty i obrazy oraz rozwiązuje problemy swoich użytkowników.

Apple Intelligence będzie mieć narzędzie do przepisywania, za pomocą którego użytkownicy będą mogli pomóc im w przeformułowaniu trudnych wiadomości. Widżet można modyfikować tak, aby wyglądał przyjaźnie, profesjonalnie lub zwięźle, w zależności od komunikatu użytkownika.

„Dzięki rozwiązaniu ChatGPT OpenAI zintegrowanemu z Siri i narzędziami do pisania możesz w pełni wykorzystać możliwości wtedy, gdy jest to dla Ciebie najbardziej przydatne — nie musisz przełączać się między narzędziami” – udostępniła firma.

Jeśli chodzi o zdjęcia, Apple Intelligence zapewnia nowe i zachwycające sposoby wizualnego wyrażania siebie. Twórz zabawne, oryginalne obrazy i zupełnie nowe Genmoji, które są naprawdę Twoje.

„Za pomocą Image Wand zamień wstępny szkic w odpowiedni obraz, który uzupełni Twoje notatki, i utwórz spersonalizowany film wspomnieniowy na podstawie podanego opisu.

READ  Aktualizacja Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge — dodaje niestandardowe opcje gry, filtry w stylu retro i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *