Użytkownicy Robinhood kupują firmy, które „znają, rozumieją i w które wierzą na dłuższą metę”. To ich ulubione zapasy.

Firmy technologiczne, producenci samochodów elektrycznych i niektóre akcje memów są częścią zagregowanej mieszanki akcji w portfelach użytkowników Robinhood, zgodnie z nowym indeksem z aplikacji maklerskiej ukierunkowanym na nowych inwestorów.

Są to akcje takie jak Amazon AMZN,
+ 2,66%A
Microsoft MSFT,
+ 2,30%A
Tesli TSLA,
+ 3,60%A
Apple AAPL,
+ 1,88%A
Ford Motor Company,
-0,32%
i disney dis,
+ 2,54%.
To także Nio NIO,
+ 8,37%A
GameStop GME,
+ 11,96%
oraz udziały AMC Entertainment Holdings, spółki zależnej AMC,
+ 12,50%
preferowane jednostki magazynowe APE,
+ 8,22%.

Wszystko to pokazuje, że użytkownicy Robinhood kupują – i utrzymują – firmy, które „znają, rozumieją i w które wierzą na dłuższą metę”, podała firma w komunikacie opublikowanym w piątek rano. Ujawniono indeks Robinhood Investor Index.

„Indeks śledzi, w jaki sposób nasi klienci inwestują w oparciu o 100 największych akcji posiadanych w Robinhood”, podała firma w oświadczeniu.

„W przeciwieństwie do większości innych indeksów, nie jest on ważony w dolarach, ale na podstawie przekonania. Mierzymy satysfakcję klienta z każdej inwestycji, patrząc na procent tej inwestycji w jego portfelu” – dodał Robinhood.

„W przeciwieństwie do większości innych indeksów, nie jest ważony w dolarach, ale na podstawie przekonania. Mierzymy przekonanie klienta na temat każdej inwestycji, patrząc na procent jego portfela inwestycyjnego.


Inwestor Robinhood Indeks

„Aby zapewnić, że wszyscy klienci są jednakowo reprezentowani, oceniamy średnie przekonanie na inwestycję dla wszystkich klientów, niezależnie od tego, czy mają na koncie 20, czy 20 milionów dolarów” – dodała.

„Indeks nie odzwierciedla postaw ani wyników żadnego indywidualnego inwestora, ale raczej zagregowany obraz tego, w co nasi klienci inwestują w ujęciu względnym”, powiedział Robinhood, zauważając, że indeks będzie aktualizowany co miesiąc. (Indeks nie obejmuje funduszy giełdowych ani kryptowalut.)

Walczą również inwestorzy instytucjonalni i indywidualni niestabilne rynki akcji i ocena szansa na recesjęRobinhood ma nadzieję, że zobaczenie użytkowników, gdzie inni ludzie lokują swoje pieniądze, będzie wartościowe.

READ  Akcje amerykańskie i europejskie rosną w nadziei, że Fed spowolni tempo podwyżek stóp procentowych

Według danych Robinhood, przez cały 2021 r. 100 najczęściej udostępnianych udziałów użytkowników Robinhood przewyższało ogólny Nasdaq Composite, a teraz oba są zasadniczo równe.

Korporacja Nasdaq,
+ 2,11%
Do tej pory spadła o 23%. Dow Jones Industrial Average DJIA,
+ 1,19%
Spadł o prawie 12%, a indeks S&P 500 SPX,
+ 1,53%
o 15% w tym okresie.

Ponieważ inwestorzy zmagają się z niestabilnymi rynkami akcji i oceniają szansę na recesję, Robinhood ma nadzieję, że warto zobaczyć użytkowników, w których inni lokują swoje pieniądze.

„Walidacja jest bardzo ważna dla segmentu naszych inwestorów, dlatego uznają to za bardzo cenne” – powiedział Steve Quirk, główny broker w Robinhood.

Innymi słowy: walidacja to skuteczna wiedza, że ​​pewna grupa ludzi przyjmuje to samo podejście; Niektórym pomaga poczucie, że nie są sami.

Oczywiście mogą istnieć przeszkody w dokładnym śledzeniu tego, co robią inni, ale Quirk zauważył, że indeks to tylko jeden punkt danych, który informuje inwestorów o decyzjach.

Inne wskaźniki malują ponure perspektywy dla rynków akcji. Ponad połowa osób głosowała, że ​​ceny akcji spadną w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, wynika z najnowszych obligacjiAnkieta dla fanów Od Amerykańskiego Stowarzyszenia Inwestorów Detalicznych.

Może to być jednak sygnał „kupuj”, ponieważ organizacja postrzega ankietę nastrojów jako „sprzeczny wskaźnik”, na przykład okazję do uzyskania wartości.

W sumie sektory najbardziej reprezentowane w indeksie to dobra konsumpcyjne trwałego użytku, technologia i usługi konsumenckie, powiedział Robinhood.

Na początku 2021 r. akcje w akcjach memów, takich jak GameStop, zyskały na wartości, dzięki wsparciu mediów społecznościowych z miejsc takich jak WallStreetBets firmy Reddit.

Ale Robinhood znalazł się pod ostrzałem, gdy wstrzymał zamówienia dla GameStop i innych firm podczas szaleństwa handlowego. Był to konieczny krok, ponieważ Wymagania gwarancyjnepowiedział później dyrektor generalny i współzałożyciel Vlad Tenev, podkreślając również, że zdecydowana większość użytkowników Robinhooda była. Kupuj i trzymaj inwestorów Zamiast traderów szukających krótkoterminowych rozgrywek.

READ  Rynki azjatyckie rosną wraz ze wzrostem cen ropy po zaskakującej obniżce OPEC+; Inwestorzy absorbują dane fabryczne

Robinhood staje teraz przed nowym wyzwaniem: surowe warunki na giełdzie przyglądają się portfelom użytkowników i stawiają czoła przeciwnościom dla samej firmy. W zeszłym miesiącu, Tenev Zapowiedział plany redukcji personelu o 23%. Z powodu słabych warunków ekonomicznych, które utrudniały prowadzenie działalności gospodarczej i obniżały wartość jej nieruchomości.

W swoich wynikach za drugi kwartał, Robinhood powiedział, że aktywa w depozycie spadły o 31% w porównaniu z pierwszym kwartałem do 64,2 miliarda dolarów w drugim kwartale.

kaptur robinhood,
+ 4,95%
Akcje spadły o prawie 40% od początku roku.

Przeczytaj także:

Wedbush mówi, że akcje GameStop rosną po mniejszej niż oczekiwano stracie, ale firma „nadal jest w bałaganie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *