W konkursie Wildlife Photographer of the Year prezentowane są oszałamiające zdjęcia

the Muzeum Historii NaturalnejW tym prestiżowym konkursie Wildlife Photographer of the Year zaprezentowano oszałamiające zdjęcia szczegółowo przedstawiające głębokie środowiska i zachowania stworzeń na całym świecie.

Wtorkowy fotograf Nima Sarikhani Jak wynika z komunikatu prasowego, zgarnął główną nagrodę za film „Ice Bed”, który przedstawia „senny portret” młodego niedźwiedzia polarnego „odpływającego w sen”.

„Oszałamiające i przejmujące zdjęcie Nimy pozwala nam dostrzec piękno i kruchość naszej planety” – powiedział Douglas Gore, dyrektor Muzeum Historii Naturalnej. „Jego prowokujący do myślenia obraz wyraźnie przypomina o integralnej więzi między zwierzęciem a jego siedliskiem i służy jako wizualna reprezentacja szkodliwych skutków globalnego ocieplenia i utraty siedlisk”.

Z krótkiej listy 25 zdjęć wybrano zdjęcie Sarekhani i czterech finalistów, Co zostało ogłoszone w zeszłym roku Przy Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Nagroda Wildlife Photographer of the Year została opracowana i wyprodukowana przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Jeśli lubisz kontakt z naturą poprzez oglądanie zdjęć dużych kotów, ptaków, gadów, ssaków lub życia oceanicznego, Wyjście z krótkiej listy pretendentów, Wśród nich był poskoczek mułowy broniący swojego terytorium i dwa zające dzielące czuły moment.

Czwórka finalistów to „Szczęśliwy żółw” Tzahi Finkelsteina, „Starling Murmuration” Daniela Dincisco, „Shared Parenting” Marka Boyda i oszałamiający „Aurora Jellies” Auduna Rikardsena.

Zdjęcia nagrodzone People's Choice Award będą prezentowane na wystawie Wildlife Photographer of the Year w Londynie do zamknięcia wystawy w czerwcu 2024 r.

więcej: Fotograf Roku Dzikiej Przyrody został nagrodzony kobietą, która schwytała szaloną kulę kaktusa

READ  Szefa DC Films nie będzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *