W tej chwili nie ma planów podniesienia ceny przełącznika

Nintendo Switch unosi się przed czarnym tłem pokrytym czerwonymi paskami.

obrazek: Nintendo / Kotaku

W swoim najnowszym raporcie o zarobkach Nintendo nadal twierdzi, że nie planuje podnosić cen Popularny kontroler przełącznikówchoć nie wyklucza to również możliwości podniesienia cen w przyszłości.

Inflacja! Może słyszałeś o tym? Jeśli nie, to źle! Obecnie w obliczu całego świata Ogromna fala inflacji gospodarczej Spowodowało to, że niektóre firmy, takie jak Sony i Meta, podniosły ceny wcześniej wydanych urządzeń, takich jak PlayStation 5 A Meta Misja 2 Gogle VR. Nawet szef Xboksa Phil Spencer zasugerował, że po wakacjach Microsoft może być zmuszony do podniesienia cen konsol lub Game Pass. Jednak Nintendo nie idzie w ich ślady, chociaż nadal „monitoruje” sytuację.

takie jak zgłoszony przez BloombergTakashi MochizukiWczoraj podczas Nintendo Podsumowanie ostatnich zarobkówFirma w odpowiedzi na pytanie o możliwe podwyżki cen oświadczyła, że ​​„w chwili obecnej nie podejmie takich działań”, ale następnie dodała, że ​​będzie „nadal monitorować [the] Będą „ostrożnie rozważyli”, czy muszą zmienić kurs i podnieść ceny zamiany.

Kotaku Sięgnąłem do Nintendo po komentarz na temat przyszłych podwyżek cen.

w sierpniu, Prezes Nintendo Shuntaro Furukawa udzielił podobnej odpowiedzi Zapytany o inflację i czy zmusiłoby to producenta do podniesienia ceny popularnej konsoli hybrydowej, powiedział, że firma „nie rozważa” podwyżki cen. Furukawa wyjaśnił dalej, że Nintendo nie chciało trzymać ludzi z daleka od kupowania konsoli i chciało utrzymać swój biznesowy rozmach.

Czytaj więcej: Nintendo Switch to taki, o którym większość ludzi zapomina

Mniej więcej w tym samym czasie Microsoft powiedział również, że ceny na jego konsolach pozostaną takie same na całym świecie. Ale teraz, kilka miesięcy później, wydaje się to być mniej prawdopodobne po komentarzach Spencer w październiku, że „w pewnym momencie” powiedziała Microsoft będzie musiał podnieść ceny o „pewnych rzeczach”.

Na razie jest mało prawdopodobne, że Nintendo podniesie ceny swoich konsol tuż przed świętami, ponieważ może to zaszkodzić jej zdolności do sprzedawania tylu konsol, ile zwykle. Ale po Bożym Narodzeniu i Nowym Roku nie zdziw się, jeśli koszt twojego Xboxa lub Switcha wzrośnie wraz ze wszystkim innym.

READ  Raport: Exclusive Xbox Redfall celuje w datę premiery na początku maja 2023 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *