Nikki Haley może przegrać prawybory GOP w Nevadzie z „żadnym z tych kandydatów”, gdy Biden wygrywa Partię DemokratycznąCNN

Była gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley straci nierepublikańskie prawybory w Nevadzie na rzecz „żadnego z tych kandydatów”, co będzie zawstydzającą porażką w wyścigu, w którym na karcie do głosowania nie wziął udział były prezydent Donald Trump.

Wynik może odzwierciedlać preferencje wielu wyborców GOP dla Trumpa w stanie, który daje im możliwość wyrażenia niezadowolenia ze wszystkich kandydatów biorących udział w głosowaniu.

„Nawet Donald Trump wie, że kasyno wygrywa, gdy grasz na automatach za grosze. Nie mamy nic przeciwko graniu w sfałszowaną grę dla Trumpa. W Południowej Karolinie i poza nią idziemy pełną parą” – powiedziała w oświadczeniu rzeczniczka kampanii Haley, Olivia Perez-Cubaz. dla CNN. Haley zajmuje drugie miejsce w prawyborach. Oczekuje się, że zdobędzie głosy.

Prawybory Partii Republikańskiej miały niewielkie znaczenie, ponieważ Republikanie ze stanu chcą nagradzać swoich delegatów w drodze kierowanych przez partię klubów, które Trump ma wygrać w czwartek. Partia zabroniła głównym kandydatom, w tym Haley, zakwalifikowania się do klubów, co oznaczało, że Trump miałby niewielką konkurencję.

Mimo to decyzja jest zawstydzająca dla Haley, która stara się udowodnić, że jest realną pretendentką do republikańskich darczyńców i wyborców przed kolejną konfrontacją z Trumpem, która odbędzie się 24 lutego w prawyborach w Południowej Karolinie.

Tymczasem w imieniu Partii Demokratycznej w Nevadzie Prezydent Joe Biden Zbliżając się do nominacji swojej partii w 2024 r., wygra prawybory na urząd prezydenta stanu, dodając delegatów z konkursu Pierwszy Zachód.

Dla Bidena wtorkowe prawybory w Silver State przypadają zaledwie trzy dni po nim Odniósł swoje pierwsze oficjalne zwycięstwo W nominowanym turnieju 2024 Szkoła podstawowa w Karolinie Południowej.

Teraz jest pierwszy w historii pojedynek Nevady z Zachodem Drugi w kalendarzu demokracji Po tym, jak partia ogarnęła Iowa i New Hampshire, nominacja Demokratów na prezydenta została przesunięta na początku bitwy, aby zapewnić jej ważenie wśród bardziej zróżnicowanych wyborców.

READ  Polska wstrzymuje import żywności z Ukrainy, by pomóc rolnikom | Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej

„Demokraci z Nevady reprezentują kręgosłup naszego narodu: robotnicy związkowi, którzy zbudowali klasę średnią, imigranci, którzy przybyli tu w poszukiwaniu szans, oraz rodziny, które zasługują na godność, wolność osobistą i uczciwą szansę na realizację amerykańskiego snu” – powiedział Biden w oświadczenie we wtorek wieczorem. „Dziś wieczorem pokazali nam wszystkim: nadal wierzymy w Amerykę, gdzie traktujemy wszystkich uczciwie, z godnością, przyzwoitością i szacunkiem. Gdzie nikogo nie zostawiamy. Jestem bardzo wdzięczny za ich wsparcie.

W prawyborach Demokratów Biden spotkał się jedynie z nominalnym sprzeciwem ze strony kilkunastu kandydatów, w tym autorki Marion Williamson. Republika Minnesoty Deana PhillipsaInny popularny kandydat Demokratów na prezydenta, którego nie ma na kartach do głosowania, przystąpiło do wyścigu Po upływie stanowego terminu składania wniosków, który upłynął 16 października.

Biden spędził niedzielę w Las Vegas, gdzie powiedział na wiecu, że „sprawi, że Donald Trump ponownie poniesie porażkę”.

Chwalił wysiłki gospodarcze swojej administracji, mówiąc, że wie, że „trzeba zrobić dużo więcej”, aby zobaczyć, jak mógłby zająć się wciąż niestabilną gospodarką podczas wyborów powszechnych.

„Nie wszyscy jeszcze odczuli korzyści z naszych inwestycji i postępu, ale Stany Zjednoczone mają obecnie niższą inflację niż jakakolwiek inna duża gospodarka na świecie” – powiedział Biden.

Jak wynika z e-maila dotyczącego zbiórki pieniędzy na kampanię Bidena wysłanego we wtorek, Biden, który wziął udział w zbiórce pieniędzy podczas swojej niedawnej wizyty w Las Vegas, ma dołączyć do byłych prezydentów Billa Clintona i Baracka Obamy podczas zbiórki pieniędzy w Nowym Jorku 28 marca.

Tymczasem Republikanie z Nevady ignorują wynik wtorkowych prawyborów, które odbywają się bez udziału Trumpa w głosowaniu. Zamiast tego stanowa Partia Republikańska zdecydowała się nagrodzić swoich delegatów zwycięzcą podczas czwartkowych wieczorów prowadzonych przez partię.

Zakłócenie procesu jest skutkiem ustawy stanowej z 2021 r., która wyeliminowała kluby prezydenckie w Nevadzie na rzecz prawyborów państwowych. Zwolennicy twierdzą, że takie rozwiązanie sprawi, że prowadzenie pojazdu stanie się mniej trudne i dezorientujące dla wyborców.

READ  House GOP naciska na impeachment Huntera Bidena pomimo niewielkiej większości

Jednak Partia Republikańska Nevady – kierowana przez lojalistów Trumpa – zdecydowała się mimo wszystko zorganizować w tym roku kluby i na podstawie ich wyników przyznać delegatom stanowym na Narodową Konwencję Republikanów. Ostrzegł również, że kandydaci, którzy wzięli udział w prawyborach, nie będą kwalifikować się do klubów ani nie otrzymają żadnych delegatów.

A jednak, włączając w to niektórych republikańskich kandydatów na prezydenta Haley, zgłoszony do uruchomienia w szkole podstawowej. Trump jest obecnie ostatnim głównym kandydatem w czwartkowych klubach, co skutecznie zapewnia mu zwycięstwo.

„W twoim stanie masz zarówno prawybory, jak i klub. Nie martwcie się o prawybory, zajmijcie się klubem” – powiedział Trump uczestnikom niedawnego wiecu w Las Vegas.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Donald Judd, Priscilla Alvarez, Ethan Cohen, Kevin Lipdock, Samantha Waldenberg i Ebony Davis z CNN wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *