Książę Harry i Meghan dołączają do Williama i Kate podczas trasy koncertowej Windsor

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

WINDSOR (Reuters) – Książę Harry i jego żona Meghan dołączyli do Williama i jego żony Kate w wiecu tłumu w pobliżu zamku Windsor w sobotę po śmierci ich babci, królowej Elżbiety, podnosząc perspektywę zbliżenia między dwoma braćmi.

Dwaj synowie króla Karola, którzy byli bardzo bliscy śmierci swojej matki Diany w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku, wpadli w ostatnie lata po tym, jak Harry i Meghan zrezygnowali z królewskich tytułów, aby przenieść się do Stanów Zjednoczonych.

Para była w Wielkiej Brytanii z krótką wizytą, kiedy królowa, najdłużej panująca monarchini w Wielkiej Brytanii, zmarła w czwartek.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Podobnie jak starsi członkowie rodziny królewskiej, Harry szybko znalazł się u boku królowej, gdy jej stan pogorszył się w zamku Balmoral w Szkocji, a rzecznik następcy tronu powiedział, że William zaproponował zaproszenie na spacer po Windsor.

Królewskie źródło opisało to jako ważny przejaw samotności w bardzo trudnym dla rodziny czasie. Wysiedli z tego samego samochodu, wszyscy ubrani na czarno.

Para miała niewiele interakcji podczas 40-minutowego spaceru w pobliżu jednego z ulubionych angielskich domów królowej, zatrzymując się, aby przeczytać listy pozostawione wśród kwiatów, uścisnąć dłonie i porozmawiać z tysiącami ludzi stojących na Długim spacerze.

41-letni Raj Kaur, który był w tłumie, powiedział: „Myślę, że to naprawdę kończy to, co wydarzyło się historycznie, i jest to naprawdę silne poczucie samotności dla rodziny królewskiej. Naprawdę miło było to zobaczyć”. .

Meghan kiedyś przytuliła kobietę pośród tłumu, podczas gdy inni wyciągnęli rękę, by uścisnąć jej dłoń i porozmawiać wczesnym wieczorem z czterema arystokratami. William spędził trochę czasu przykucnięty, rozmawiając z dziećmi, podczas gdy Kate i Harry całowali kwiaty i zachęcały tłumy.

Strażnicy królewscy szukali oznak odprężenia pośród przepychu i ceremonii okresu żałoby narodowej i państwowego pogrzebu Elżbiety. Czytaj więcej

W piątek Charles użył swojego pierwszego przemówienia do narodu jako króla, aby wyrazić swoją „miłość do Harry’ego i Meghan, gdy nadal budują swoje życie za granicą”.

William i jego synowa Kate nadali tytuły księcia i księżnej Walii, które wcześniej posiadał on i jego zmarła żona Diana.

Słyszano, jak William mówił komuś, że dni po śmierci królowej były „bardzo surrealistyczne”.

„Wszyscy myśleliśmy, że jest niezwyciężona” – powiedział.

Zapytany przez inną osobę z tłumu, w jaki sposób jego dzieci, George, 9, Charlotte, 7 i Louis, 4, którzy zaczęli w nowej szkole w dniu śmierci królowej, przystosowują się, odpowiedział: „Dzieci mają się dobrze, dziękuję. Są dobre. Nie są idealne do zakładania nowych szkół, gdy wszystko się dzieje”.

Pod rządami królewskimi wnuki króla są automatycznie uprawnione do zostania książętami lub księżniczkami w królestwie, a teraz, gdy królem jest ojciec Harry’ego, Karol, jego dzieci, Archie, 3 lata i Lilibet, 1, mogą ubiegać się o te tytuły. Lilibet została nazwana na cześć dziecięcego pseudonimu królowej.

Nie jest jasne, czy otrzymają te tytuły.

„W tej chwili skupiamy się na następnych 10 dniach. Kiedy będziemy mieli informacje, zaktualizujemy (królewską) stronę” – powiedział dziennikarzom rzecznik Charlesa.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże autorstwa Kate Holton i Michaela Holdena w Londynie, Petera Nicholsa i Hany Rantala w Windsor; Montaż przez Elizabeth Piper i Marka Potter

READ  Lynne Hardy, zwyciężczyni American Idol, aresztowana za szpiegowanie kobiety | Amerykański idol

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *