W przypadku opóźnień pogodowych Kyle Larson poprowadzi Indy 500 podczas wyścigu NASCAR Cup Series

Wyścig w Indianapolis 500 jest „priorytetem” w jego planach na niedzielny wyścig, powiedział gwiazda NASCAR Kyle Larson w niedzielnym porannym programie NBC, ponieważ perspektywa ukończenia przez Larsona obu etapów osławionego „dubletu” wydaje się mało prawdopodobna ze względu na burzliwą pogodę. W niedzielę udałem się do Indianapolis na opóźniony wyścig Indy 500.

„Myślę, że naszym planem jest utrzymanie tego priorytetu, więc będę tu, w wyścigu” – powiedział Larson Marty’emu Snyderowi z NBC podczas wywiadu przed swoją przyczepą kempingową w NBC. „Ale właściwie jestem z tego powodu trochę zdenerwowany. Chcę, żeby dzisiaj padał deszcz. Wolałbym, żeby burza była większa i trwała dłużej, ale wygląda na to, że będzie w tym oknie, w którym myślę będzie.” „Być może uda nam się wysuszyć, a następnie ścigać się dzisiaj”.

Tuż po godzinie 11:15 w niedzielę rano IMS ogłosiło, że start serii 500 zostanie przełożony ze względu na burzową pogodę zmierzającą w kierunku środkowej Indiany, która prawdopodobnie nadejdzie wczesnym popołudniem. Według prezesa IMS Douga Bolesa, zgodnie z zapowiedziami prezesa IMS Douga Bolesa, władze wyścigu spodziewają się, że 500 wystartuje w niedzielne popołudnie około 16:30–17:00, o ile na wysychającej trasie nie pojawią się dodatkowe przelotne opady deszczu. .

Ponieważ wyścig Coca-Cola 600 zawodów NASCAR Cup Series rozpoczyna się o godzinie 18:00 na torze Charlotte Motor Speedway, Larson i zespół Hendrick Motorsports oświadczyli w tym miesiącu, że w tym celu będą musieli opuścić IMS helikopterem mniej więcej o 16:15 . Początek wyścigu Nascar. Ponieważ na początku wyścigu 600 Cup nie przewiduje się żadnych opóźnień, właściciel zespołu Larson NASCAR, Rick Hendrick, musiał lub wkrótce będzie musiał zdecydować, czy zatrzymać mistrza Pucharu 2021 w Indianapolis na początku wyścigu 500. Obydwa główne wyścigi rozpoczną się prawdopodobnie w odstępie około godziny.

READ  Ben Simmons i Sixers osiągają ugodę po złożeniu przez All-Star skargi w celu odzyskania części 20 milionów dolarów, według raportu

O ile start 500-tki nie zostanie dodatkowo opóźniony i ostatecznie nie zostanie zmuszony do pełnego uruchomienia w poniedziałek, lub start 600-tki opóźni się z powodu pogody, Larson będzie dążył do ukończenia w tym roku „The Double” – jako pierwszy kierowca, który tego dokonał w dekada – zakończy się o jedną nogę krócej.

Aktualizacja telewizyjna: Pomimo opóźnienia pogodowego, w niedzielę w telewizji NBC odbędzie się wyścig Indy 500

„Pogoda jest nadal zła, więc nie wiadomo dokładnie, jaka będzie” – powiedział Larson. „Powiedziałbym, że ma miejsce najgorszy scenariusz, który jest bardziej niefortunny niż cokolwiek innego. Dzisiaj będziemy w stanie osiągnąć coś na dobrej drodze, co jest ekscytujące”.

Podczas konferencji prasowej na początku tego tygodnia z dyrektorem generalnym McLaren Racing, Zakiem Brownem, właściciel Hendrick Motorsports, Rick Hendrick, wskazał, że wycofanie Larsona z wyścigu 500 byłoby „bardzo trudne” i „bardzo trudne”, nawiązując do wyglądu zespołu. Niedziela ukłoniła się.

On żyje: Aktualizacje Indy 500 2024, liderzy, awarie i zegarek przeciwdeszczowy od IMS

„Myślę, że wszyscy w (zespole), Rick (Hendrick), Hendrick Automotive Group, Hendrick Motorsports. Myślę, że wszyscy jesteśmy częścią tej decyzji, wraz z (wiceprezesem HMS) Jeffem Gordonem oraz (prezesem i dyrektorem generalnym HMS) Jeff Andrews” – powiedział Larsonowi Snyderowi zapytany, kto znajdzie się w finale, będzie zaangażowany w określenie miejsca, w którym rywalizują w niedzielę. „Urzeczywistnienie Indy wymagało dużo czasu i inwestycji. Prace nad tym projektem trwały ponad rok. Musimy to uruchomić, a ja chcę i czuję, że mam naprawdę dużą szansę, aby to osiągnąć dobra passa i być może wygrana.

„Mam tylko nadzieję, że wszystko się ułoży i uda nam się przebiec oba wyścigi na pełnym dystansie. Nie obchodzi mnie, czy odbędzie się to tego samego dnia. Chcę po prostu móc ścigać się w obu wyścigach na pełnym dystansie, ale nie” zrobię to.” być widzianym.”

READ  Biznes niebieskich kamizelek z udziałem Vladislava Gavrikova słabnie – i co teraz?

Wcześniej tego dnia w przedwyścigowym programie IndyStar Pit Pass Live z Gasoline Alley szef zespołu Arrow McLaren, Gavin Ward, powiedział, że Hendrick jest „przywiązany” do Larsona za kierownicą 500 Chevy nr 17, która ściga się z HMS i Arrow McLaren. W ubiegły weekend Larson zakwalifikował się na piątym miejscu w swojej pierwszej 500-tce, co było drugim najszybszym zgłoszeniem Arrowa McLarena spośród jego trzech samochodów, które dotarły do ​​Fast 12. W sobotni wieczór Larson zakwalifikował się na 10. miejscu w wyścigu Coke 600.

„Malownicza” część wyścigu: Zabawa w Indy 500 w Snake Pit, Coke Lot i nie tylko

Gdyby opóźnienia pogodowe nie pokrzyżowały jego harmonogramu i nie zmusiły jego oraz urzędników HMS do dokonania wyboru, Larson próbowałby zostać pierwszym kierowcą od dekady, który ukończyłby „The Double”, startując tego samego dnia w wyścigach Indy 500 i Coke 600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *