agencja Moody's obniżyła rating kredytowy banku do „śmieciowego”; Giełdy spadają

Bank uczynił Alessandro Dinello skutecznym dyrektorem generalnym NatychmiastAwansował go ze stanowiska prezesa niewykonawczego do współpracy z dyrektorem generalnym Thomasem Cangemim „w celu poprawy wszystkich aspektów działalności banku”, jak wynika z oświadczenia wydanego o godzinie 7:45.

Od czasu, gdy w zeszłym tygodniu zanotowano szokową stratę, bank regionalny pogrążył się w kryzysie, w połączeniu z rosnącymi stratami na nieruchomościach komercyjnych i koniecznością obniżenia dywidendy o 71% w celu wzmocnienia poziomu kapitału. Posunięcia te ponownie wzbudziły obawy, że niektóre małe i średnie banki mogą znaleźć się pod presją ze względu na niższą rentowność i straty w holdingach nieruchomościowych.

Późnym wtorkowym wieczorem agencja Moody's opublikowała raport, w którym stwierdziła, że ​​New York Commercial Bank stoi przed „wieloaspektowymi wyzwaniami finansowymi, związanymi z zarządzaniem ryzykiem i ładem korporacyjnym”. Obniżyła wszystkie długoterminowe ratingi banku do Ba2 z Baa3, częściowo w związku z obawami dotyczącymi rotacji liderów zarządzania ryzykiem w spółce, i ostrzegła, że ​​ratingi są nadal sprawdzane pod kątem dalszego obniżenia.

„Obniżenie ratingu odzwierciedla pogląd Moody's, że New York Commercial Bank w kluczowym momencie stoi w obliczu zwiększonego ryzyka w zakresie zarządzania w związku z transformacją w zakresie przywództwa drugiej i trzeciej linii obrony banku, funkcji ryzyka i audytu” – napisał Moody's. „Według Moody's funkcje nadzorcze posiadające solidną wiedzę na temat ryzyka banku są kluczem do siły kredytowej banku”.

W nocy New York Mercantile Bank wyemitował banknot oświadczenie Kilka godzin po raporcie Moody's, w którym stwierdzono, że obniżka ratingu nie będzie miała „istotnego wpływu na nasze ustalenia umowne”.

Bank starał się zwiększyć zaufanie, publikując od poniedziałku niezbadane informacje finansowe, stwierdzając, że 72% wszystkich depozytów jest ubezpieczonych lub gwarantowanych oraz że posiada wystarczającą płynność, aby pokryć nieubezpieczone depozyty.

„W czwartym kwartale podjęliśmy zdecydowane działania, aby wzmocnić nasz bilans i usprawnić nasze procesy zarządzania ryzykiem” – stwierdził Cangemi w oświadczeniu. „Nasze działania są inwestycją we wzmocnienie ram zarządzania ryzykiem proporcjonalnie do wielkości i złożoności naszego banku”.

READ  Akcje obniżają swoje oczekiwania inflacyjne dotyczące miedzi

New York Commercial Bank rozpoczął poszukiwania nowego dyrektora ds. ryzyka i dyrektora ds. audytu głównego „ze znaczącym doświadczeniem w bankowości” – dodał Cangemi. Menedżerowie pełniący te role Opuścił bank Bloomberg poinformował, że spółka w miesiącach poprzedzających katastrofalny raport o zyskach w zeszłym tygodniu.

Ta historia ewoluuje. . Prosimy o ponowne sprawdzenie aktualizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *