Źródła – 49ers promują Sorensena do DC, dodają Staleya do personelu

SANTA CLARA, Kalifornia – Po przemyślanych poszukiwaniach, które obejmowały kandydatów wewnętrznych i zewnętrznych, drużyna San Francisco 49ers zyskała nowego koordynatora obrony. To nie jedyne istotne wzmocnienie sztabu szkoleniowego zespołu.

The Niners awansują specjalistę od gry podań w defensywie i trenera niklowanych obrońców Nicka Sorensena na koordynatora obrony, podają w sobotę źródła Adama Scheftera i Jeremy’ego Fowlera z ESPN. Źródła podają, że zespół ma zatrudnić byłego trenera Los Angeles Chargers, Brandona Staleya, jako asystenta głównego trenera.

Na spotkaniu skautów NFL w Indianapolis w tym tygodniu dyrektor generalny 49ers, John Lynch, powiedział, że zespołowi „nie spieszy się” z zatrudnieniem koordynatora, ale powtórzył to, co powiedział trener Kyle Shanahan, ogłaszając zwolnienie Wilksa, że ​​San Francisco nie chce tego zrobić. Być rozproszony. To daleko od tego, co osiągnął w defensywie przez ostatnie siedem lat.

„Wiemy, kim jesteśmy i kim będziemy, i nie będzie to całkowita zmiana programu” – powiedział Lynch. „Czujemy się dobrze w miejscu, w którym jesteśmy”.

Słowa Lyncha wskazywały, że perspektywa zatrudnienia go we własnym zakresie była jednym z powodów, dla których Shanahan przestawił się z Wilkes na system defensywny San Francisco, stosowany pod okiem byłych koordynatorów Roberta Salle i DeMeco Ryansa.

READ  Gwen, 17-letnia córka Deana Seana Gastona, zmarła

W Sorenson Dziewiątki muszą utrzymać ciągłość, o którą zabiegali Shanahan i Lynch. Choć będzie to pierwszy występ Sorensena w roli koordynatora, w 2022 roku będzie on grał w Niners jako asystent defensywy. W swoim drugim sezonie awansował na specjalistę od gry w podaniach defensywnych i objął stanowisko trenera drużyny Nickelbacks.

Do poprzednich obowiązków Sorensena w drużynie Niners należało prowadzenie cotygodniowych spotkań zespołu znanych jako „Bal”, podczas których kładziono nacisk na wygranie bitwy na straty.

Przed przybyciem do San Francisco Sorensen spędził sezon 2021 jako trener drużyn specjalnych Jacksonville Jaguars. Wcześniej Sorensen spędził osiem lat (2013–2020) w Seattle Seahawks jako asystent trenera drużyn specjalnych, asystent trenera defensywnych obrońców i trener drugiego stopnia.

Historia współpracy Sorensona z Pete'em Carrollem w Seattle może być szczególnie cenna, biorąc pod uwagę, że Niners stosują wersję tego schematu defensywnego, który koncentruje się na czwórce przed atakiem, w połączeniu z głównie zasięgiem strefowym w obronie.

W Staley 49 dodaje do swojego personelu kolejnego weterana. Jako asystent głównego trenera Staley zastąpił Anthony'ego Lynna, który opuścił San Francisco po dwóch sezonach, jako koordynator gier biegowych i trener biegaczy w drużynie Washington Commanders.

Staley spędził ostatnie ponad dwa sezony jako trener Chargers, ale wcześniej był koordynatorem defensywy Los Angeles Rams w 2020 r., a wcześniej był trenerem zewnętrznych obrońców w Chicago Bears (2017–18) i Denver Broncos (2019). .

Lynch powiedział w Indianapolis, że zaplecze defensywne Staleya różni się od tego, co planują Dziewiątki, co nie wyklucza, że ​​Staley będzie potencjalnym uzupełnieniem sztabu.

„To bardzo bystry facet” – powiedział Lynch. „Mamy otwarty umysł, ale wiemy, że istnieją pewne podstawy, dzięki którym zawsze będziemy po stronie defensywnej. Dlatego nie wykluczałbym go”.

Wraz z Sorensonem Staley jest jedną z pięciu znanych rozmów kwalifikacyjnych na stanowisko koordynatora obrony. Rozmawiał z drugim trenerem Niners Danielem Bullocksem, trenerem obrońców Kansas City Chiefs Dave'em Merrittem i trenerem obrońców Las Vegas Raiders Geraldem Alexandrem.

READ  Partia Republikańska Kolorado odwołała się od zakazu głosowania Trumpa do Sądu Najwyższego USA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *